Strona głowna  /  Galeria
Witamy w dziale galeria
Galeria

„Słoneczka” nie mają w domu czasu na nudę. Dzieci wykonują eksperymenty, pieką ciasteczka, wykonują ćwiczenia gimnastyczne, uczą się kroków tańca. Wykonują chętnie  propozycje zadań przysyłane przez nauczycielki. Utrwalają cyfry i litery, wykonują piękne prace plastyczne, uczą się wierszy, a ich wykonanie chętnie prezentują . Dzieci malują, wycinają, lepią, wyklejają, wykonują piękne prace przestrzenne. W ostatnim czasie dzieci  wiele się dowiedziały o swojej ojczyźnie, a także mieście i regionie w którym mieszkają. Poznały zwierzęta z gospodarstwa wiejskiego i zwierzęta żyjące na łące. Dowiedziały się jak dbać o naszą planetę Ziemię. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć przesłanych przez dzieci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-13

To już kolejny tydzień dziwnej nauki, bo bez naszych pań. Wywiązujemy się z powierzonych zadań bardzo dokładnie. Z pomocą rodziców wypełniamy karty pracy, wykonujemy prace plastyczne, techniczne, ilustrujemy legendy. Przy sprzyjającej pogodzie mamy również czas na spacer i miłe spotkania w parku. Zdrowie i humory nam dopisują!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-04

Czas kwarantanny bardzo się wydłuża i chociaż tęsknimy za koleżankami i kolegami z grupy, to wcale się nie nudzimy. Z ochotą wykonujemy prace zadane przez nasze panie. Czasami robimy nawet trudniejsze rzeczy :) Kto może spędza trochę wolnego czasu w ogródku i obserwuje wiosenne kwiaty, zwierzęta gospodarskie lub po prostu szykuje sobie rowerek na lato.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-24

Zajączki w minionym tygodniu poznawały słowo "patriotyzm". Uczyły się o Radomiu, swoim mieście, dowiedziały się, jak wygląda jego herb oraz poznały Radomirka - maskotkę Radomia. Prócz tego oglądały zdjęcia swojej okolicy oraz rozpoznawały znajome miejsca, które wystąpiły w teledysku do utworu "W chmury daj nura", który został nakręcony między innymi w naszym przedszkolu. A w domu, wraz z rodzicami, pomagały czynnie w gotowaniu ulubione, tradycyjnej, polskiej lub regionalnej potrawy. To był pracowity i ciekawy tydzień!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-21

Dziękujemy za kolejne piękne prace i przysłane zdjęcia. Życzymy dalszej owocnej pracy i super zabawy!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-18

Prace dzieci z grupy VIII.

Dziękujemy za przesłane zdjęcia i pomoc rodziców.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-14

Miło nam poinformować, że pomimo tak ciężkiego czasu związanego z pandemią udało nam się przeprowadzić rodzinny konkurs plastyczny „Wielkanocne zające”. Drodzy rodzice bez waszego wsparcia nie moglibyśmy teraz oglądać tych pięknych prac wykonanych przez dzieci z waszą pomocą. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i wykonanie prac. Już wkrótce odbędzie się głosowanie poprzez ankietę on-line. Informacje na temat głosowania zostaną zamieszczone 14 kwietnia w Zintegrowanym systemie zarządzania oświatą. Zapraszamy do zapoznania się ze zgłoszonymi pracami dostępnymi w galerii i głosowania.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-12

Kochani rodzice bardzo się cieszymy za przysłane zdjęcia i pracę jaką dzieci wykonują przy Państwa pomocy. Wiemy, że nie jest to proste. Myślę, że warto się tym pochwalić, dlatego też na stronie internetowej przedszkola znalazły się prace Państwa dzieci - naszych  pracowitych Pszczółek.

Pracowite pszczółki wykonały super prace świąteczne za które bardzo dziękujemy!

Wychowacy grupy VII

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-11

Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice,

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom za wykonanie pięknych zakładek do książek, a rodzicom za przesłanie zdjęć. Jesteśmy z Was bardzo dumni!!!

 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin Hansa Christiana Andersena, duńskiego pisarza i poety, który znany jest przede wszystkim ze swojej twórczości baśniopisarskiej. Autor ten stworzył takie utwory jak "Brzydkie kaczątko", "Calineczka", "Dziewczynka z zapałkami", "Królowa Śniegu" czy "Księżniczka na ziarnku grochu".  Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi. Od tamtego czasu co roku inne państwo jest gospodarzem oficjalnych obchodów tego święta. Polska była organizatorem w 1980 roku, w tym roku rolę tę pełni Litwa. Przywilejem gospodarza Międzynarodowego Dnia Książek dla Dzieci jest decydowanie o temacie obchodów oraz zaproszenie wybitnego autora, by napisał wiadomość do dzieci z całego świata oraz znanego ilustratora, aby zaprojektował plakat. Autorem tegorocznego listu do dzieci całego świata oraz plakatu jest Kęstutis Kasparavicius:

„Książki pomagają nam porzucić pośpiech, uczą nas zauważania rzeczy, zapraszają nas – lub nawet zmuszają, abyśmy usiedli choć na chwilę. Bo przecież gdy czytamy książkę, zwykle siedzimy, trzymając je w ręce. (...) Jestem pewny, że w twoich rękach książki nigdy się nie nudzą. Ktoś kto lubi czytać – nieważne, czy dziecko, czy dorosły – jest o wiele bardziej interesujący, niż ten kogo nie obchodzą książki, kto spieszy się, żyje zgodnie z ruchem wskazówek zegara, kto nigdy nie ma czasu, aby przysiąść, kto nie zauważa tego, co go otacza.”

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-11

Dziękujemy ogromnie dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w realizację  międzynarodowego projektu czytelniczego - Magiczna Moc Bajek. Zadanie Domowe przebieranie wykonaliście na szóstkę z plusem!!! Wykazliście się poczuciem humoru i wyszukanym stylem. Brawo za wyobraźnię i odwagę!!! Kto jest ciekawy, co kryje szafa z ubraniami naszych przedszkolaków i ich rodziców, zachęcamy do obejrzenia zdjęć...

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-06

Zamknięte przedszkole i brak kolegów wcale nie powoduje nudy. Pod nadzorem rodziców wykonujemy prace, które zadały nam nasze panie. Uzupełniamy karty pracy, kolorujemy ilustracje, wykonujemy rysunki tematyczne, wycinamy, lepimy, gramy w memory....

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-06

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego symbolem jest kolor niebieski. Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi (m.in. izolacji, dyskryminacji, braku opieki i wsparcia).

Tego dnia my też zaświeciliśmy na niebiesko.

