Kto nie lubi chodzić do kina? Przedszkole w piątek 21.10 odwiedziło kino kapsułkowe. Dzieci od najstarszych do najmłodszych, bez strachu i z wielką ciekawością weszły do kapsuły, gdzie oddały się przyjemności oglądania bajek dostosowanych do ich wieku. Oglądanie obrazu wyświetlanego dookoła to wielka frajda i świetna zabawa dla naszych przedszkolaków. Czekamy na kolejne niezwykłe atrakcje w naszym przedszkolu.
Galeria

W październiku dzieci w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Z darami natury świat nie jest ponury! wykonały następujące zadania:
- grupa III wykonała zadanie 3. Drewnianki - kodowanki- zabawa w kodowanie z użyciem naturalnych materiałów przyrodniczych. Dzieci na podstawie kody odtwarzały kasztanowe obrazki.
5 Jeżowy domek- wykonanie schronienia dla jeży na czas zimowego snu. We współpracy z rodzicami wykonały Domek dla jeża. Dzieci ustawiły go przed oknami sali aby móc obserwować przybycie gościa. Zebranymi podczas spacerów liśćmi ozdobiły okolice domku
- grupa V wykonała zadanie 16. Boso przez świat- dowolna interpretacja tematu. Dzieci pokonywały ścieżkę sensoryczną z materiałów, które następnie zostały wykorzystane do stworzenia pracy plastycznej.
Ludzie, zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie?? (Skaldowie)
W dniu 18.10 obchodzimy Dzień Listonoszy i Doręczycieli Przesyłek Pocztowych. Z tej okazji w naszym przedszkolu zorganizowano wiele atrakcji dla dzieci.
- Grupy: Kotki, Słoneczka i Supersmyki obejrzały filmik o pracy listonosza oraz kolorowały obrazki przedstawiające ten zawód.
- Grupa Krasnoludków zaprojektowała własne, unikalne znaczki.
- Grupa Muchomorków wybrała się na pocztę, gdzie dzieci mogły z bliska zobaczyć jak wygląda praca w tym miejscu. Muchomorki kupiły znaczki i pocztówki, a w drodze powrotnej bawiły się w listonosza. Po powrocie dzieci oglądały stare pocztówki, listy, a nawet telegram i oczywiście bawiły się w pocztę.
- Dzieci z grupy zajączków wcieliły się w rolę listonosza i z torbą pełną przesyłek pokonywały labirynt. Nie zabrakło im czasu i ochoty na kolorowanie ubrania listonosza.
W dniu 14.10 dzieci z grupy Krasnoludków i Muchomorków uczestniczyły w spotkaniu z panią stomatolog. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak dbać o zęby, zobaczyły w jaki sposób prawidłowo je myć oraz same przećwiczyły tą umiejętność. Nasze dzielne przedszkolaki bez strachu zasiadły przed panią stomatolog, która sprawdziła ząbki Krasnali i Muchomorków. W nagrodę dzieci otrzymały dyplomy ????.
Nauka to podróż, która trwa przez całe życie. Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań, na które warto poznać odpowiedzi Jim Stovall.
W podróż pełną pytań zabierają dzieci pracownicy oświaty, którzy w dniu 14.10 obchodzili swoje święto. Z tej okazji dzieci z grupy "Tygryski" wraz z Paniami: Małgosią i Mariolą, przygotowały występ. Dzieci zaśpiewały piękne piosenki, recytowały wierszyki oraz zatańczyły cudowny taniec. Podczas spotkania nie zabrakło wystąpienia pani dyrektor Agnieszki Wakuły, która podziękowała wszystkim pracownikom za ich pracę oraz wręczyła nagrody.
Życzymy wszystkim wytrwałości i samych pogodnych dni w dalszej pracy.
