Tydzień z dinozaurami w grupie VI - Żabki

W dniach 26 luty - 2 marca uczyliśmy się o życiu dinozaurów. Dzieci przyniosły książki, figurki, które wykorzystaliśmy w trakcie zajęć. Stworzyliśmy  zbiorowe prace plastyczne "Park dinozaurów" przy użyciu kolorowych papierów, folii, tektury i lepliliśmy sylwetki dinozaurów, ozdabiając je ciekawymi materaiałami (ryżem, grichem, fasolą, kaszą). Bardzo podobały nam sie bajki o dinozaurach, które przyniosła Lilianka. Naśladowaliśmy ich zachowanie, wyobrażaliśmy sobie ich życie dawno temu. Zastanawialiśmy się nad teoriami naukowców na temat powodów ich wyginięcia, cóż to była za dyskusja. Czy zamarzły? Czy nastąpił wybuch olbrzymiej gwiazdy? Dzieci z wielkim zaangażowaniem i dużym zainteresowaniem wypowiadały się na temat  prehistorycznego życia. Rysowaliśmy węglem szkielety dinozaurów, które przypominały nam jak wiele można dowiedzieć się z wykopalisk na temat życia na Ziemi.

Zapraszamy do oglądania zdjęć.