Bal Owadów - impreza integracyjna z okazji Dnia Dziecka w naszym ogrodzie

BAL OWADÓW - impreza integracyjna z okazji Dnia Dziecka

30 maj 2018 rok

W kolorowym świecie owadów spotkały się dzieci ze wszystkich grup. W naszym ogrodzie przedszkolnym czekały na dzieci wspaniałe niespodzianki. Każda z grup zaprezentowała się na zielonej trawce, zaśpiewała piosenkę, zatańczyła i powiedziała wierszyk. Razem na wesołej polanie spotkały się stonogi (Grupa I), motylki (Grupa II), koniki polne (Grupa III), pszczółki (Grupa IV), gąsiennice (Grupa V), muchy (Grupa VI), biedronki (Grupa VII), żuczki (Grupa VIII) i ważki (Grupa IX). Wszystkie drużyny uczestniczyły w przygotowanych przez nauczycieli i opiekunów konkurencjach. Dzieci odwiedziły kilka zaskakujących miejsc:

• kącik malowania barwnych motyli na folii, gdzie każdy mały artysta mógł stworzyć niepowtarzalne kolorowe motyle;
  • kącik wesołych pająków, w którym powstawały pająki o dziwnych kształtach (posiadające dwie głowy, dwie pary oczu i sześć nóg) - galerię naszych prac rozwiesiliśmy na sieci pajęczej zrobionej ze sznurków);
  • kącik, fruwających owadów, gdzie na folii malarskiej unosiły się ku niebu rozmaite owady;
  • kącik - toczymy kulę, gdzie w sportowej rywalizacji startowały dwa zespoły, pokonując slalom z tyczek, tocząc olbrzymie piłki do linii mety;
  • kącik - złap owada, gdzie dwie drużyny musiały w jak najszybszym czasie zebrać powbijane w ziemię sylwetki owadów;
  • kącik muzyczny, w którym śpiewaliśmy wspólnie piosenki o owadach, ilustrując ruchem tekst i interpretujac po swojemu muzykę;
  • kącick - największe mrowisko, który znajdował się w piaskownicy; zadaniem dzieci było usypanie przy pomocy łopatek jak najwyższej góry z piasku (największego mrowiska);
  • kącik - rysujemy owady, czyli tworzenie kolorowych portretów owadów na asfalcie przy użyciu kredy.

Na zakończenie imprezy ustanowiliśmy nasz rekord! Po ogrodzie przedszkolnym przeszła stonoga, składająca się z 304 dziecięcych nóg. Wspaniale bawiliśmy się razem z dziećmi. Było magicznie, kolorowo i zabawnie. Dzieci miały ręce pełne roboty i wielką radość z tworzenia, rywalizowania i wspólnego śpiewania.

Wszystkie owady pozdrawiają dzieci i życzą im z okazji Dnia Dziecka samych słodyczy.