II Integracyjny Przegląd Piosenki Ludowej - występ dzieci z grupy IX

II INTEGRACYJNY PRZEGLĄD PIOSENKI LUDOWEJ - 9 MAJ 2019

Piosenki ludowe, skoczne polki, czy mazurki – dominowały na scenie w Muzeum Wsi Radomskiej. Po raz drugi odbył się tam Integracyjny Przegląd Piosenki Ludowej, którego organizatorem jest Przedszkole Publiczne z Oddziałami Integracyjnymi Nr 24 w Radomiu!

Nie zabrakło tam zespołu z naszego przedszkola. Dziesięcioro dzieci z grupy IX (Lenka Cęckiewicz, Rafał Grabowski, Adaś Podsiadły, Patryk Kowalski, Franek Brudka, Amelia Stysiak, Amelia Wasilewska, Maja Kutkiewicz, Zosia Ogorzałek, Ola Michalczyk) zaprezentowało utwór z repertuaru zespołu Rokiczanka pt. „W moim ogródeczku”. Nasi wykonawcy nie tylko pięknie zaśpiewali, ale wykonali także układ choreograficzny, co bardzo podobało się publiczności i jury. Zespół „Maniusia i wesoły chórek” przygotowała do występu pani Barbara Wojszko – nauczyciel i wychowawca grupy „Żabki”. Otrzymaliśmy specjalne wyróżnienie, statuetkę, dyplomy i nagrody dla naszych uczestników.

Głównym celem imprezy była integracja środowisk przedszkolnych z Radomia i powiatu, integracja dzieci zdrowych z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, przybliżenie dzieciom kultury ludowej, popularyzacja różnych form wokalnych, rozwijanie kreatywności artystycznej i umiejętności scenicznej dzieci. Prezentacje dzieci oceniało jury w składzie:

Anna Ostrowska - dyrektor Wydziału Edukacji UM w Radomiu

Monika Koczańska - dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 24 z Odziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Radomiu

Roman Korczyński - z-ca dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej

Jarosław Suski - perkusista zespołu "Carpe Diem".

Podczas przeglądu nie zabrakło występów gości specjalnych. Przed publicznością wystąpił zespół "Zakrzewiaki" z Publicznej Szkoły podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Zakrzewie oraz Park Trampolin JumpWorld Radom.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia w Galerii...