Już we wrześniu dołączyliśmy do Ogólnopolskiej Akcji Dzieci Uczą Rodziców. Wrzesień minął nam pod hasłem bezpieczeństwa. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną oraz wykonały kilka zdań związanych z bezpieczeństwem w ruchu pieszym i drogowym. Dziękujemy za przyniesienie prac. Już w październiku kolejne zadania. #DzieciUcząRodziców
Bardzo dziękujemy rodzicom i dzieciom za udział w konkursie plastycznym "Najciekawsze Eko-zwierzę z surowców wtórnych". Wpłynęło wiele pięknych i kreatywnych prac. Wyłonienie laureatów odbyło się na podstawie głosowania, w którym udział wzięli uczniowie z XIII LO w Radomiu. Gratulujemy zwycięzcom! Oto wyniki konkursu:
I miejsce:
Zosia Sz. gr. III Krasnoludki
II miejsce:
Mikołaj P. gr. VII Zajączki
Maciek N. gr. III Krasnoludki
III miejsce:
Kuba D. gr. VI Żabki
Alicja F. gr. V Tygryski
Andy K. gr. V Tygryski
W związku z wysokim poziomem konkursu, reszta prac otrzymała wyróżnienia.
Dzieci z grup III - VIII wybrały się 13.10 do Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Przedszkolaki uczestniczyły w koncercie ?Muzyczne spotkanie z Panem Bemolem?. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, kim jest ta przemiła postać oraz skąd i w jakim celu przybywa. Pan Bemol opowiedział nie tylko o sobie, ale też o wyjątkowej muzycznej krainie, z której w tajemniczej walizce przywiezie wiele niespodzianek. Podczas koncertu zaprezentowano różne ?rodziny? instrumentów i ich brzmienie. Nie zabrakło występu grupy Modern. Już nie możemy się doczekać kolejnych koncertów z Panem Bemolem.
Przedstawiamy prace biorące udział w PRZEDSZKOLNYM KONKURSIE Najciekawsze Eko-zwierzę z surowców wtórnych .
Powodzenia!!!
Dzisiaj grupa Kotków świętowała Dzień Drzewa. Wspólnie posadziliśmy lipę ,poznawaliśmy drzewa i posadziliśmy własne sosny z szyszek. Będziemy o nie dbać, aby wyrosły z nasionek.
4 października nasze przedszkole odwiedził TEATR TAK. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. Bajka do zjedzenia- ukazujące dzieciom co warto jeść, a czego należy się wystrzegać. Spektakl zawierał elementy języka angielskiego oraz zabawy interaktywne, które przypadły dzieciom do gustu.
Maluszki z naszego przedszkola realizują Ogólnopolski projekt " Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy ". We wrześniu najmłodsi mieli możliwość poznać bohaterkę serii książek "Kocia Kocia" autorki Anity Głowińskiej, stworzyć Kodeks Przedszkolaka, wykonać pracę plastyczną prezentującą postać Kici Koci, stworzyć schemat dnia oraz poznawać przedszkole i zasady w nim panujące. Nasze maluchy zmieniają się w zuchy!
We wrześniu dzieci z dwóch grup, w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Z darami natury świat nie jest ponury! wykonały następujące zadania:
- grupa III wykonała zadanie 1. Ekologiczna gra matematyczna- wykonanie dowolnej gry. Dzieci podczas gry poznawały obraz graficzny cyfr 1-4 oraz porównywały liczebność zbiorów.
- grupa V wykonała zadanie 3. Drewnianki-kodowanki- zabawa w kodowanie z użyciem naturalnych materiałów przyrodniczych. Dzieci za pomocą kodu tworzyły jesienne liście, użyte podczas zabawy kasztany zostały zebrane przez dzieci.
W dniu 30.09 obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji każda grupa przygotowała wspaniałe atrakcje dla swoich małych mężczyzn. Nie zabrakło zabaw, tańców, upominków. Grupy VI-VIII uczciły ten dzień wyjściem do kina, gdzie obejrzały bajkę pt. ?Guliwer?.
"Zajączki" wzięły udział w świetnych warsztatach technicznych zorganizowanych przez Castorama Radom podczas zajęć zbudowały i ozdobiły własne, drewniane pociągi było SUPER!
Czy kropka może być dziełem sztuki? Okazuje się, że pomysłów na kropkę może być tysiące. W dniu 15.09 obchodziliśmy Dzień Kropki, który pomaga dzieciom uwierzyć w siebie, odkrywać swoje talenty, mocne strony i odważnie je prezentować. Zapraszamy do obejrzenia działań z kropką w roli głównej, w wykonaniu naszych przedszkolaków.
Zabawa, tańce i śmiech - to trzy słowa, które idealnie opisują obchody Dnia Przedszkolaka w naszym przedszkolu.