Dziękujemy za nadesłane zdjęcia!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-04

Dzieci z grupy „Motylki” nie mają w domu czasu na nudę.  Dzielni rodzice motywują pociechy do kreatywnych zabaw i wykonywania ćwiczeń wysyłanych przez wychowawczynie. W tym trudnym dla wszystkich czasie cudowne dzieciaczki rozwijają swoje pasje i doskonalą sprawności motoryczne poprzez wykonywanie prac plastycznych o tematyce wiosennej, laurek dla najbliższych i szlaczków. Pomysłów na spędzanie czasu wolnego nie brakuje. Dzieci wykonują eksperymenty, robią budowle (nie tylko z klocków) oraz doskonalą umiejętność przeliczania poprzez przeróżne ćwiczenia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-03

                   Zajączki w minionym tygodniu przygotowywały się do Wielkanocy, poznając tradycje z nią związane i tworząc wielkanocne obrazki. Ich domy były pełne żółtych kurczaków, kolorowych pisanek i pachnących ciast! Wszystkim dzieciom i ich rodzicom życzymy spokojnych i zdrowych świąt!

Wychowawczynie grupy II

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-03

Witamy!!! Ciekawi jesteście jak się mają nasze „Myszki”? Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, na których zobaczycie jak „Myszki” spędzają czas w domu, jak wykonują zaproponowane przez nauczycielki  prace (i nie tylko) i oczywiście ich efekty! Przedszkolaki rozwijają także swoje pasje i zainteresowania. Wydaje się, że nie narzekają na nudę. Mamy nadzieję, że jednak chociaż trochę tęsknią za przedszkolem. Kochani wymieniajcie się pomysłami i motywujcie nawzajem! Pozdrawiamy i tęsknimy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-03

Maluszki z I grupy obowiązkowo przestrzegają kwarantanny nie nudząc się oczywiście... Wykonują rzetelnie zadane prace plastyczne, uczą się piosenek... Pieką muffinki i sądzą kwiatki. Są przesyłane rodzicom różne propozycje zabaw, które można wykonywać podczas zaleconej kwarantanny... Dzieci chętnie uczestniczą w zabawach i różnych zadaniach i widać, że mają z tego wiele radości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-02

CO ROBIĄ MISIE z grupy IX w tygodniu poprzedzającycm Wielkanoc...

Nie nudzą się, bo mają wspaniałych rodziców, którzy organizują im czas bardzo efektywnie. Dzieci nie tylko pilnie się uczą, ale tworzą pod okiem mamy prawdziwe dzieła sztuki kulinarnej. Nasze misiaczki do wszystkich propozycji nauczycieli się stosują i karty pracy wykonują. Utrwalają cyfry i literki, a w wolnych chwilach grają w warcaby lub bierki. A kiedy słoneczko za oknem zaświeci na krótki spacerek idą nasze dzieci. Dbają o zdrowie i kondycję, biegają, skaczą. i myślą optymistycznie.

Drodzy Rodzice jesteście wspaniali !!!! W tej trudnej sytuacji nie poddajecie się i razem z dziećmi wykonujecie tak dużo ciekawych prac i zadań. Dziękujemy za zdjęcia. Jesteśmy z Was dumni!!!

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-31

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i wykonanie przepięknych, pomysłowych prac. W związku z zaistniałą sytuacją nie wyłoniliśmy laureatów. Wszystkie dzieci po powrocie do przedszkola otrzymają pamiątkowe dyplomy. Zgłoszone na konkurs prace można obejrzeć w zakładce Galeria.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-20

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETY

Ogólnopolska kampania społeczna z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa

Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest 21 marca. Został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, a od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Data nie jest przypadkowa, jej amerykański zapis (3/21) symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi główną przyczynę tego syndromu.

W ten wyjątkowy dzień zachęcamy do założenia skarpetek – najlepiej trzech (bo przecież w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze) i w różnych, wesołych kolorach! – zachęcają organizatorzy ŚDZD. Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par.
Jeśli jednak skarpetki to dla was za mało –
załóżcie kolorowe ubrania. Kolory przewodnie ŚDZD to granatowy i czerwony.

Nauczyciele przyłączyli się do kampanii i włożyli kolorowe skarpety.Dziękujemy także rodzicom za przesłane zdjęcia naszych przedszkolaków. Razem wspieramy kampanię!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-20

Bardzo serdecznie gratulujemy Neli K. za zdobycie wyróżnienia w III Międzynarodowym Konkursie Plastycznym z okazji 63 urodzin Misia Uszatka pod hasłem - Mój przyjaciel Miś Uszatek w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego Magiczna Moc Bajek. Udział w konkursie wzięła także Dorotka P. z grupy IX. Dziewczynki wykonały samodzielnie prace plastyczne, ilustrujące przygody Misia Uszatka. Cieszymy się ogromnie z wyróżnienia. Konkurs rozstrzygnięto 28 lutego 2020 roku.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-20

W dniu 03.03. 2020r. grupa III wybrała się z okazji Dnia Kobiet do Multikina. Jedną z głównych atrakcji było zwiedzanie kina. Dzieci mogły zajrzeć do kabiny projekcyjnej, zwiedzić przestrzeń kina i przyjrzeć się najciekawszym zakamarkom. Na koniec wszyscy obejrzeli ulubioną bajkę „Psi Patrol”. Wielką niespodzianką były dyplomy oraz zabawki, które dostały po powrocie do przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-13

Z okazji Dnia Kobiet, chłopcy z grupy Zajączków zaśpiewali swoim koleżankom "Sto lat", złożyli życzenia oraz podarowali piękne, spersonalizowane piórniczki. Sami także dostali piękne prezenty,
w nagrodę za bycie prawdziwymi, małymi gentelmenami! Dzieci z grupy życzą wszystkim kobietom wszystkiego najlepszego!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-09

W dniach 26.02.2020 r. i 27.02.2020 r. odbyło się kolejne spotkanie z eksperymentami z cyklu "Mania poznawania". Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych  poznały tajniki powstawania pachnących mydełek oraz dowiedziały się w jaki sposób działa mydło naturalne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-08

W dniach 26-28.02.2020r. dzieci z grupy VII i VIII uczestniczyły w rekolekcjach organizowanych w PSP nr 33 w Radomiu. Codziennie przedszkolaki brały udział w spotkaniach prowadzonych na sali gimnastycznej.  

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-08

SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEGU

III MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO FESTIWALU PIOSENKI ANGIELSKIEJ

„Little Stars”

POD HONOROWYM PATRONATEM

PREZYDENTA MIASTA RADOMIA

W dniu 03.03.2020 r. w Przedszkolu Publicznym Nr 17 im. Czesława Janczarskiego odbył się III Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej „Little Stars” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomia. 

