Galeria
Grupę Biedronek odwiedziła pani z Biblioteki Pedagogicznej z teatrzykiem kamishibai. Wysłuchaliśmy bajki „ Rower Weroniki”, „ O panach palcach” i „ Dwa ptaszki”. Mieliśmy tez okazje zapoznac się z książką napisaną alfabetem Brayla.
W marcu, w ramach Ogólnopolskiego Projektu Czytelniczego "Magiczna Moc Bajek", dzieci wykonały następujące zadania:
„Drzewka życzliwości” –przygotowanie „Życzliwych życzeń i pozdrowień” przez każdą grupę, umieszczenie na „drzewkach życzliwości”.
„Uśmiechnięte buźki” –rozdawanie na spacerze przygotowanych w placówce symboli życzliwości mieszkańcom miejscowości, w której mieści się placówka.
Dobranocki z dawnych lat – Zaczarowany ołówek.
„Odwaga bycia sobą” - rozmowa z dziećmi na podstawie bajki Pana Poety „Kura, co tyła na diecie” o tym, która z naszych wad jest jednocześnie naszą Supermocą.
„Dzień Kolorowej Skarpetki” - zainicjowanie w całej placówce akcji „Załóż kolorowe skarpetki” i przeprowadzenie zajęd integracyjnych z okazji Światowy Dzień Zespołu Downa - 21 marca.
- grupa I wykonała zadanie "Błotne konstrukcje"-ćwiczenia sensoryczne. Dzieci dowiedziały się czym jest ciecz nienewtonowska.
- grupa II-IV wykonały zadanie "Plastikowa butelka w coś niezwykłego zaklęta"- zabawka z butelki PET.
Co roku 2 kwietnia obchodzimy bardzo ważny dzień - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Autyzm - zaburzenie, które sprawia, że człowiek inaczej odbiera świat, inaczej odczuwa zmysły i inaczej się zachowuje ale tak samo czuje, tak samo kocha i tak samo chce być kochanym i rozumianym!
Obchody Dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu dziecięcego oraz zwrócenie uwagi na dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich niestety często doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi. Tego dnia Fundacja JiM organizuje akcję "Cała Polska świeci na niebiesko", podczas której budynki w całym kraju świecą dla osób z autyzmem a i osoby, które chcą wesprzeć akcję zakładają niebieskie części garderoby. Świętując Światowy Dzień Świadomości Autyzmu wszystkie przedszkolaki "świeciły" na już w piątek, aby uświadomić, że osoby ze spectrum żyją wśród nas i zasługują na uwagę, szacunek i zrozumienie swoich słabości.
Nauczyciele wytłumaczyli dzieciom, czym jest autyzm, przeprowadzili także ciekawe zajęcia pokazujące, jak czuć może osoba dotknięta tym zaburzeniem Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
W dniu 2 marca odbył się pokaz talentów dzieci zorganizowany pod hasłem „CZTERY PORY ROKU W WIERSZU, TAŃCU I PIOSENCE”. Dzieci zgłosiły się do konkursu w każdej kategorii. Przedszkolaki przepięknie recytowały wiersze opowiadające o porach roku, śpiewały piosenki nie tylko związane z przyrodą oraz zaprezentowały parę rodzajów tańców. Konkurs został zorganizowany we współpracy z rodzicami, którzy zajęli się przygotowaniem pociech do występów. Dziękujemy za zaangażowanie rodziców. Przedstawiamy laureatów rywalizacji:
WIERSZ:
I miejsce Pola W. gr. VIII
II miejsce Blanka K. gr. VI
III miejsce Amelka M. gr. I
Wyróżnienie Antoś W. gr. III
PIOSENKA:
I miejsce Małgosia K. gr. VI
II miejsce Hania M. gr. VI
III miejsce Anastazja O. gr. VII
Wyróżnienie Wojtuś R. gr. VI
TANIEC:
I miejsce Ida K. gr. V
II miejsce Pola M. gr. IV
III miejsce Emilka D. i Lena Sz. gr. VII
Zapraszamy do obejrzenia występów.
W dniu 25.02.2022 r. dzieci z grupy IV były na koncercie w Urzędzie Miasta pt. "Tirbute To Sting".W programie były aranżacje przebojów Stinga.Wykonawcami byli: Małgorzata Markiewicz,Combo jazzowe oraz Radomska Orkiestra Kameralna.
