KOMUNIKAT DLA RODZICÓW (14.05.2020 r.) - WAŻNE!!!

KOMUNIKAT DLA RODZICÓW (14.05.2020 r.)

SZANOWNI PAŃSTWO!

W związku z tym, że od dnia 18.05.2020 r. wznowiona zostanie działalność przedszkola, proszę o ponowne zapoznanie się z poniższymi informacjami:

1. W okresie od 18 maja br. do odwołania będą obowiązywać w przedszkolu specjalne procedury bezpieczeństwa w związku z możliwością wystąpienia zakażenia COVID-19. Prosimy wszystkich Rodziców/Opiekunów prawnych o zapoznanie z tymi procedurami.

link do procedury

Link do załączników

1. Jeżeli  Rodzic  planuje  przyprowadzić  dziecko  do  przedszkola, powinien  powiadomić  o  tym  dyrektora  przedszkola  przynajmniej  na  kilka  dni  wcześniej.  Dyrektor  określi  szczegółowe  zasady  w  zakresie  przyjęcia  dziecka.
  2. Rodzic zobowiązany  jest  dostarczyć  stosowne  oświadczenia (zamieszczone na stronie internetowej) i  zapoznać  się z  zasadami  obowiązującymi  w  przedszkolu  w  czasie  trwania  epidemii  COVID-19.
  3. Zgodnie z dyrektywami Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI Z PRZEDSZKOLA POWINNY KORZYSTAĆ TE DZIECI, KTÓRYCH RODZICE NIE MAJĄ MOŻLIWOŚCI POGODZENIA PRACY Z OPIEKĄ W DOMU.

PIERWSZEŃSTWO MAJĄ DZIECI PRACOWNIKÓW SYSTEMU OCHRONY ZDROWIA, SŁUŻB MUNDUROWYCH, PRACOWNIKÓW HANDLU I PRZEDSIĘBIORSTW PRODUKCYJNYCH, REALIZUJĄCY ZADANIA ZWIĄZANE Z ZAPOBIEGANIEM, PRZECIWDZIAŁANIEM I ZWALCZANIEM COVID-19.

1. W przypadku braku wolnych miejsc w przedszkolu dyrektor, po uzyskaniu zgody rodzica wnioskuje do organu prowadzącego o wskazanie wolnych miejsc w innych placówkach przedszkolnych.

POWINNOŚCI RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH

1. Rodzic  zgłaszający  dziecko  do  przedszkola winien  jest  podać  co najmniej  3  możliwości  kontaktu  (numery  telefonów,  maile)  aby  umożliwić  szybką  komunikację  w  razie  potrzeby.
  2. Wskazane  jest,  by  rodzic  określił  czas  pobytu  dziecka  w  przedszkolu.
  3. Aby  zapewnić  dziecku  odpowiednią  opiekę  podczas  pobytu  w  placówce,  rodzic  zobowiązany  jest  do  przekazania  dyrektorowi  istotnych  informacji  na  temat  stanu  zdrowia  swojego  dziecka  i  niezwłocznie  informować  o  każdej  zmianie.
  4. Należy     zaopatrzyć     swoje  dziecko,     jeśli     ukończyło  4     rok     życia, w  indywidualną  osłonę  nosa  i  ust  podczas  drogi  do  i  z  placówki.
  5. Do  przedszkola  można  przyprowadzać  tylko  dzieci  zdrowe  -  bez  jakichkolwiek  objawów  chorobowych.  Zalecane  jest  dostarczanie  ankiety  o stanie  zdrowia  dziecka.
  6. Nie  można  przyprowadzić  dziecka  do  przedszkola,  jeżeli  w  domu  przebywa  ktoś  na  kwarantannie  lub  w  izolacji.  Wówczas  wszyscy  domownicy  winni pozostać  w  domu  i  stosować  się  do  zaleceń  służb  sanitarnych  i  lekarza.
  7. Rodzice  powinni  wyjaśnić  dziecku,  iż  nie  może  zabierać  z  domu  do  przedszkola  żadnych  przedmiotów  i  zabawek.
  8. Przyniesione  przez  Rodziców do  przedszkola  rzeczy  (elementy  garderoby  na  zmianę) muszą  być  zapakowane i  podpisane, poleżeć  „w  kwarantannie”  3  dni,  zanim  pracownik  przedszkola  je  rozpakuje i  przekaże  do  użytkowania,  dlatego  też  wskazane  jest  przyniesienie  takich  rzeczy  na  kilka  dni  przed  przyjściem  dziecka  do  przedszkola.
  9. Należy  regularnie  przypominać  dziecku  o  podstawowych  zasadach  higieny.  Uświadomić,  iż  dziecko  powinno  unikać  dotykania  oczu,  nosa  i  ust,  często  myć  ręce  wodą  z  mydłem,  nie  podawać  ręki  na  powitanie.  Powinno  się  zwrócić  uwagę  na  sposób  zasłaniania  twarzy  podczas  kichania  czy  kasłania.  Dawać  dobry  przykład  dzieciom  swoim  zachowaniem  pamiętając,  że  dzieci  uczą  się  przez  obserwację  dobrego  przykładu.
  10. Należy  wyjaśnić  także  dziecku,  iż  funkcjonowanie  przedszkola  zostało  zmienione  z  powodu  trwającej  epidemii,  wprowadzono  nowe  zasady,  które  należy   bezwzględnie  przestrzegać. Należy  przygotować  dzieci  na  kontakt  z  personelem  odmiennie  ubranym.

Anna Belowska

Dyrektor PP Nr 17 w Radomiu