W konkursie wzięły udział dzieci  5 i 6 – letnie z 8 radomskich przedszkoli – pięcioro solistów oraz pięc zespołów. W sumie 25 uczestników. Festiwal rozpoczął się   o godzinie 9.30  zakończył o godzinie 11.30 .

Prezentacje konkursowe oceniało  Jury w składzie:

Przewodniczący: Iwona Skwarek – wokalistka jazzowa, trener wokalny, dyrygent chóru Gospel Radom,

Członek:– Joanna Hernik Osiecka -  lektor języka angielskiego z Akademii Językowej FreeDOM,

Członek: Anna Belowska – dyrektor naszego przedszkola.

uwzględniając:

 • dobór tematyczny repertuaru,
 • interpretację , walory głosowe,
 • stroje i choreografię,
 • ogólny wyraz artystyczny wykonawcy i zespołu muzycznego.

Występy uczestników oceniane były w dwóch kategoriach:

- kategoria I: występ indywidualny - soliści;

- kategoria II: występ zespołu muzycznego.

WYNIKI CZĘŚCI KONKURSOWEJ FESTIWALU

Kategoria soliści

W tej kategorii przyznano jedno I miejsce, dwa II miejsca i dwa III miejsca.

I miejsce: Julia Sz. z Przedszkola Publicznego Nr 6 za utwór „Do you want to build  a snowman?”

II miejsce: Julia Sz. z Przedszkola Publicznego Nr 10 za utwór „Magic Star” i Iga P. z Przedszkola Publicznego Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi

III miejsce: Pola F. z Przedszkola Publicznego Nr 13 „Here comes the snow” i Lena W.  z Przedszkola Publicznego Nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi „Lavender’s blue”

Kategoria zespół muzyczny

W tej kategorii przyznano jedno I miejsce, dwa II miejsca i dwa III miejsca.

I miejsce: dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 12 za utwór „One little finger”

II miejsce: dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 11 za utwór „Balance on the one foot” i dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi za utwór „Hickory Dickory Dock”

III miejsce: dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 5 im. Tadeusza Kościuszki za utwór „Teddy Bear, Teddy Bear” i dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi  za utwór „If you’re happy”

Konkurs przebiegł w miłej i serdecznej atmosferze. Narady jury trwały krótko, a wyłonieni laureaci otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody, ufundowane przez Kancelarię Prezydenta Miasta Radomia i nasze przedszkole.

Organizatorem konkursu było Przedszkole Publiczne Nr 17 im. Czesława Janczarskiego w Radomiu, a za przygotownie imprezy w szczególności dziękujemy: paniom - Ani Pęksyk  i Małgorzacie Cieślik - nauczycielkom z grupy VI, paniom - Barbarze Wojszko i  Edycie Werbowskiej - Kozerze - nauczycielkom z grupy IX, pani Małgorzacie Trzpiole - nauczycielce z grupy II.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-05

W dniu 27.02.2020 r. reprezentanci grup VI-IX uczestniczyli w Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole Nr 3 w Radomiu. Dzieci recytowały wiersze mówiące o zdrowym odżywaniu oraz zdrowym trybie życia.
W kategorii 5-latków reprezentował nas Leon N. z grupy VI. Chłopiec wywalczył 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej. W grupie 6-latków wystąpiły trzy dziewczynki: Marysia B.
z grupy VII, Tosia K. z grupy VIII oraz Dorotka P. przedstawicielka grupy IX. Dwie dziewczynki (Marysia i Dorotka) także odniosły sukces i zajęły ex aequo drugie miejsce.
W tym konkursie nie było jednak wygranych i przegranych, bo najważniejsza dla dzieci była dobra zabawa. Niezależnie od uzyskanego wyniku każdy uczestnik otrzymał nagrodę - dyplom oraz książkę. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz życzymy dalszych sukcesów!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-01

W lutym została zorganizowana przedszkolna edycja prezentacji artystycznych „Przedszkole Talentów”. Zgłosiło się 12 dzieci, aby zaprezentować swoje zdolności i talenty. Emilka i Ola z grupy II "Zajączków" śpiewały piosenki, Lena z grupy IX "Misiów" recytowała wiersz. Filip M. zaprezentował się w tańcu nowoczesnym, a także był choreografem do tańca koleżanek z grupy VII "Pszczółek", które również śpiewały piosenkę. Zosia z grupy V "Myszek" przepięknie zatańczyła układ baletowy. Olek z grupy III "Kotków" wykonał eksperyment, w którym bez użycia powietrza napompował balon. Wszyscy byli zachwyceni. Na koniec Łucja z grupy IX "Misiów" opowiedziała bajkę o misiach, którą sama wymyśliła. Za piękne prezentacje dzieci otrzymały dyplomy, medale, płyty z bajkami oraz drobne upominki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-16

III Międzyprzedszkolny Konkurs Tańca Nowoczesnego

pod honorowym patronatem

Prezydenta Miasta Radomia

 

Walentynkowe klimaty w stylizacjach, choreografii, muzyce i tańcu - zdominowały III Międzyprzedszkolny Konkursu Tańca Nowoczesnego. Przed świętem zakochanych tematem przewodnim wydarzenia była miłość. Konkurs co roku odbywa się pod patronatem Prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego.

Jak zawsze były emocje i fantastyczna atmosfera. Przede wszystkim na scenie Resursy Obywatelskiej w Radomiu prezentowali się mali i zdolni tancerze z dziesięciu radomskich przedszkoli, których z ogromną starannością przygotowali instruktorzy. Poziom, mimo młodego wieku artystów, był bardzo wysoki. Konkurs odbył się w czwartek, 6 lutego.

 Organizatorem imprezy jest Publiczne Przedszkole Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka. Nasze przedszkolaki już po raz trzeci uczestniczyły w konkursie. Grupa „Roztańczona paczka”, czyli 8 dzieci z grupy IX zaprezentowały dwa układy taneczne do utworów Rihanny „Stay” i zespołu My3 „Szkolna sympatia”, opracowane przez panią Barbarę Wojszko. Dzieci pokazały się od najlepszej strony. Każda z grup tanecznych zdobyła wyróżnienie w innej kategorii. „Roztańczona paczka” wygrała w kategorii „Szkolna Miłość”. Dzieci otrzymały medale i dyplomy. A zespół zdobył złotą statuetkę i dyplom.

