"Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą " - pogadanka w grupie VIII /Sowy

Dzieci z grupy VIII uczestniczyły w zajęciu na temat patriotyzmu. Oglądaliśmy film edukacujny "Symbole narodowe", pokazywaliśmy na mapie położenie naszego kraju i udzielaliśmy odpowiedzi na pytania, związane z Polską. Okazało się, że dzieci bardzo dużo wiedzą na ten temat.W ramach Ogólnopolskiego konkursu „Przedszkole młodych patriotów” w naszej grupie odbyła się pogadanka pod hasłem „Patriotyzm na co dzień-co dla mnie oznacza być patriotą”. Podczas zajęć dzieci poznały znaczenie słów patriota, patriotyzm, wolność i niepodległość. Utrwaliły barwy  i symbole narodowe, oraz poznały postać Józefa Piłsudzkiego. Na zakończenie zaśpiewały pieśni patriotyczne.