Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa - 21 marzec

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETY

Ogólnopolska kampania społeczna z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa

Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest 21 marca. Został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, a od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Data nie jest przypadkowa, jej amerykański zapis (3/21) symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi główną przyczynę tego syndromu.

W ten wyjątkowy dzień zachęcamy do założenia skarpetek – najlepiej trzech (bo przecież w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze) i w różnych, wesołych kolorach! – zachęcają organizatorzy ŚDZD. Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par.
Jeśli jednak skarpetki to dla was za mało –
załóżcie kolorowe ubrania. Kolory przewodnie ŚDZD to granatowy i czerwony.

Nauczyciele przyłączyli się do kampanii i włożyli kolorowe skarpety.Dziękujemy także rodzicom za przesłane zdjęcia naszych przedszkolaków. Razem wspieramy kampanię!!!