W dniu 31.05.2022 r, grupa VIII odwiedziła miasto Kielce. Dzieci zwiedziły Energetyczne Centrum Nauki, Oceanikę oraz Muzeum Zabawek. Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań poznawczych i technicznych, bezpośrednia obserwacja ekosystemów mórz i oceanów oraz poznawanie historii zabaw i zabawek.
W dniu 8 czerwca grupa Muchomorków i Tygrysków wybrała się na wycieczkę do Muzeum Wsi Radomskiej. Dzieci zwiedziły skansen, skosztowały kiełbasek z ogniska oraz poszalały na placu zabaw. Wycieczkę uważamy za udaną.
Kotki z okazji Dnia Dziecka 3 czerwca wybrały się na lody. Każdy wybrał swój ulubiony smak i delektował się nim obserwując otoczenie na ulicy Żeromskiego
W dniu 3 czerwca dzieci obejrzały spektakl teatru BLASZANY BĘBENEK pt. "SZKOŁA PANA KLEKSA".
Szkoła Pana Kleksa to historia dwunastoletniego niesfornego Adasia, który za namową szpaka Mateusza zostaje umieszczony w szkole. Tam poznaje nauczyciela Pana Kleksa który wprowadza go w świat nauki. Dzięki temu Adasia czeka wiele niezapomnianych i pouczających przygód.
W spektaklu można usłyszeć trzy utwory zaśpiewane na żywo oraz zabawy z dziećmi takie jak imitacja przyrządzania jedzenia wraz z Panem Kleksem, taniec i poszukiwanie kości wraz z psem Rexem. Zastosowano trzy zmieniające się kurtyny.
W dniu 2 czerwca z okazji Dnia Dziecka nasze maluszki udały się do Rodzinnego Centrum Rozrywki i Rozwoju FANTASMAGORIA. Zabawa był świetna więc to nie była nasza ostatnia wizyta w tym miejscu.
Grupa VI - Zajączki uczciła to najważniejsze dla wszystkich dzieci święto wycieczką do ZAGRODY "ALE HECA" w Jedlni Letnisko. Dzieci poznały tam dwie, cudowne alpaki - Przebojowego głodomora Ferdynanda i skromnego, kochanego Rysia, które mogły pogłaskać i narakmić smakołykami. Skorzystały także z relaksujących hamaków i samodzielnie usmażyły kiełbaski na ognisku. Wszystkiego Najlepszego Zajączki, bądźcie zawsze tak cudownymi dzieciakami, jak jesteście dziś!
2 czerwca do grupy Żabek zawitały wspaniałe panie animatorki, które swoją wizytą sprawiły dzieciom niespodziankę. Były zawody w dmuchaniu balonów, były malowane twarze i brokatowe tatuaże. Nie zabrakło szaleństw z chustą animacyjną i budowli z różnych nieznanych jeszcze nam klocków. Bylo wiele radości tego dnia.
24.05.2022 roku dzieci z grupy VII wybrały się na wycieczkę do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Było mnóstwo atrakcji m.in.:
zwiedzanie zwierzyńca, spotkanie z wiedźmą w Sabatówce, zwiedzanie JuraParku i zabawy w Parku Rozrywki. To był udany dzień!
Za nami ostatnie zadania wykonane w ramach Ogólnopolskiego Projektu Czytelniczego "Magiczna Moc Bajek":
· „Rodzina to najlepsza Drużyna!” - warsztaty z okazji Dnia Mamy i Taty;
· Jak wyglądałby świat bez miłości? - snucie historii – kontynuowanie przez kolejne dzieci opowiadania rozpoczętego przez nauczycielkę;
· Kolaż Rodzinnych marzeń i pragnień- rozmowa z dziećmi na temat rodzinnych marzeń i pragnień. Wykonanie przez dzieci obrazka, który wyobraża ich marzenia, wspólne wykonanie kolażu z powstałych prac.
· Zapoznaliśmy się również z dobranocką „Rumcajs”.
W maju dzieci w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury!” wykonały następujące zadania:
- grupa I wykonała zadanie: „Przyrodnicze obrazki”- obrazy stworzone z materiałów przyrodniczych znalezionych w najbliższej okolicy.
- grupa III wykonała zadanie: „Ekotorba”- wykonanie ekotorby z materiałów z odzysku.
- grupa IV wykonała zadanie: „Pan patyk”- wykorzystanie patyków do prac plastycznych.
Były to już ostatnie zdania wykonane w ramach projektu, w bieżącycm roku szkolnym.
