Kolorowe lizaki - warsztaty z okazji Dnia Kobiet w grupie VI / Żabki

Z okazji Dnia Kobiet dzieci z grupy VI - Żabki, wybrały sie do manufaktury słodyczy "Sama słodycz" na warsztay z robienia lizaków. W kolorowej scenerii, półek pełnych słodkości, cukierków, lizaków uczyliśmy się o sposobie wytwarzania słodyczy. Dowiedzieliśmy się, jakie składniki są potrzebne do ich wytworzenia, które barwniki są naturalne i z czego pochodzą. Przygladaliśmy się także masie karmelowej, która z żółtej pod wpływem wyrabiania w powietrzu zamieniła się w białą. Razem z panią prowadzącą warsztaty wykonaliśmy samodzielnie lizaki, które pięknie zapakowaliśmy i z dumą prezentowaliśmy kolegom i koleżankom. Na koniec każde z dzieci otrzymało słodkie upominki i mogło dokonać samodzielnie zakupu wybranych słodkości. Po powrocie utrwaliliśmy sobie wiedzę na temat wytwarzania cukierków oraz rysowaliśmy według własnego pomysłu lizaki. To był słodki dzień. Chlopcy życzyli swoim koleżankom spełnienia marzeń i pięknych prezentów. Dziękujemy naszym chłopcom za odśpiewanie "Sto lat".