II Festiwal Piosenki Angielskiej w naszym przedszkolu

„Little stars”

POD HONOROWYM PATRONATEM

PREZYDENTA MIASTA RADOMIA

W dniu 27.02.2019 r. w Przedszkolu Publicznym Nr 17 im. Czesława Janczarskiego odbył się II Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej „Little stars” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomia.

W konkursie wzięły udział dzieci 4, 5 i 6 – letnie z 9 radomskich przedszkoli – czworo solistów oraz osiem zespołów. W sumie 38 uczestników.

Festiwal rozpoczął się o godzinie 9.30  zakończył o godzinie 11.30 .

Prezentacje konkursowe oceniało  Jury w składzie:

Przewodniczący: Tadeusz Krzyczkowski – nauczyciel rytmiki,

Członek: Pani Magdalena Prażmowska – nauczycielka języka angielskiego,

Członek: Zuzanna Ogorzałek – absolwentka naszego przedszkola

uwzględniając:

• dobór tematyczny repertuaru,
  • interpretację , walory głosowe,
  • stroje i choreografię,
  • ogólny wyraz artystyczny wykonawcy i zespołu muzycznego.

Występy uczestników oceniane były w dwóch kategoriach:

- kategoria I: występ indywidualny - soliści;

- kategoria II: występ zespołu muzycznego.

WYNIKI CZĘŚCI KONKURSOWEJ FESTIWALU

Kategoria soliści

W tej kategorii przyznano jedno I miejsce, dwa II miejsca i jedno III miejsce.

I miejsce: Przedszkole Publiczne Nr 16 - Anne P.  za utwór „Twinkle – Twinkle Little Star”.

II miejsce: Przedszkole Publiczne Nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi - Amelia K. za utwór „When it’s snowy” i Przedszkole Publiczne Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi - Iga P. za utwór „Twinkle – Twinkle Little Star”.

III miejsce: PP Nr 11- Antonina K. z utworem „One little finger”.

Kategoria zespół muzyczny

W tej kategorii przyznano dwa I miejsca, dwa II miejsca, jedno III miejsce i dwa wyróżnienia.

I miejsce: Przedszkole Publiczne nr 6 – w składzie: Ewa J., Aleksander G., Kalina Cz., Maria K., Franciszek S.  za utwór „Walking in the Jungle” i Przedszkole Publiczne nr 12 – w składzie: Róża J., Kazimiera P., Jan K., Maja K., Natalia S. za utwór „My father”.

II miejsce: Przedszkole Publiczne Nr 2  w składzie: Lena K., Marysia W., Julia M., Nadia S.  za utwór „Animals, animals” i Przedszkole Publiczne nr 16 w składzie: Zuzanna K., Konstancja M., Emilia P. za utwór „Balance on the foot”.

III miejsce: Przedszkole Publiczne Nr 9 w składzie: Anna G., Lena K., Lena M., Lena Z. za utwór „Baby shark”.

Wyróżnienia:

Przedszkole Publiczne Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi w składzie: Pola J., Hanna J., Aniela K., Adam N., Kacper T. za utwór „Baby shark”;

Przedszkole Publiczne nr 14 w składzie: Leon C., Julia J., Lena J., Julia M., Fabian N. za utwór „The Hokey Pokey”.

Konkurs przebiegł w miłej i serdecznej atmosferze. Narady jury trwały krótko, a wyłonieni laureaci otrzymali dyplomy, medale  oraz nagrody, ufundowane przez Kancelarię Prezydenta Miasta Radomia i nasze przedszkole. Festiwal poprowadziła pani Barbara Wojszko – nauczyciel z Przedszkola Publicznego Nr 17 w Radomiu wspólnie z Panią Dyrektor Anną Belowską. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu konkursu pani Ani Pęksyk, a paniom Małgorzacie Trzpiole i Annie Leszczyńskiej - za wykonanie wspaniałej dekoracji.