"BANK ODBLASKÓW" - prezenty dla mam

Nasze przedszkole uczestniczy w programie Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu "B & N, czyli B jak BEZPIECZNY i N jak NIECHRONIONY". Celem programu jest m.in. ograniczenie liczby ofiar wypadków drogowych wśród pieszych i rowerzystów oraz upowszechnianie u dzieci i młodzieży wiedzy o bezpieczeństwie.
W związku z uczestnictwem w programie B&N utworzyliśmy w placówce BANK ODBLASKÓW, mający na celu ponowne wykorzystanie nieużywanych elementów odblaskowych. Przedszkolaki i ich rodzice chętnie włączyli się do akcji przynosząc niewykorzystane odblaski. Dzieci z pomocą nauczycieli stworzyli od nowa i ozdobili odblaski według własnych pomysłów, co pozwoliło na "drugie życie odblasku". Większość przedszkolaków miała okazję wręczyć odblask swojej mamie podczas akademii z okazji "Dnia mamy".