Dzień Niepodległości w przedszkolu

W dniu 10 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości (11 listopada). Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w jednej sali, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Każda grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych, a dzieci przyszły do przedszkola ubrane na galowo.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z  grupy VII pięknie zaprezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.  Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze przedszkolaki uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.