W konkursie wzięło udział 10 placówek. Uczestnicy zachwycili strojami, pomysłowymi układami, wyborem muzyki. Zatańczyli: Zespół „Piccolo dance” z PP nr 2 - instruktor Piotr Głogowski, Zespół „Kraina fantazji” z PP nr 4 - instruktor Natalia Gnyś, choreografia Monika Gruszka, Zespół „Skrzaty” z PP nr 5 - instruktor Angelika Mazur, Zespół „Just six” z PP nr 6 – instruktor Angelika Mazur, Zespół „ Bailarines” z PP nr 13 – instruktor Milena Różycka, Zespól „Roztańczona paczka” z PP nr 17 - instruktor Barbara Wojszko, Zespół „Karate kids” z PP nr 19 – instruktor Patryk Rejmar, Zespół „Mundos bachateros” z PP 22 – instruktor Marcin Strzelecki, Zespół „Confetti” z PP nr 23 – instruktor Angelika Mazur, Zespół „Sweet hearts” z PP nr 24 – instruktor Patrycja Skałbania.

W jury w tym roku zasiedli: Iza Bień i Joanna Szyszkiewicz – tancerki, Jan Rychlicki - dyrektor PSP nr 14 i Przemysław Bosek - aktor Teatru Powszechnego w Radomiu.

Jeszcze raz gratulujemy!!!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-11

"W karnawale same bale,
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się."

29 stycznia 2020 roku w naszym przedszkolu odbył się niezwykły bal karnawałowy. Przedszkolaki tańczyły, śpiewały, przechodziły pod liną. Był pokaz mody jak z Paryża, a także bitwa na śnieżki. Na zakończenie balu animatorzy zapełnili całą salę bańkami mydlanymi!! Zabawa była bardzo udana :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-04

W ramach akcji "Zima z książką" grupa V "Myszki" gościła mamę Amelki, która przeczytała dzieciom piękną bajkę P. Wechterowicza i E. Dziubak "Uśmiech dla żabki". Przedszkolaki były zauroczone opowiadaniem. Na zakończenie spotkania mama Amelki miała dla wszystkich słodką niespodziankę. "Myszki" odwiedziła także mama Lili, która przygotowała bajkę w języku angielskim, co było ogromną niespodzianką dla dzieci. Dziękujemy za cudowne czytanie bajek. Bardzo Nam się podobało!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-04

23 stycznia 2020 roku grupa V  gościła z występem z okazji Dnia Babci i Dziadka w "Klubie Kwadrat". Zaprezentowany przez "Myszki" program bardzo się spodobał seniorom. Otrzymaliśmy wielkie brawa i dodatkowo słodkie upominki. Najprzyjemniejszą nagrodą była możliwość wysłuchania wierszy dla dzieci czytanych przez samą ich autorkę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-04

Jednym ze zrealizowanych przez nas zadań ujętych w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym Magiczna Moc Bajek była zabawa - „Magiczne słowa i gesty” – kalambury - czy możliwa jest komunikacja bez użycia mowy?. Zabawa choć niełatwa, to przyniosła dzieciom z grupy V "Myszki" wiele radości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-04

Koncert "Cztery pory roku. Zima" w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-04

 

21 i 22 stycznia świętujemy dni, o których nikt nie może zapominać - Dzień Babci i Dzień Dziadka. W przedszkolu także pamiętaliśmy o tych wyjątkowych członkach naszych rodzin, dlatego też w dniach 21-24 stycznia grupy zorganizowały spotkania ze swoimi kochanymi dziadkami. Dzieci z wielką radością wystąpiły przed zaproszonymi gośćmi, prezentując przed nimi układy taneczne, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Po oficjalnej części Dziadkowie i Babcie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Byli bardzo dumni z wnucząt i zachwyceni prezentami własnoręcznie przez nich przygotowanymi!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-26

W dniach 21 i 22 stycznia odbyły się kolejne spotkania z eksperymentami z cyklu "Mania poznawania". Tym razem dzieci ze wszystkich grup miały okazję poznania gazu występującego w powietrzu „dwutlenku węgla”. Dzieci podczas obserwacji doświadczeń ze świeczką oraz sodą i octem poznały właściwości tego gazu. Wielkie wrażenie wywarła na przedszkolakach prezentacja suchego lodu oraz magicznych sztuczek, które miały okazje oglądać m.in. powstawanie bańki. Śmiało można zatem stwierdzić, że było to kolejne udane spotkanie z nauką.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-25

8 stycznia nasze przedszkole odwiedził zaprzyjaźniony teatr „Tak”. Tym razem dzieci oglądały spektakl o tematyce ekologicznej „Śmieciaki ratują świat”. Przedstawienie miało na celu uświadomić dzieciom, jak ważny jest recykling i dbanie o środowisko. Przedstawienie promowało dobre zachowania, m.in. oszczędzanie wody, prądu, szanowanie roślin i zwierząt poprzez hasła wykrzykiwane w trakcie występu w języku polskim i angielskim. Dodatkowo dzieci miały okazję zagrać na instrumentach stworzonych z odpadów, co uświadomiło im możliwości przetwarzania zużytych przedmiotów. Naszym dzieciom bardzo podobał się występ i na pewno pozostanie na długo w ich pamięci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-25

  W miedzyprzedszkolnym konkursie kolęd i pastorałek „Świeć gwiazdeczko…”, który odbył się 8 stycznia 2020r w Przedszkolu Publicznym Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Radomiu uczestniczyło 3 dzieci z naszego przedszkola.

Dzieci śpiewały indywidualnie wybraną kolędę lub pastorałkę do podkładu muzycznego. Kornelia Z. z grupy III zajęła I miejsce w kategorii 3-4 latki, a Filip M. z grupy VII zajął III miejsce, Nadia J. z grupy VI zdobyła wyróżnienie. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Konkurs odbył się w świątecznej atmosferze i bożenarodzeniowej scenerii.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-12

WRĘCZENIE NAGRÓD W RODZINNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM

"Anioły i aniołki"

W dniu 17 grudnia 2019 roku uczestnicy konkursu i laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-22

W dniu 10 grudnia 2019 roku dzieci z grupy IX odwiedziły Centrum Zabaw Pinezka "Cztery Słonie". Była to zabawa mikołajkowa połączona z udziałem w warsztetem dekorowania pierników. Bawiliśmy się świetnie. Z dumą prezentujemy wykonane samodzielnie kolorowe pierniczki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-22

Jasełka w Domu Pomocy Społecznej w Radomiu- występ dzieci z grupy IX

W dniu 19 grudnia 2019 roku dzieci z grupy IX - Misie- pod opieką wychowawców pojechały do Domu Pomocy Społecznej "Weterana Walki i Pracy" przy ul. Wyścigowej w Radomiu. Była to bardzo wzruszająca wizyta. Mieszkańcy wspólnie z dziećmi śpiewali kolędy i składali sobie świąteczne życzenia. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, który bardzo spodobał się naszej publiczności. Dzieci otrzymały głośne brawa i słodkie podziękowania od Dyrekcji Domu Pomocy Społecznej. Zawsze będziemy pamietać o osobach starszych i chorych. Cieszymy się, że mogliśmy umilić im pobyt  i przypomnieć o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-22

