Jesteśmy w kosmosie / Mobilne Planetarium - grupa VI ŻABKI

Nikt z nas nie doświadczył tego wcześniej. Wybraliśmy się w podróż kosmiczną w niespełna godzinę. Odwiedziliśmy wszystkie planety Układu Słonecznego dzięki Mobinemu Planetarium. To było ekscytujące i niezwykłe przeżycie oglądać z bliska gwiazdy, statki kosmiczne i astronautę. Na początku uczestniczylismy w krótkiej prelekcji na temat kosmosu i okazało się, że nasze dzieci posiadaja dużą wiedzę na ten temat. Pan prowadzący rozmowę z dziećmi był zachwycony poziomem słownictwa i umiejętnością budowania ciekawej wypowiedzi o kosmicznych zagadkach.Dowiedzieliśmy się, która z planet jest największa, czy jest życie na innych planetach, kto pierwszy poleciał w kosmos. Leżeliśmy sobie i patrzyliśmy na przelatujący statek ,który zabrał nas w przestrzeń kosmiczną. Nie chcieliśmy wychodzić z tej dmuchanej kapsuły, która pozwoliła nam poczuć się częścią Wszechświata. Chłopcy i dziewczynki byli oczarowani magią Mobilnego Planetarium.

Zapraszamy do oglądania zdjęć.