Wycieczka do Bałtowa -grupy VII, VIII

W dniu 18.05.2018 r. dzieci z grupy VII i VIII wybrały się na wycieczkę do Bałtowa. Zwiedziły Jura Park –wędrowały ścieżką dydaktyczną. Świat i środowisko dinozaurów starała się przybliżyć przewodniczka. Dzięki jej opowieścią dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o tych niesamowitych stworzeniach. Pośród różnych dinozaurów mogliśmy zobaczyć m.in. groźnego tyranozaura czy też ogromnego diplodoka.

Udaliśmy się do prehistorycznego oceanarium, gdzie mogliśmy zobaczyć dzięki specjalnym okularom , jak wyglądało podwodne życie.

Udaliśmy się do „zwierzyńca dolnego”-by tam zobaczyć łabędzie, kaczki, pawie, wiewiórki. Jechaliśmy specjalnym autobusem do „zwierzyńca górnego”-tam na rozległych terenach oglądaliśmy podczas jazdy autobusem przeróżne zwierzęta np.: strusie, lamy, wielbłądy.

Dzieci zwiedziły Sabatówkę – wioskę czarownic.

Byliśmy na warsztatach pt: „Malowanie piaskiem” –dzieci wykonały piękne obrazki przedstawiające  dinozaury.