W dniu 24 lutego obchodziliśmy przepyszne święto wszystkich łakomczuchów - Tłusty czwartek. Święto to oprócz możliwości objadania się słodkimi pysznościami przypomina nam o nadchodzących świętach Wielkanocnych. W tym roku nasze przedszkolaki oprócz degustacji słodkości wzięły udział w zabawach grupowych przybliżających im tradycje tego święta. Zapraszamy do oglądania zdjęć!
W ramach akcji "Zima z książką" mama Filipka przeczytała nam opowiadanie Joanny Papuzińskiej "Nasza mama czarodziejka". Bardzo dziękujemy pani Justynie za poświęcony czas.
W styczniu, w ramach Ogólnopolskiego Projektu Czytelniczego "Magiczna Moc Bajek", dzieci wykonały następujące zadania:
- „Magiczne słowa i gesty” – kalambury - czy możliwa jest komunikacja bez użycia mowy?
-„Co to jest savoir-vivre?” – pogadanka, zajęcia warsztatowe na podstawie opowiadania z książki Grzegorza Kasdepke pt. „Co to jest savoir-vivre?”
- „Mistrz dobrych manier” - quiz wiedzy o zasadach dobrego wychowania.
- Dzieci poznały dobranockę z dawnych lat - Miś Uszatek.
- Dzieci realizując zadanie Ptasia banda - „Kaczka, co przebrała miarę” Pan Poeta, wykonały rysunki przedstawiające rzeczy lubiane w innych osobach.
W styczniu realizując zadanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Kreatywny Przedszkolak - Kreatywne Dziecko dzieci wykonały "Lampiony dla babci i dziadka".
W dniach 18 i 19 stycznia przedszkole odwiedziło Mobilne Planetarium. Wybraliśmy się w podróż kosmiczną. W niespełna godzinę odwiedziliśmy wszystkie planety Układu Słonecznego dzięki Mobilnemu Planetarium. To było ekscytujące i niezwykłe przeżycie oglądać z bliska gwiazdy, statki kosmiczne i astronautę. Starsze grupy na początku uczestniczyły również w krótkiej prelekcji na temat kosmosu. Wydarzenie to zapadnie dzieciom na długo w pamięci.
28 stycznia był w naszym przedszkolu dniem bardzo wyjątkowym. Dzieci ze wszystkich grup świętowały bowiem KARNAWAŁ i z tej okazji brały udział w Balu Karnawałowym w rytmie DISCO z elementami Zumby. Bal, ze wzlędu na aktualnie panującą sytuację epidemiologiczną odbył się online. Dzieci tego dnia przemieniły się w magiczne postaci: wróżki, księżniczki, superbohaterów, policjantów, strażaków, postaci z bajek itp i w swoich pięknie udekorowanych salach tańczyły, uczyły się układów i śpiewały wraz Paniami, które to wspaniałe przedstawienie przygotowały. Lekcję zumby przeprowadziła w formie online certyfikowana trenerka, Pani Julia Piwowarczyk. Dzieci były zachwycone, wszystkie bardzo chętnie uczestniczyły w zabawie i z radością uczyły się nowych układów tanecznych.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia!
Dzieci w miesiącu grudniu realizując projekt Magiczna Moc Bajek wykonały następujące zadania:
- rozmawialiśmy na podstawie przeczytanej bajki H.CH. Andersena "Brzydkie kaczątko" o tolerancji i akceptacji. Zastanawialiśmy się, co oznacza słowo "inność". Wykonaliśmy prace plastyczne związane z bajką;
- poznaliśmy dobranockę "Filemon i Bonifacy";
- bawiliśmy się w zabawę twórczą opartą na opowiadaniu -Ptasia banda – „Wróbel, co oćwierkał sąsiadów”- Pan Poeta.
W radosnym i pełnym miłości czasie Bożego Narodzenia chcemy bardzo gorąco podziękować za udzieloną nam pomoc. Dzieci z „Ochronki Ziarenko” w Jasieniowcach na Ukrainie wraz z opiekunkami dziękują za podarunki od Św. Mikołaja.
Dzięki dobroci ofiarodawców nasze dzieci wróciły do domów z prezentami, jakich pragnęły, wśród nich były gry i puzzle od was oraz przybory szkolne.
Jedna z zasad Założycielki naszego Zgromadzenia Córek Bożej Miłości M. Franciszki brzmi: „Czynić dobro, nieść radość, uszczęśliwiać, prowadzić do nieba”. Wasze dary są spełnieniem tej zasady. Radość naszych dzieci niech będzie nagrodą dla wszystkich, którzy włączyli się w tę Akcję.
