Spotkanie dzieci z pracownikami Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

W ramach realizacji projektu edukacyjnego ,,Przedszkolaki na tropie tajników przyrody" oraz w ramach Wewnątrz przedszkolnego systemu do doradztwa zawodowego w dniu 2 grudnia 2021 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie dzieci z pracownikami Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. W czasie spotkania dzieci poznały ekosystemem jakim jest las, dowiedziały się w jaki sposób należy bezpiecznie i świadomie korzystać z dobrodziejstw lasu, na czym polega praca leśników oraz jakie rośliny i zwierzęta można spotkać w lesie. Dzieci poznały również różnego rodzaju budki lęgowe przygotowywane dla m.in. ptaków, nietoperzy, rozpoznawały wybrane nasiona drzew oraz poznały narzędzia i sprzęt, który wykorzystywano dawniej w pracy w lesie i obecnie. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe kolorowanki o tematyce leśnej.