Zima z książką - wspólne czytanie bajek - Grupa VI Żabki

Bardzo lubimy słuchać bajek, oglądać ilustarcje do nich...ale kto potrafi najlepiej to robić? Okazuje się, że rodzice, dziadkowie i oczywiście nauczyciele. Każdy rodzaj lektury jest dobry, nawet encyklopedia. Książka to skarbnica wiedzy, to zaczarowany świat. W podróż do kolorowych i wesołych przygód Martynki zabrała nas mama Franka, pani Kasia. Pokazała dzieciom, że dorośli także na krótki moment lubią zagościć w krainie baśni i bajek. Specjalnie dla nas przebrała się za biedronkę i przeczytała dzieciom dwie bajki:

"Opowiadania o Martynce" i  zbiór opowieści "Na farrmie". Każda z tych historii miała pouczające zakończenie. Dowiedzieliśmy się, że ze strachem można się oswoić, a duchy i straszydła nie istnieją. Kózka z kolejnego opowiadania zachęciła wszystkie dzieci do spożywania warzyw. Dzieci słuchały z uwagą tekstów, czytanych przez panią Kasię. Bardzo dziękujemy jej za wsólnie spędzony czas i piękne bajki!! Czekamy na kolejnych śmiałków.