W dniu 23 maja grupa IV wybrała się na bardzo ciekawą wycieczkę edukacyjno - turystyczną do Farmy "Ale Heca" w Małomierzycach. Na miejscu czekały na nas atrakcje. Dzieci brały udział w warsztatach plastycznych pt.: "Od owieczki do niteczki", gdzie za pomocą wody i mydła filcowały z pasemek wełny czesankowej filcowe obrazki. W zagrodzie odwiedziliśmy różne zwierzęta: kucyki szetlandzkie , osiołki , kozy, owieczki, króliczki, pawie, gęsi, kaczki . Chętni mogli je nakarmić, a nawet pogłaskać. W ogrodzie dzieci wesoło się bawiły na trampolinie, na placu zabaw ,rysowały kredą na tablicach, grały w piłkę, konstruowały w piachu, prowadziły drewniane taczki. Była też przerwa na posiłek -ognisko z kiełbaskami i zabawy terenowe. Pobyt na farmie wszystkim bardzo się podobał, może jeszcze kiedyś tam wrócimy :)
„Mama i Tata to świat nasz cały,
ciepły, bezpieczny, barwny, wspaniały,
to dobre, czułe, pomocne ręce
i kochające najmocniej serce (…)”
Jadwiga Koczanowska „Mama i tata”
Za nami najważniejsze święto jakie przedszkolaki obchodzą w maju. Najważniejsze, bo poświęcone wyjątkowym osobom - rodzicom. W naszym przedszkolu świętowanie zaczęło się 25.05 i trwałodo 27.05. Każda z grup w wybranym dniu powitała w placówce swoich rodziców śpiewem, tańcem i wierszami. Przedszkolaki przygotowały przepiękne prezenty, wspólne zabawy i warsztaty, na których „Żabki” wykonały owocowe sałatki. Podczas uroczystości niejednemu z rodziców zakręciła się łza w oku. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tych wyjątkowych chwilach. Zapraszamy do oglądania zdjęć.
- "Zdrowie z łąk i pól"- stworzyły zielnik z zasuszonych roślin i w formie multimedialnej, dodatkowo posiały różne zioła;
- "Przyroda mi w duszy gra!"- wycieczka do lasu i spotkanie z leśnikiem;
- Zapoznaliśmy się również z dobranocką "Trzy Misie".
W kwietniu dzieci w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury!” wykonały następujące zadania:
- grupa I wykonała zadanie: „Karton i jego życie”- kreatywne wykorzystanie kartonu.
- grupy II i III wykonały zadanie: „Zabawy z przyrodniczym pędzlem”- malowanie przedmiotami znalezionymi w ogrodzie.
- grupa IV wykonała zadanie: „Wesoła skarpetka/rękawiczka"- wykonanie pacynki, maskotki, zabawki.
Dodatkowo grupy I, III i IV wykonały „Zielnik”.
Grupę Biedronek odwiedziła pani z Biblioteki Pedagogicznej z teatrzykiem kamishibai. Wysłuchaliśmy bajki „ Rower Weroniki”, „ O panach palcach” i „ Dwa ptaszki”. Mieliśmy tez okazje zapoznac się z książką napisaną alfabetem Brayla.
W marcu, w ramach Ogólnopolskiego Projektu Czytelniczego "Magiczna Moc Bajek", dzieci wykonały następujące zadania:
„Drzewka życzliwości” –przygotowanie „Życzliwych życzeń i pozdrowień” przez każdą grupę, umieszczenie na „drzewkach życzliwości”.
„Uśmiechnięte buźki” –rozdawanie na spacerze przygotowanych w placówce symboli życzliwości mieszkańcom miejscowości, w której mieści się placówka.
Dobranocki z dawnych lat – Zaczarowany ołówek.
„Odwaga bycia sobą” - rozmowa z dziećmi na podstawie bajki Pana Poety „Kura, co tyła na diecie” o tym, która z naszych wad jest jednocześnie naszą Supermocą.
„Dzień Kolorowej Skarpetki” - zainicjowanie w całej placówce akcji „Załóż kolorowe skarpetki” i przeprowadzenie zajęd integracyjnych z okazji Światowy Dzień Zespołu Downa - 21 marca.
- grupa I wykonała zadanie "Błotne konstrukcje"-ćwiczenia sensoryczne. Dzieci dowiedziały się czym jest ciecz nienewtonowska.
