Próbna ewakuacja

Dnia 09.10.2019r. w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa.

Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.

Zakres i przebieg działań został uzgodniony z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, choć w tym roku strażacy nie mogli przyjechać. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci bez problemu odnalazły się w nowej, zaskakujacej sytuacji. Prawidłowo reagowały na polecenia wychowawców, bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek. Brawo dla naszych przedszkolaków!