Czytanie łączy - środowiskowa impreza czytelnicza z udziałem zaproszonych gości - grupy starsze

W dniu 04.06.2018 roku, o godz. 9.30  i 10.30 w naszym przedszkolu odbyła się środowiskowa impreza czytelnicza pod hasłem: „Czytanie zbliża”, zorganizowana w ramach obchodów XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Celem uroczystości było:

• propagowanie idei głośnego czytania;
  • zaszczepianie w dzieciach pasji do książek i czytania;
  • uświadamianie dorosłym znaczenia głośnego czytania dla wszechstronnego rozwoju ich dzieci;
  • integrowanie rodziców, dzieci i pracowników przedszkola;
  • umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich talentów i umiejętności;
  • promowanie działalności placówki w środowisku lokalnym.

Jak zawsze, swoją obecnością zaszczyciło nas wielu znakomitych gości – przedstawiciele radomskich instytucji publicznych oraz rodzice, którzy czytali dzieciom wiersz Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”. Gościliśmy: Panią Annę Ostrowską – dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu,  Panią Lilianę Terkner– zastępcę dyrektora PSP Nr 33 w Radomiu, Pana Zbigniewa Rybkę - dyrektora Teatru Powszechnego w Radomiu, Panią Kamilę Adamską - przedstawicielkę Komendy Miejskiej Policji w Radomiu i przedstawicieli rady rodziców.

Rozpoczęliśmy muzycznym powitaniem „Cała Polska czyta dzieciom” przygotowanym przez grupę VI. Następnie zaproszeni goście czytali dzieciom wiersz pt. „Lokomotywa" Juliana Tuwima. Młodszym dzieciom ulubione bajki czytali rodzice na salach zajęć. Prawdziwą niespodzianką dla wszystkich był występ dzieci z grupy VI   z przedstawieniem „Zamieszanie w krainie bajek”, w której postacie z różnych bajek opowiedziały nam o tym, jak ważne dla nas (zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych) jest czytanie bajek. Wszystkie dzieci i dorośli obecni na spotkaniu z wielkim zainteresowaniem obejrzeli prezentację przygotowaną przez dzieci i z wielkim zaciekawieniem słuchali wiersza czytanego przez naszych gości.

Lider Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”

Barbara Wojszko