- grupa II-IV wykonały zadanie "Plastikowa butelka w coś niezwykłego zaklęta"- zabawka z butelki PET.
Co roku 2 kwietnia obchodzimy bardzo ważny dzień - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Autyzm - zaburzenie, które sprawia, że człowiek inaczej odbiera świat, inaczej odczuwa zmysły i inaczej się zachowuje ale tak samo czuje, tak samo kocha i tak samo chce być kochanym i rozumianym!
Obchody Dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu dziecięcego oraz zwrócenie uwagi na dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich niestety często doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi. Tego dnia Fundacja JiM organizuje akcję "Cała Polska świeci na niebiesko", podczas której budynki w całym kraju świecą dla osób z autyzmem a i osoby, które chcą wesprzeć akcję zakładają niebieskie części garderoby. Świętując Światowy Dzień Świadomości Autyzmu wszystkie przedszkolaki "świeciły" na już w piątek, aby uświadomić, że osoby ze spectrum żyją wśród nas i zasługują na uwagę, szacunek i zrozumienie swoich słabości.
Nauczyciele wytłumaczyli dzieciom, czym jest autyzm, przeprowadzili także ciekawe zajęcia pokazujące, jak czuć może osoba dotknięta tym zaburzeniem Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
W dniu 2 marca odbył się pokaz talentów dzieci zorganizowany pod hasłem „CZTERY PORY ROKU W WIERSZU, TAŃCU I PIOSENCE”. Dzieci zgłosiły się do konkursu w każdej kategorii. Przedszkolaki przepięknie recytowały wiersze opowiadające o porach roku, śpiewały piosenki nie tylko związane z przyrodą oraz zaprezentowały parę rodzajów tańców. Konkurs został zorganizowany we współpracy z rodzicami, którzy zajęli się przygotowaniem pociech do występów. Dziękujemy za zaangażowanie rodziców. Przedstawiamy laureatów rywalizacji:
WIERSZ:
I miejsce Pola W. gr. VIII
II miejsce Blanka K. gr. VI
III miejsce Amelka M. gr. I
Wyróżnienie Antoś W. gr. III
PIOSENKA:
I miejsce Małgosia K. gr. VI
II miejsce Hania M. gr. VI
III miejsce Anastazja O. gr. VII
Wyróżnienie Wojtuś R. gr. VI
TANIEC:
I miejsce Ida K. gr. V
II miejsce Pola M. gr. IV
III miejsce Emilka D. i Lena Sz. gr. VII
Zapraszamy do obejrzenia występów.
W dniu 25.02.2022 r. dzieci z grupy IV były na koncercie w Urzędzie Miasta pt. "Tirbute To Sting".W programie były aranżacje przebojów Stinga.Wykonawcami byli: Małgorzata Markiewicz,Combo jazzowe oraz Radomska Orkiestra Kameralna.
W dniu 24 lutego obchodziliśmy przepyszne święto wszystkich łakomczuchów - Tłusty czwartek. Święto to oprócz możliwości objadania się słodkimi pysznościami przypomina nam o nadchodzących świętach Wielkanocnych. W tym roku nasze przedszkolaki oprócz degustacji słodkości wzięły udział w zabawach grupowych przybliżających im tradycje tego święta. Zapraszamy do oglądania zdjęć!
W ramach akcji "Zima z książką" mama Filipka przeczytała nam opowiadanie Joanny Papuzińskiej "Nasza mama czarodziejka". Bardzo dziękujemy pani Justynie za poświęcony czas.
W styczniu, w ramach Ogólnopolskiego Projektu Czytelniczego "Magiczna Moc Bajek", dzieci wykonały następujące zadania:
- „Magiczne słowa i gesty” – kalambury - czy możliwa jest komunikacja bez użycia mowy?
-„Co to jest savoir-vivre?” – pogadanka, zajęcia warsztatowe na podstawie opowiadania z książki Grzegorza Kasdepke pt. „Co to jest savoir-vivre?”
- „Mistrz dobrych manier” - quiz wiedzy o zasadach dobrego wychowania.
- Dzieci poznały dobranockę z dawnych lat - Miś Uszatek.
- Dzieci realizując zadanie Ptasia banda - „Kaczka, co przebrała miarę” Pan Poeta, wykonały rysunki przedstawiające rzeczy lubiane w innych osobach.