Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

Ratujemy misia - warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

W dniach 9 i 10 kwietnia 2018 roku gościliśmy w naszym przedszkolu panów z radomskiego stowarzyszenia ASGARD.

Przeprowadzili oni dla wszystkich dzieci bardzo ciekawy pokaz udzielania pierwszej pomocy. Każdy z uczestników tej lekcji mógł samodzielnie przećwiczyć ułożenie czlowieka w pozycji bocznej ustalonej. Wspólnie z dziećmi liczyliśmy ilość wdechów i ucisków, odgrywaliśmy scenki telefoniczne do pogotowia ratunkowego i przypominaliśmy numery alarmowe. Opisywaliśmy sytuacje stanowiące dla dzieci zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia w domu i na dworze. A na zakończenie mogliśmy z bliska obejrzeć i dotknąć wyposażenie wojskowe. Najbardziej podobały się dzieciom nosze, które zmieściłyby się w plecaku. Udawaliśmy, że przenosimy rannego. Chłopcy z zainteresowaniem oglądali broń, snując marzenia o karierze wojskowej.

Bardzo dziękujemy tacie Huberta i panu Emilowi za wspaniały pokaz. Nauczycliśmy się bardzo ważnych rzeczy. Chociaż jesteśmy mali, to jesteśmy gotowi udzielać pierwszej pomocy w razie konieczności.