Radom, dnia 25.09.2020 r.

Drodzy Rodzice/Opiekunowie prawni dzieci uczęszczających do PP Nr 17 w Radomiu,

informuję, że od poniedziałku 28.09.2020 r. nie będziemy mierzyć temperatury ciała dzieciom przy wejściu do przedszkola. Robi się coraz chłodniej, warunki pogodowe będą coraz mniej sprzyjać temu, aby choćby na krótko przebywać na zewnątrz w oczekiwaniu na wejście do budynku.

Mija czwarty tydzień od rozpoczęcia roku szkolnego.  Cieszę się, że wszyscy Rodzice/Opiekunowie prawni dzieci uczęszczających do naszego przedszkola rozumieją obecną sytuację spowodowaną epidemią koronawirusa oraz konieczność przestrzegania obostrzeń sanitarnych i wytycznych GIS, MZ i MEN.  Wszyscy przywykli już do tego, że do przedszkola mogą przychodzić tylko dzieci zdrowe.  Bardzo dziękuję za przestrzeganie ustalonych procedur bezpieczeństwa. Z pewnością wszystkim nam zależy na bezpieczeństwie i zdrowiu swoim, naszych dzieci i wszystkich osób, które mają z nimi styczność na co dzień.

Pozostałe zasady funkcjonowania przedszkola pozostają bez zmian.

Nadal utrzymujemy w mocy zgody rodziców/opiekunów prawnych na pomiar temperatury ciała dziecka jeśli zaistnieje taka konieczność - w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych.

Przypominamy, że:

1. do przedszkola może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną;
  2. dzieci powinny być przyprowadzane/ odbierane przez osoby zdrowe;
  3. jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych nie wolno przyprowadzać dziecka do podmiotu.

W dalszym ciągu prosimy rodziców:

1.  o zachowywanie dystansu społecznego między sobą, w każdej przestrzeni podmiotu, wynoszący
    min. 1,5 m;
  2. wchodzenie do przestrzeni wspólnej budynków, w których funkcjonują oddziały przedszkolne
    z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (minimum -  osłona ust  i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

Dziękuję za zrozumienie i współpracę.

Anna Belowska

Dyrektor PP Nr 17