Magiczna Moc Bajek - Moduł II (Miłość i przyjaźń) - podsumowanie

Za nami realizacja zadań z  II MODUŁU - Miedzynarodowego Projektu Czytelniczego "Magiczna Moc Bajek" .
Tyma razem poruszaliśmy zagadnienia związane z przyjaźnią i miłością. Uczyliśmy się, jak okazywać sobie uczucia i sympatię. Zapoznaliśmy dzieci z literaturą dziecięcą, poruszającą te zagadnienia:
Kubuś Puchatek”, A.A. Milne, „Franklin mówi „Kocham cię”, Brenda Clark-Franklin, „Bajka o dwóch Ołówkach”, Maria Molicka„Paw, co ogon miał z przyjaźni”, bajka rymowana Pan Poeta.
W miesiącu listopadzie 2020 roku udało się nam zrealizować wybrane zadania w ramach Miedzynarodowego Projektu Czytelniczego "Magiczna Moc Bajek" m.in.:
Przepis na Przyjaźń – burza mózgów, działania twórcze  z grupą.
Serduszko dla Przyjaciela- praca plastyczna.
Mały człowiek duża sprawa, mały człowiek ma swe prawa! - Prawa Dziecka w oparciu o Konwencję o Prawach Dziecka i wiersz M. Brykczyńskiego „Prawa Dziecka” - zajęcia warsztatowe dla dzieci.

Dobranocki z dawnych lat  - Reksio

• Przedstawienie sylwetki Reksia
  • Przykład z serialu ukazujący przyjacielski stosunek Reksia do świata
  • Odniesienie bajkowego przykładu do codzienności