Drodzy Rodzice,

W dniu 18 grudnia 2019 roku dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały dla Państwa program artystyczny z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wystąpiliśmy na scenie Zepsołu Szkół Muzycznych, by poprzez kolędy, pastorałki i wiersze opowiedzieć o narodzinach maleńkiego Jezusa. Dzieci w pięknych, kolorowych strojach śpiewały, recytowały i tańczyły. Mamy nadzieję, że wszystkim oglądającym spodobał się Koncert Bożonarodzeniowy "Weseli Anieli" w wykonaniu przedszkolaków z Przedszkola Publicznego Nr 17 im. Czesława Janczarskiego w Radomiu. Dziękujemy rodzinom za brawa i tak liczne przybycie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-22

CHOINKA NA DEPTAKU 2019

W niedzielę, 15 grudnia 2019 r. wzięliśmy udział w dekorowaniu choinki na deptaku. Tym razem na naszej choince zagościły ozdoby z drewnianych patyczków. Były pomysłowe, kolorowe i świąteczne. Jesteśmy bardzo dumni z naszej choinki. Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za pomoc w zawieszaniu ozdób!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-22

W dniu 9.12.2019 r. dzieci z grupy VI i VII wybrały się do fabryki bombek Damix s.c. Wyrób ozdób choinkowych. Przedszkolaki przyglądały się pracy hutnika, który pokazał jak ze szkła powstają przepiękne bombki w różnych kształtach. Wysłuchały historii tworzenia bombek oraz odwiedziły malarnię, w której bardzo zdolne panie pięknie dekorowały ozdoby. Wycieczka kończyła się w sklepiku, gdzie dzieci podziwiały wspaniałe bombki. Na pamiątkę dzieci otrzymały ręcznie wykonane bombki ze swoim imieniem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-15

W dniu 11 grudnia 2019 dzieci z grup V- IX odwiedziły Multikino, gdzie oglądały spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Spektakl był kolorową, rozśpiewaną i roztańczoną opowieścią o afrykańskich przygodach Doktora Dolittle i jego przyjaciół. W przedstawieniu wykorzystano różnorodne techniki teatralne: maski, teatr przedmiotu, czarny teatr i teatr cieni.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-15

Dnia 6 grudnia 2019 roku w naszym przedszkolu odbyła się impreza mikołajkowa. Tego dnia Mikołaj odwiedził wszystkie dzieci przebywające w naszej placówce. Głównym celem mikołajek była integracja uczniów poprzez wspólne gry, zabawy, śpiewanie piosenek i konkursy oraz dostarczenie dzieciom radości poprzez obdarowanie ich prezentami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-13

Drodzy Rodzice,

Z przyjemnością prezentujemy Państwu wystawę prac w Konkursie Plastycznym "Anioły i aniołki", organizowanym przez nasze przedszkole. Figury aniołów są przepiękne i niezwykle pomysłowe. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i życzymy powodzenia podczas głosowania.

Każdy z Państwa może oddać swój głos na wybraną przez siebie pracę. Karteczki rozdają wychowawcy grup. Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 13.12.2019 r.

Życzymy powodzenia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-10

W listopadzie zadaniem dla chętnych rodziców i dzieci było zaprojektowanie gry planszowej "W poszukiwaniu przyjaciela". Dziękujemy za duże zainteresowanie tematem oraz kreatywne prace. Wpłynęło do nas sporo gier, w które będziemy grać popołudniami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-05

        Z okazji mikołajek dzieci z grupy VII były w Centrum Kreatywności „BRICKS 4 KIDZ” w Radomiu na ul. Żeromskiego.                                         
Budowanie z klocków LEGO sprawiło im wiele przyjemności. Dzieci otrzymały instrukcje jak zbudować wybraną zabawkę. Poradziły sobie z tym zadaniem wspaniale. W przerwie animatorki prowadziły wesołe zabawy przy muzyce.

     Na zakończenie wszyscy zrobiliśmy wspólną wystawę prac i pamiątkowe zdjęcie. Dzieci otrzymały również upominki od Mikołaja. Wszystkim wycieczka bardzo się podobała.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-05

„Do biegu gotowi? Start!” - zajęcia ruchowe z wyścigami par, kształtowanie odporności emocjonalnej dziecka, ze wskazaniem sytuacji przyczynowo-skutkowej. Takie zajęcia zostały przeprowadzone w grupie V w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Przedszkole talentów”. Mimo, że nie każdy mógł zająć pierwsze miejsce najważniejsza była dobra zabawa!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-03

W dniach 19 i 20 listopada 2019 r. wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z eksperymentami z cyklu "Mania poznawania". Dzieci poznały różne rodzaje chmur oraz dowiedziały się, jak powstają chmury. Prowadząca wraz ze swoim pomocnikiem stworzyła także deszczową chmurę w wielkim słoju, a przedszkolaki dolewając barwniki mogły oglądać kolorowy deszcz!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-02

W listopadzie, realizując Międzynarodowy Projekt Czytelniczy "Magiczna Moc bajek", czytaliśmy dzieciom fragmenty książki A. A. Milne’a „Kubuś Puchatek”, rozmawialiśmy na temat „Kto to jest przyjaciel?”, określaliśmy cechy prawdziwego przyjaciela oraz wykonaliśmy grupową pracę plastyczną „Kwiaty przyjaźni”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-02

KONKURS RECYTATORSKI 

Przedszkole Talentów

Recytujemy wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima

W dniu 26 listopada 2019 roku odbył się w naszym przedszkolu konkurs recytatorski "Recytujemy wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy" w ramach Ogólnopolskiego Konkursu "Przedszkole Talentów". Wszystkie dzieci z przedszkola mogły zgłosić swój udział i pod opieką rodziców, przygotować ulubiony wiersz polskich poetów. Każdy z uczestników zaprezentował się przed dziećmi ze wszystkich grup, nauczycielami i rodzicami. Mogliśmy usłyszeć takie wiersze jak "Okulary","Leń", "Samochwała", "Dyzio marzyciel", "Psie smutki" i wiele innych. Dzieci w wieku od 3 do 6 lat wykazały się dużą odwagą i wspaniałym talentem. Za swój występ każdy z uczestników otrzymał dyplom, a laureaci dodatkowo książki. Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków. Cieszymy się, że rodzice czytają dzieciom tak piękne wiersze i dbają o rozwój ich mowy.

