Dzień Ziemi - spacer po Leśniczówce - grupy starsze VI, VII, VIII, IX

Hasło Dnia Ziemi w 2018 roku brzmi: "End Plastic Pollution". Dotyczy ono walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych. W naszym przedszkolu promujemy postawy ekologiczne. Z okazji obchodów Dnia Ziemi starsze grupy przygotowały transparenty i wyruszyły do parku Leśniczówka, aby obwieścić wszystkim jak ważna jest ochrona naszej planety.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.