Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie VI - Żabek

W dniu 20 marca 2018 roku gościliśmy w naszej sali na zajęciu rodziców dzieci. Spotkaliśmy się wspólnie, aby poznać lepiej tradycję i obrzędy związane ze świętami wielkanocnymi. Rodzice uczestniczyli w wesołych zabawach, pokazując czynności, które wykonujemy przed świętami, śpiewali z nami piosenkę "Co to jest Wielkanoc?", biegali przy dźwięku dzwonka ogłaszającego: Biegnie wesoły baranek i dzwoni dzwonkiem z cukru: Wielkanoc już jutro! Wcielili się w rolę prezentera telewizyjnego, opowiadającego o zwyczajach wielkanocnych. Uczestniczyli w quizie na temat świąt. Podzieliliśmy drużyny na: czerwone , zielone i niebieskie zajączki. Wszyscy odpowiedzieli poprawnie na przygotowane pytania i rozwiązali zagadki. Zwyciężyły trzy zespoły! Gratulacje! Nagrodą był zbiorowy uścisk i całusy od rodziców. Na zakończenie warsztatów wykonaliśmy samodzielnie kolorowe kartki świąteczne, aby każdy mógł życzyć sobie spokojnych, wesołych Świąt Wielkiej Nocy i mokrego Śmigusa- Dyngusa. Podczas zajęć towarzyszyła nam pani dyrektor Anna Belowska, ,która bawiła się razem z nami i wykonała wspólnie z dziećmi kartki. Dziękujemy rodzicom za wspaniałą zabawę i poświęcony nam czas. Dzieci były zachwycone!