Udział dzieci z gr. IX w I Przeglądzie Piosenki Ludowej

I PRZEGLĄD PIOSENKI LUDOWEJ

W MUZEUM WSI RADOMSKIEJ

- występ dzieci z grupy IX / Wesołe nutki

W przeglądzie wzięło udział 8 przedszkoli z Radomia i jedno z Szydłowca. Na scenie Amfiteatru w radomskim Skansenie najmłodsi prezentowali utwory ludowe, ale zadbano także o ludowe stroje, taniec i choreografię. Wszystkie występu zostały docenione i wyróżnione przez jury.

Jak podkreślają organizatorzy celem przeglądu jest integracja środowisk przedszkolnych z Radomia i powiatu, integracja dzieci zdrowych z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, przybliżanie dzieciom kultury ludowej, popularyzacja różnych form wokalnych, rozwijanie kreatywności artystycznej i umiejętności scenicznej dzieci.

W Pierwszym Integracyjnym Przeglądzie Piosenki Ludowej wzięły udział:

Przedszkole Samorządowe nr 2 „Mali Odkrywcy” z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu – „Mali odkrywcy” - utwór „Te Wolskie Chłopoki”;

Przedszkole Publiczne nr 2 w Radomiu – Zespół „Biedroneczki” - utwór „Czerwone jabłuszko”;

Przedszkole Publiczne nr 9 w Radomiu - Zespół „Kalinki” - „W moim ogródecku”;

Przedszkole Publiczne nr 17 w Radomiu - Zespół „Wesołe nutki” - utwór „Czerwone jagody”;

Przedszkole Publiczne nr 18 przy Zespole Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu - Zespół „MiMiToNi” - utwór „Czerwone jabłuszko”;

Przedszkole Publiczne nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu – Zespół „Jagódki z 19-stki” - utwór „W moim ogródecku”;

Przedszkole Publiczne nr 22 im. Hanny Łochockiej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 – Zespół „Lajkoniki” - utwór „Krakowiaczek jeden”;

Przedszkole Publiczne nr 23 w Radomiu - Beata Kosińska – utwór „Lipka Zielona”;

Gospodarze: Przedszkole Publiczne nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Radomiu - „Teraz my” - Wiązanka piosenek ludowych.

Gratulujemy wspaniałego występu!!!