Urodziny Książkowego Misia - 10.10.2019 r.

URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA

W dniach 10 października 2019 roku, o godz. 9.30 i  10.30 w naszym przedszkolu odbyły się środowiskowe imprezy czytelnicze z okazji „URODZIN KSIĄŻKOWEGO MISIA” (z udziałem zaproszonych gości – przedstawicieli instytucji publicznych oraz rodziców),  zorganizowane w ramach działań na rzecz Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom.

Celem uroczystości było:

• propagowanie idei głośnego czytania;
  • zaszczepianie w dzieciach pasji do książek i czytania;
  • uświadamianie dorosłym znaczenia głośnego czytania dla wszechstronnego rozwoju ich dzieci;
  • integrowanie rodziców, dzieci i pracowników przedszkola;
  • umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich talentów i umiejętności;
  • promowanie działalności placówki w środowisku lokalnym.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Inspektor Referatu ds. Oświaty Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu,  Zastępca dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 33 w Radomiu, aktorka Teatru Powszechnego w Radomiu,  st. asp.z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, Kierownik Osiedlowego Klubu „Kwadrat”, Przewodnicząca Rady Rodziców. Wszyscy zaproszeni goście czytali dzieciom II rozdział książki A. A. Milne pt. „Kubuś Puchatek”.

Niespodzianką dla wszystkich zebranych (zarówno dzieci, jak i dorosłych) był występ przedszkolaków z grupy V i IX – którzy zaprezentowali program artystyczny pt. „Urodziny Kubusia Puchatka”, przygotowany przez wychowawców grup. Mogliśmy podziwiać ich popisy recytatorskie, wokalne i taneczne. Podczas występu dokonano koronacji uroczyście panującego Kubusia Puchatka. Dzieci prezentowały się barwnie i kolorowo, a wszystko dopełniała piękna dekoracja Stumilowego Lasu. Bawiliśmy się wspaniale.