Warsztaty w Castoramie - grupa VI/Żabki

W dniu 11 czerwca od godz. 9.00 do 10.00 uczestniczyliśmy w warsztatach zorganizowanych w Castoramie. Mogliśmy czerpać radośc z tworzenia czegoś według własnego pomysłu. Naszym zadaniem było wykonanie projektu,  czyli narysowanie wzoru, który mieliśmy przenieść na doniczkę. To była duża frajda dla dzieci, kiedy same mogły stworzyć ciekawe wzory i symbole na papierze, a potem narysować je na glinianej doniczce. Do ozdabiania otrzymaliśmy także kolorowe naklejki o różnych kształtach, aby nasze prace były jeszcze piękniejsze. Każde z dzieci pracowało samodzielnie i stworzyło niepowtarzalną doniczkę. W nagrodę mogliśmy zasadzić w niej roślinkę. Dzieci opowiadały, co jest potrzebne do wzrostu warzyw i kwiatów, a następnie zasadziły cebulki dymki. Na koniec warsztatów otrzymaliśmy drobne upominki i papierowe torby , do których mogliśmy schować nasze dzieła. Przywieźliśmy je ze sobą do przedszkola, aby doglądać nasze cebule i zobaczyć jak rosną. Bardzo dziękujemy pani Kasi, która prowadziła warsztaty i pokazywała dzieciom, jak wykonać samodzielnie taką piękną ozdobną doniczkę. Było super! Polecamy wszystkim wizytę w Castolab.