Gratulacje dla wszystkich uczestników i laureatów!

Kategoria wiekowa 3-4 latki

I miejsce     Franciszek K.  grupa II

II miejsce     Weronika S.  grupa III

                       Kornelia Z.  grupa III

 III miejsce    Blanka K.  grupa II

Kategoria wiekowa 5- 6 latki

I miejsce   Łucja Rz.  grupa IX

II miejsce   Gabriela R. grupa VIII

 III miejsce    Antonina Z.  grupa VIII

Wyróżnienia:

GRUPA II

Wojciech R.

Hania M.

GRUPA III

Antoni S.

Aleksander Rz.

Joanna G.

GRUPA IV

Mikołaj K.

Antonina I.

Blanka K.

Jan B.

Hania J.

GRUPA V

Zofia G.

Amelia K.

Nikola O.

GRUPA VI

Jakub J.

Nadia J.

Patrycja K.

Leon N.

GRUPA VII

Jakub W.

Nikola P.

GRUPA VIII

Antonina K.

Gabriela K.

Filip Cz.

GRUPA IX

Dorota P.

Aleksander M.

WSZYSTKIM DZIECIOM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!!

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-01

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

W JĘZYKU ANGIELSKIM - FUN WITH ENGLISH

POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA RADOMIA

W dniu 27 listopada dwoje dzieci z naszego przedszkola - Lena Natora i Tymon Kiljański z grupy IX wzięli udział w konkursie recytatorskim organizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 17 im. M. Konopnickiej w Radomiu. Do udziału zgłosiły się dzieci z radomskich przedszkoli: PP NR 24, PP Nr 10, PP Nr 14, PP Nr 5, PP Nr 6, PP Nr 4, PP Nr3, PP Nr 1, PP Nr 13, PP Nr12, PP Nr 8. W sumie 21 uczestników. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem poziomu, jaki reprezentowały dzieci. Jury miało bardzo trudne zadanie, wybierając tylko troje laureatów i przyznając cztery wyróżnienia. Naszym wychowankom udało się odnieść duży sukces. Lana za wiersz pt. "My amazing family" zdobyła wyróżnienie, a Tymon za wiersz pt. "What do you want to be" otrzymał II miejsce. Jesteśmy z nich ogromnie dumni. Do występu przygotowała ich pani Barbara Wojszko - wychowawca grupy Misiów.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-01

W dniu 27.11.2019 r. w naszym przedszkolu odbyły się ćwiczenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod hasłem „Ratujmy misia''. Dzieci utrwaliły numer alarmowy 112 oraz przećwiczyły zdobytą wiedzę i umiejętności w zakresie pomocy przedmedycznej.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-30

W dniach 18.11.2019 r. oraz 29.11.2019 r. w przedszkolu gościliśmy policjantów z II Komisariatu w Radomiu. Celem wizyty było przeprowadzenie rozmowy na temat bezpiecznych zachowań na drodze oraz kontaktów z osobami nieznanymi. Policjanci przećwiczyli także z dziećmi pozycję „żółwia”, którą stosujemy podczas spotkania z nieznanym i agresywnym psem. Dzieci miały także okazję zadać pytania dotyczące pracy naszych gości, dzięki czemu mogły lepiej poznać zawód policjanta. Serdecznie dziękujemy za wizytę zaproszonym gościom.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-30

Dzień Misia to przypadające na 25 listopada święto ważne dla wszystkich dzieci. Któż bowiem nie miał swojego ukochanego pluszaka, który towarzyszył mu w najważniejszych momentach dziecięcego życia? Z okazji tego święta nasze przedszkolaki przyniosły do Przedszkola swoje ukochane misie i wraz z nimi uczestniczyły w specjalnie przygotowanych na tą okazję zabawach! Zarówno misie jak ich właściciele wysłuchali historii powstania pluszowego misia, uczestniczyli w zabawach z chustą animacyjną oraz w konkursie na najszybszego zjadacza misiowego miodku. Było dużo śmiechu, tańca, śpiewu i zabawy. Uwieńczeniem obchodów było stworzenie przez wszystkich "Grupowych misiów", które dumnie zawisły na przedszkolnej wystawie. Wszystkie chętne dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia w przygotowanej specjalnie misiowej fotobudce.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-26

W dniach 12 i 13 listopada przedszkolaki obejrzały film w Kinie Sferycznym. Każda z grup mogła wybrać do obejrzenia inny film edukacyjny, np. o kosmosie, drzewach, organizmie człowieka czy rafie koralowej. Po wyświetlonym filmie prowadzący przeprowadził krótką rozmowę z dziećmi na temat przekazanej w filmie wiedzy. Oglądanie na leżąco sprawiło dzieciom wiele radości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-24

W dniach od 18 do 22 listopada 2019 r. we wszystkich grupach odbyły się warsztaty dla rodziców „Odkryjmy w dziecku talent - wielointeligentna edukacja dziecka” I część. Rodzice zostali zaproszeni do udziału w zajęciach rozwijających inteligencje wielorakie przeprowadzonych w oparciu o fragmenty utworu J. Tuwima „Lokomotywa”. Uczestnicy warsztatów m.in. rozwiązywali zagadki słowne i obrazkowe, liczyli, tańczyli oraz uczestniczyli w zabawach i grach zespołowych. Zachęcamy do udziału w kolejnej części.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-24

Dnia 08 listopada 2019 r. w naszym przedszkolu, na specjalnej uroczystości, wszystkie przedszkolaki uczciły 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akademia przede wszystkim miała wzbudzić w nas refleksje. Dzieci z grupy VII („Pszczółki”) recytowały wiersze i śpiewały pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Wzorem lat ubiegłych przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji ogłoszonej przez MEN „Szkoła do hymnu” i o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. To święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-11

6.11.2019r. był w grupie „Zajączków” dniem wyjątkowym - odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały przed zgromadzonymi licznie rodzicami i bliskimi program artystyczny: śpiewały piosenki, mówiły wiersze, tańczyły. Pani dyrektor Anna Belowska pasowała ich na prawdziwych przedszkolaków i wręczyła pamiątkowe dyplomy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-11

W ramach projektu edukacyjnego "Mały Polak w Europie" oraz w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości przedszkolaki utrwaliły sobie nasze symbole narodowe. Wiedzą w jakich kolorach jest flaga Polski, znają hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego" oraz pamiętają jak wygląda godło Polski. Każda grupa wykonała godło inną techniką. Prace mogliśmy podziwiać na tablicach grupowych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-11

PODZIĘKOWANIE DLA RODZICÓW

KOCHANI RODZICE!