Pan Bóg hojnie wynagradza. Dobro zawsze wraca do nas ze zdwojoną siłą. Życzymy Wam tego i jeszcze raz dziękujemy, obiecując modlitwę.
s. Anna Lis, FDC
s. Dawida Olejarz, FDC
Natalia Różycka
Jasieniowce, dn. 30.12.2021r
Przedstawiamy ŚWIĄTECZNE KARTKI DLA SENIORA wykonane w grudniu przez dzieci, w ramach realizacji zadań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Kreatywny Przedszkolak - Kreatywne Dziecko.
W grudniu dzieci w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury!” wykonały następujące zadania:
-grupy I wykonała zadanie "Bąbelkowe dzieła sztuki"- wykorzystanie folii bąbelkowej do stworzenia pracy plastycznej.
- grupa III wybrała zadanie „Karton i jego życie”- kreatywne wykorzystanie kartonu. Powstała cudowna pralka :)
W dniu 23 grudnia dzieci z grupy II/ Muchomorki zorganizowały grupową wigilię.
Po raz kolejny nasze przedszkole wzięło udział w konkursie na Najpiękniejszą choinkę. Organizatorem tego wydarzenia był prezydent miasta Radom. Nasze drzewko przystrojone zostało w biało- niebiesko-srebrne anioły i gwiazdki. Wprawdzie nie udało nam się zająć miejsca w rywalizacji, ale w oczach uczestniczących rodziców z dziećmi nasza choinka była najpiękniejsza. Z dumą prezentujemy zdjęcia z przygotowywania naszego drzewka.
Dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 17 oraz Zespół ds. charytatywnych dziękuje wszystkim rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom przedszkola za włączenie się do akcji "SZLACHETNA PACZKA". Zebrane artykuły zostały przekazane do rodzin podczas finału akcji.
Jeszcze raz dziękujemy za okazane serce i pomoc w zbiórce potrzebnych artykułów!
W dniach 13 i 14 grudnia 2021 roku, w auli budynku przedszkola przy ul. 25 czerwca w Radomiu odbyły się koncerty bożonarodzeniowe młodszych grup z naszego przedszkola.Aniołki, Reniferki, Mikołaje i Śnieżynki wystąpiły przed swoimi bliskimi, śpiewając kolędy i pastorałki oraz recytując świąteczne wierszyki.
20 grudnia 2021 roku na scenie Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu zaprezentowały się dzieci z grup starszych. Anioły, Gwiazdy i Pasterze opowiedziały przybyłym historię Bożego Narodzenia.
Zdjęcia z tych podniosłych chwil możecie Państwo zobaczyć w galerii. Zapraszamy do oglądania oraz życzymy wszystkim Wam wesołych świąt!
W dniu 8 grudnia dzieci z grupy VIII uczestniczyły w warsztatach kulinarnych - przygotowania i zdobienia pierników. Zajęcia odbyły się w hotelu GROMADA.
Dzieci samodzielnie wykrawały z ciasta rodzaju kształty tematycznie związane ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia a po upieczeniu dekorowały swoje pierniczki.
Przedstawiamy prace biorące udział w PRZEDSZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM
"KARTKA BOŻONARODZENIOWA".
Powodzenia!!!
-grupy I wykonała zadanie "Rolka po papierze na spacer się wybierze". Dzieci wykonały karmniki dla ptaków z wykorzytsaniem rolek po papierze, które wraz z rodzicami rozwiesiły w pobliżu swich domów; - grupa II i III wykonały zadanie „Kasztanowy zawrót głowy”- ludziki z kasztanów, żołędzi i jarzębiny;
- grupa IV wykonała "Zielnik".
W listopadzie, w ramach Ogólnopolskiego Projektu Czytelniczego "Magiczna Moc Bajek", dzieci wykonały następujące zadania:
- „Muzyka przyjaźni” – wysłuchanie opowiadania Anny Bomby pt. „Muzyka Przyjaźni”, rozmowa na podstawie jego treści. Próba odpowiedzi na pytanie co to jest przyjaźni, szacunek, tolerancja?
- Mały człowiek duża sprawa, mały człowiek ma swe prawa! - Prawa Dziecka w oparciu o Konwencję o Prawach Dziecka i wiersz M. Brykczyoskiego „Prawa Dziecka” - zajęcia warsztatowe dla dzieci.
