Święto Ziemniaka 2018 - impreza integracyjna dla dzieci i rodziców

W dniu 10 października na placu przedszkolnym odbyła się impreza dla dzieci i rodziców „Święto ziemniaka”. Impreza przebiegała pod hasłem „Święto ziemniaka dzisiaj mamy do zabawy zapraszamy”. Uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich zebranych gości przez Panią dyrektor Annę Belowską. Następnie przedszkolaki zaprezentowały przygotowane układy taneczne do piosenek o tematyce jesiennej. Uczestnicy zabawy bawili się wspólnie przy piosence „Kartofle” (sł. i muz. M. Tomaszewska), brali udział w licznych konkursach: zagadkowy jeżyk, największy ziemniak, wykopki, kto bardziej celny, wyścig z ziemniakami. Każdy uczestnik zabaw otrzymywał za wygraną i udział w konkursach ziemniaczane cudaki przygotowane przez każdą grupę. Podczas imprezy na rodziców i dzieci czekała „Jesienna kawiarenka”, gdzie można było napić się gorącej herbaty oraz skosztować przepysznych wypieków przygotowanych przez rodziców naszych przedszkolaków.