Warsztaty z mydłem - wyjście na Dzień Chłopaka grupa VI

W restauracji rodzinnej przy ulicy Szewskiej 14 w Radomiu  znajduje się Warsztatownia MammaLeo, której właścicielka pani Dorota zaprasza na cykl ciekawych warsztatów. Odwiedziliśmy to magiczne miejsce i zrobiliśmy samodzielnie kolorowe glicerynowe mydełka. Zaczęliśmy od wyboru kształtu, mieliśmy do dyspozycji foremki w kształcie motyla, serca, róży, ważki, słonecznika i wiele innych. A potem przyszedł czas na zapach, wąchaliśmy ciekawe aromaty: świeżej pomarańczy, czekolady, porzeczki, brzoskwini i inne. Każdy czuł się wyjątkowo, mogąc zdecydować samodzielnie, jakie będzie jego mydełko. Najwięcej emocji wzbudził wybór koloru, u dziewczynek dominowały odcienie różowego, żółtego, czerwonego, a u chłopców niebieskiego i zielonego. Dodaliśmy też odrobinę magii, błyszczący brokat. Dzieci musiały wykazać się cierpliwością, oczekując na wystygnięcie gliceryny. Efekt był zaskakujący! Dzieci były bardzo dumne ze swoich kolorowych, pachnących, pięknie opakowanych mydełek. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał odznakę          i dyplom „Super mydlarza”. Brawo!