- Dzień Postaci z Bajek- zorganizowanie Balu postaci z Bajek, połączonego z głośnym czytaniem bajek.
- Dobranocki z dawnych lat -Kubuś Puchatek.
- Ptasia banda- „Paw, co ogon miał z przyjaźni”- Pan Poeta.
o prawach dziecka. Z tej okazji w dniach 19-23 listopada przedszkolaki wykonały ciekawe i ważne zadania, aby wspólnie z UNICEF uczcić tę wyjątkową datę i pokazać, że prawa dziecka są ważne dla naszej placówki.
W piątek 19 listopada przedszkolaki wraz z personelem przedszkola ubrały się na niebiesko, obejrzały prezentację o prawach dziecka oraz wykonały wspólną książeczkę o prawach dziecka. W kolejnych dniach odbyły się zajęcia, podczas których dzieci: - odbyły rozmowę na temat „Czym jest dla Ciebie dzieciństwo?”;
- wykonały pracę plastyczną, w której zaprezentowały, co najbardziej podoba się im w byciu dzieckiem;
- bawiły się w zabawę „Przyjaciel z innej planety” pozwalającą zrozumieć na czym polegają podstawowe prawa dziecka;
- przygotowały wspólną prace plastyczną na temat „Wymarzony świat dla dzieci w przyszłości”.
„Pasowanie na przedszkolaka” w grupie I „Krasnoludki” odbyło się 23 listopada 2021 r. Dzieci w tym dniu były prawdziwymi krasnalami, które zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz recytatorskie. Było to pierwsze wystąpienie Krasnoludków, z którym poradziły sobie na medal. Po zakończeniu części artystycznej nadszedł czas na uroczyste pasowanie każdego dziecka na przedszkolaka. Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" przyjęła z radością nasze najmłodsze dzieci do wielkiej przedszkolnej rodziny. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania.
W ramach realizacji tematyki tygodnia związanej z kosmosem grupa VIII była na wycieczce w Astrobazie w dniu 24 listopada. Dzieci poszerzyły wiedzę na temat kosmosu,obejrzały prezentację na ten temat,miały możliwość obejrzenia i poznania w sposób bezpośredni,jak wygląda meteoryt oraz uczestniczyły aktywnie w zajęciach. Na zakończenie obejrzały jak wygląda obserwatorium i prawdziwy teleskop.
W dniu 10. listopada w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości związane z obchodami 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu dzieci z grupy VIII wystąpiły z patriotycznym programem słowno-muzycznym pod tytułem,,Polska- moja Ojczyzna." Dzieci recytowały wiersze,śpiewały piosenki patriotyczne indywidualnie i zbiorowo oraz na zakończenie przedstawiły układ ruchowy z wykorzystaniem rekwizytów do piosenki ,,Serce dla Polski"oraz Pola W. Wykonała przepiękną piosenkę patriotyczną ,,Pąki białych róż".
WYKONANIE PIOSENKI
W dniu 9 listopada odbył się Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej „Dla Niepodległej” pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty organizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 6 w Radomiu. Nasze przedszkole godnie reprezentowały 2 dziewczynki: Zuzia z grupy VII i Pola z grupy VIII. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.
Realizacja październikowego zadania w ramach zadania Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Kreatywny Przedszkolak - Kreatywne Dziecko "JESIENNE BARWY – EKSPERYMENTOWANIE Z KOLORAMI".
Za nami kolejne zadania wykonane w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury!”. Grupy I i IV wykonały zadanie „Kasztanowy zawrót głowy”- ludziki z kasztanów, żołędzi i jarzębiny. Jesienne spacery przyczyniły się do wykonania zadania przez grupy II i III, które wykonały przepiękne zielniki.
W ramach realizacji programu przyrodniczego "Przedszkolaki na tropie tajników przyrody", "Żabki", "Zajączki" i "Kotki" wybrały się na wycieczkę, [odczas której odkrywały tajniki Radomskiego Lasu Kapturskiego. Dzieci wzięły udział w prelekcji prowadzonej przez Pana Huberta, leśniczego Nadleśnictwa Radom. Dowiedziały się między innymi, jakie zwierzęta żyją w naszych lokalnych lasach, czym się różnią tropy od śladów oraz dlaczego ptaki są potrzebne drzewom. Po lekcji dzieci korzystały z piękna jesieni i oddały się harcom w złotych liściach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.