BARDZO!!! DZIĘKUJEMY ZA WYKONANIE TAK WIELU PRZEPIĘKNYCH PRAC PLASTYCZNYCH NA TEMAT: „ZACZAROWANA DYNIA” oraz „KRYSZTAŁOWY PANTOFELEK”.

PRACE SĄ PRZEPIĘKNE! ZOSTAŁY ZAPREZENTOWANE NA WYSTAWIE ZORGANIZOWANEJ W GŁÓWNYM BUDYNKU PRZEDSZKOLA. WSZYSCY OGLĄDAJĄCY WYSTAWĘ BYLI POD OGROMNYM WRAŻENIEM POMYSŁOWOŚCI I TRUDU WŁOŻONEGO W ICH WYKONANIE.

RODZICOM I DZIECIOM, KTÓRYCH PRACE MOGLIŚMY PODZIWIAĆ GRATULUJEMY TALENTU!!!

Niestety, ze względu na szybko psujący się materiał (dynie), z którego zostały wykonane karoce dla Kopciuszka musieliśmy już zakończyć wystawę. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć!

Zdjęcia  zostały przesłane organizatorowi Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek”, w którym bierzemy udział.

 

                                                                                                   Dyrektor przedszkola – Anna Belowska wraz z nauczycielkami

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-05

 

 

 

 

 

 

W październiku dzieci z grup VI, VII I VIII wzięły udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Kampania miała na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego, a także promocję patriotycznych postaw Polaków. W każdej z wyżej wymienionych grup zostały przeprowadzone zajęcia przybliżające tematykę Powstania Warszawskiego z wykorzystaniem otrzymanych od organizatora materiałów. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały własnoręcznie kartki dla Powstańców, które zostały wysłane na adres fundacji. Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tak wspaniałej akcji.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-02

"Zjednoczona w różnorodności" to motto Unii Europejskiej, o której mówiliśmy w dniach 21 - 25 października w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Mały Polak w Europie”.

Dzieci dowiedziały się gdzie leży Europa, poznały już flagę i hymn Unii Europejskiej, a także Syriusza – maskotkę UE, którego każda z grup wykonała inaczej, ale w polskich barwach narodowych.

Realizując projekt przedszkolaki poznały także jeden z krajów Unii – Niemcy. Słuchaliśmy hymnu i utworów niemieckich kompozytorów, obejrzeliśmy najważniejsze zabytki, dowiedzieliśmy się jak wygląda godło i flaga Niemiec, a także jaki jest najważniejszy składnik niemieckiej kuchni. Z ziemniakami było dużo zabawy:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-27

SPOTKANIE Z MIESZKAŃCAMI DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

Weterana Walki i Pracy w Radomiu

W dniu 25 października 2019 roku dzieci z grupy IX - Misie wybrały się do Domu Pomocy Społecznej  Weterana Walki i Pracy w Radomiu przy ul. Wyścigowej. Powodem tej wizyty były działania związane z realizacją Międzynarodowego Projektu Czytelniczego Magiczna Moc Bajek. Dzieci uczestniczyły w warsztatach artystyczno - muzycznych z seniorami po hasłem W każdym wieku w duszy gra. Zaprezentowały przed cudowną publicznością swoje talenty wokalne, taneczne i recytatorskie w przedstawieniu Urodziny Kubusia Puchatka.Wysłuchały także tekstu J. W. Grimma pt. Kopciuszek, czytanego przez troje mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Na zakończenie mogliśmy porozmawiać o ulubionych bajkach z ich dzieciństwa i zwiedzić miejsce, w którym spędziliśmy wspaniale czas. Jesteśmy ogromnie wdzięczni pensjonariuszom domu za wspólne czytanie bajek i cudowne przyjęcie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-22

Dnia 09.10.2019r. w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa.

Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.

Zakres i przebieg działań został uzgodniony z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, choć w tym roku strażacy nie mogli przyjechać. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci bez problemu odnalazły się w nowej, zaskakujacej sytuacji. Prawidłowo reagowały na polecenia wychowawców, bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek. Brawo dla naszych przedszkolaków!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-18

Dzieci z grupy V, VI, VII, VIII i IX w dniu 17.10.2019r. wzięły udział w kolejnej edycji cyklicznych spotkań muzycznych „Cztery pory roku”. Koncerty organizowane są przez Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Koncert jesienny otwierał cykl spotkań, w których nasze przedszkolaki będą brały udział.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-18

W dniach 15 i 16 października 2019 r. przedszkolaki uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z eksperymentami z cyklu "Mania poznawania". Tym razem dzieci poznawały różnice między ciałem stałym oraz cieczą. Prowadząca wraz ze swoim pomocnikiem stworzyła także magiczną substancję - ciecz nienewtonowską, która zachowuje się raz jak ciało stałe a raz jak ciecz. Dzieci z wielką ochotą i radością doświadczały działania tej niezwykłej substancji bawiąc się nią. Już nie możemy doczekać się kolejnych spotkań z doświadczeniami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-17

Dzień Edukacji Narodowej, to wyjątkowe święto dla pracowników oświaty.

W poniedziałek 14 października dzieci z grupy VI „Motylki” pod kierownictwem wychowawczyń Anny Pęksyk i Małgorzaty Cieślik swoim występem uczciły Dzień Edukacji Narodowej. Przedszkolaki podziękowały swoim ukochanym Paniom i Pracownikom Przedszkola za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście, pracownicy przedszkola , grono pedagogiczne, rodzice i dzieci. Przybyłych gości powitała dyrektor Anna Belowska, która skierowała do wszystkich wiele ciepłych słów oraz życzeń dalszej, owocnej pracy. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek, które w całości stworzyły piękne podziękowanie za codzienną, troskę, oddanie i serdeczność, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy i smaczne posiłki. Na zakończenie pracownicy otrzymali nagrody i kwiaty z rąk dzieci oraz dyrekcji przedszkola. Za część artystyczną przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami. Ten dzień upłynął w miłej i serdecznej atmosferze i na długo pozostanie  w naszej pamięci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-15

URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA

W dniach 10 października 2019 roku, o godz. 9.30 i  10.30 w naszym przedszkolu odbyły się środowiskowe imprezy czytelnicze z okazji „URODZIN KSIĄŻKOWEGO MISIA” (z udziałem zaproszonych gości – przedstawicieli instytucji publicznych oraz rodziców),  zorganizowane w ramach działań na rzecz Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom.

