Teatr Tak w naszym przedszkolu

W dniu 8 maja 2018 r. w naszym przedszkolu odbył się spektakl teatralny "O pchle co manier nie miała" w wykonaniu Teatru TAK z Krakowa. Podczas przedstawienia dzieci poznały skutki złego zachowania oraz dowiedziały się czym są dobre maniery.

„O Pchle, co manier nie miała” to interaktywny spektakl z elementami języka angielskiego, inspirowany żywiołowym tekstem „Pchły Szachrajki”, zaliczanym do klasyki polskiej literatury dla dzieci.

Teatr Interaktywny tym różni się od tradycyjnych przedstawień, że na różne sposoby angażuje publiczność, dając jej możliwość bardziej aktywnego kontaktu z historią, jej bohaterami, a także z innymi widzami – odbiorcami przedstawienia.

Przedstawienie „O Pchle, co manier nie miała” wywołało u milusińskich mnóstwo pozytywnych emocji. W kontekście konkretnych fragmentów bajki Brzechwy o psotnej pchle, w spektaklu przybliżone i objaśnione zostały dzieciom niektóre angielskie pojęcia, jak np. nazwy pór roku czy proste antonimy (big – small, pretty – ugly, slim – fat). Teatr TAK w spektaklu „O Pchle…”, wykorzystał ciekawe i interaktywne elementy, jak np. grę w magiczne koło wiedzy, lekcję tańca animacyjnego „Aerobik o poranku”, czy podróż ciuchcią połączoną z nauką piosenki „Jedzie ciuchcia ciuch ciuch ciuch”, gdzie dzięki temu przedstawienie było dynamiczne i pełne humoru.

Zarówno dzieci jak i obecni nauczyciele bawili się wyśmienicie. Przedstawienie było profesjonalnie odegrane, dzieci chętnie zgłaszały się do pomocy i udziału w interakcjach. Teatr od zawsze był wspaniałą formą rozrywki zabierającą widza w całkiem inny świat.