PORANEK MUZYCZNY "ZIMA"

Przedszkolaki z grup V-IX w dniu 10.01.2019 uczestniczyły w kolejnym koncercie z cyklu spotkań muzycznych „Cztery pory roku”. Artyści z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu zorganizowali koncert pt. „Zima”. Koncert rozpoczął Chór Dziecięcy CANTUS ANGELUS śpiewając kolędy. Podczas występu oglądaliśmy również układy taneczne zaprezentowane przez dziecięcy zespół Modern oraz uczniów klasy III b. Pokazy taneczne przedstawiały obecną porę roku oraz inscenizowały utwór ze znanego filmu dla dzieci „Piotruś Pan”. Podczas koncertu zostały przedstawione osoby grające na instrumentach, które akompaniowały podczas śpiewów i tańców. Przedszkolaki miały możliwość usłyszenia gry na fortepianie, wiolonczeli, skrzypcach i klarnecie. Występ przedstawicieli Szkoły Muzycznej zakończył się wspólnym zaśpiewaniem znanej przedszkolakom piosenki „Zimowa wyliczanka” oraz wysłuchaniem piosenki opowiadającej o występujących artystach. Udział w koncercie spotkał się z wielkim entuzjazmem dzieci.