III Festiwal Piosenki Angielskiej - Little Stars pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia

SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEGU

III MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO FESTIWALU PIOSENKI ANGIELSKIEJ

„Little Stars”

POD HONOROWYM PATRONATEM

PREZYDENTA MIASTA RADOMIA

W dniu 03.03.2020 r. w Przedszkolu Publicznym Nr 17 im. Czesława Janczarskiego odbył się III Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej „Little Stars” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomia.

W konkursie wzięły udział dzieci  5 i 6 – letnie z 8 radomskich przedszkoli – pięcioro solistów oraz pięc zespołów. W sumie 25 uczestników. Festiwal rozpoczął się   o godzinie 9.30  zakończył o godzinie 11.30 .

Prezentacje konkursowe oceniało  Jury w składzie:

Przewodniczący: Iwona Skwarek – wokalistka jazzowa, trener wokalny, dyrygent chóru Gospel Radom,

Członek:– Joanna Hernik Osiecka -  lektor języka angielskiego z Akademii Językowej FreeDOM,

Członek: Anna Belowska – dyrektor naszego przedszkola.

uwzględniając:

• dobór tematyczny repertuaru,
  • interpretację , walory głosowe,
  • stroje i choreografię,
  • ogólny wyraz artystyczny wykonawcy i zespołu muzycznego.

Występy uczestników oceniane były w dwóch kategoriach:

- kategoria I: występ indywidualny - soliści;

- kategoria II: występ zespołu muzycznego.

WYNIKI CZĘŚCI KONKURSOWEJ FESTIWALU

Kategoria soliści

W tej kategorii przyznano jedno I miejsce, dwa II miejsca i dwa III miejsca.

I miejsce: Julia Sz. z Przedszkola Publicznego Nr 6 za utwór „Do you want to build  a snowman?”

II miejsce: Julia Sz. z Przedszkola Publicznego Nr 10 za utwór „Magic Star” i Iga P. z Przedszkola Publicznego Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi

III miejsce: Pola F. z Przedszkola Publicznego Nr 13 „Here comes the snow” i Lena W.  z Przedszkola Publicznego Nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi „Lavender’s blue”

Kategoria zespół muzyczny

W tej kategorii przyznano jedno I miejsce, dwa II miejsca i dwa III miejsca.

I miejsce: dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 12 za utwór „One little finger”

II miejsce: dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 11 za utwór „Balance on the one foot” i dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi za utwór „Hickory Dickory Dock”

III miejsce: dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 5 im. Tadeusza Kościuszki za utwór „Teddy Bear, Teddy Bear” i dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi  za utwór „If you’re happy”

Konkurs przebiegł w miłej i serdecznej atmosferze. Narady jury trwały krótko, a wyłonieni laureaci otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody, ufundowane przez Kancelarię Prezydenta Miasta Radomia i nasze przedszkole.

Organizatorem konkursu było Przedszkole Publiczne Nr 17 im. Czesława Janczarskiego w Radomiu, a za przygotownie imprezy w szczególności dziękujemy: paniom - Ani Pęksyk  i Małgorzacie Cieślik - nauczycielkom z grupy VI, paniom - Barbarze Wojszko i  Edycie Werbowskiej - Kozerze - nauczycielkom z grupy IX, pani Małgorzacie Trzpiole - nauczycielce z grupy II.