Celem uroczystości było:

 • propagowanie idei głośnego czytania;
 • zaszczepianie w dzieciach pasji do książek i czytania;
 • uświadamianie dorosłym znaczenia głośnego czytania dla wszechstronnego rozwoju ich dzieci;
 • integrowanie rodziców, dzieci i pracowników przedszkola;
 • umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich talentów i umiejętności;
 • promowanie działalności placówki w środowisku lokalnym.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Inspektor Referatu ds. Oświaty Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu,  Zastępca dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 33 w Radomiu, aktorka Teatru Powszechnego w Radomiu,  st. asp.z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, Kierownik Osiedlowego Klubu „Kwadrat”, Przewodnicząca Rady Rodziców. Wszyscy zaproszeni goście czytali dzieciom II rozdział książki A. A. Milne pt. „Kubuś Puchatek”.

Niespodzianką dla wszystkich zebranych (zarówno dzieci, jak i dorosłych) był występ przedszkolaków z grupy V i IX – którzy zaprezentowali program artystyczny pt. „Urodziny Kubusia Puchatka”, przygotowany przez wychowawców grup. Mogliśmy podziwiać ich popisy recytatorskie, wokalne i taneczne. Podczas występu dokonano koronacji uroczyście panującego Kubusia Puchatka. Dzieci prezentowały się barwnie i kolorowo, a wszystko dopełniała piękna dekoracja Stumilowego Lasu. Bawiliśmy się wspaniale.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-14

Na początku października nasze przedszkole odwiedziły Panie stomatolog, które przekazały wiedzę związaną z higieną jamy ustnej. Przedszkolaki miały okazję wziąć udział w instruktażu mycia ząbków. Dodatkowo 3 i 4- latki miały wykonany profesjonalny przegląd stomatologiczny, starszaki zaś na przegląd wybrały się do gabinetu stomatologicznego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-08

W grupie Zajączki 30.09.2019 r. świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki odśpiewały kolegom "Sto lat" i złożyły im serdeczne życzenia. Dzieci dostały piękne prezenty a święto uczciły grupową dyskoteką.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-07

Dnia 27 września 2019r dzieci uczestniczyły w  koncercie edukacyjnym w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu. Cykl koncertów Radomskiej Orkiestry Kameralnej rozpoczął koncert pt. „Inauguracja sezonu 2019/2020”. W programie m. in. F. Chopin Wariacje B- dur op.2 na temat arii „ La ci darem la mano” z opery Don Giovanni W.A. Mozarta na fortepian i orkiestrę, W.A. Mozart – Divertimento B – dur KV 137  Wykonawcą była Radomska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Marka Drewnowskiego.

Koncert wszystkim bardzo się podobał.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-07

Szaleństwo w Ninja Parku połączone z warsztatami sensoryczno kreatywnymi. Było super! Można było biegać, krzyczeć i szaleć do woli. A to Myszki lubią najbardziej!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-07

4 października grupa III - „Kotki” wybrała się z okazji Dnia Chłopaka do sali zabaw CZTERY SŁONIE. To były dwie godziny cudownej zabawy. Kotki skakały na trampolinach, wspinały się po linach, pokonywały przeszkody, kąpały się w kulkach, zjeżdżały z rury na miękkie gąbeczki. Potem przyszedł czas na warsztaty sensoryczno kreatywne, czyli robienie slimów. Slime to masa plastyczna domowej roboty o zróżnicowanych kolorach, fakturze i strukturze, którą można ugniatać, rozciągać i wspaniale się bawić. Po zakończonych warsztatach nasze kotki jeszcze trochę poskakały i zmęczone udały się na przedszkolny obiadek.  To była wspaniała zabawa.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-05

Z okazji dnia chłopaka grupa VI w dniu 2.10.2019 r. wzięła udział w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez pizzerię Da Grasso w Radomiu. Dzieci samodzielnie pod okiem specjalisty wykonały przepyszne pizze wybierając ulubione składniki. Warsztaty te były wspaniałą okazją do integracji grupy oraz poznania zawodu kucharza. Najlepszym dowodem na to, że był to dobrze spędzony czas, są zdjęcia z uśmiechniętymi buziami dzieci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-05

W piątek 20 września obchodziliśmy niezwykłe święto - dzień przedszkolaka. Był to dzień pełen radości dla wszystkich dzieci. Z okazji tej w naszym przedszkolu został zorganizowany BAL PRZEDSZKOLAKA, który został poprowadzony przez animatorów. Każda grupa przygotowała się do udziału w balu poprzez ubranie przepięknych grupowych strojów.  Podczas balu wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły przy znanych i lubianych hitach muzyki popularnej. Wspólnych tańców nie było końca. Animatorzy przeprowadzili także parę zabaw, które jak najbardziej przypadły do gustu dzieciom. Było bardzo kolorowo i wesoło. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
z tego wydarzenia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-22

W dniach 17-18 września w przedszkolu odbyły się w każdej grupie spotkania z cyklu Mali Odkrywcy. Podczas zajęć zostały przeprowadzone eksperymenty. Na początku spotkania prowadząca zapoznała dzieci ze swoim pomocnikiem, który opowiedział dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas wykonywania doświadczeń oraz korzystania z substancji chemicznych. Przedszkolakom został też przybliżony zawód naukowca/odkrywcy oraz jego miejsce pracy, laboratorium. Następnie dzieci oglądały pokaz wykonania wybuchającej pasty z perhydrolu, barwnika i płynu do mycia. Kolejną atrakcją było przeprowadzenie doświadczenia z wykorzystaniem pieprzu oraz płynu do mycia naczyń. Każde dziecko mogła samo się przekonać jak brud „ucieka” od płynu co na pewno zapadnie im w pamięć. Zajęcia te nie były pierwszym spotkaniem z świetnymi eksperymentami, które będziemy mieli okazję oglądać i doświadczać w naszym przedszkolu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-22

W tak uroczystym dniu jak obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka odwiedziła nas siostra zakonna z przedszkola na Ukrainie. Celem jej wizyty było podziękowanie wszystkim dzieciom, rodzicom oraz personelowi naszego przedszkola za zbiórkę jaka została zorganizowana w grudniu 2018 roku. Siostra zakonna przywiozła dla wszystkich dzieci z PP Nr 17 słodką niespodziankę w ramach podziękowania za pomoc i dary. Przedszkolaki z radomskiego przedszkola wręczyły siostrze pamiątkową laurkę, przygotowaną przez dzieci. Możemy zapewnić, że nie była to ostania pomoc udzielona przez nasze przedszkole oraz ostatnia wizyta siostry w naszej placówce. Dziękujemy wszystkim, którzy się przyłączyli do akcji i zachęcamy do kolejnych zbiórek, które będą organizowane już wkrótce.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-22

W ramach zadań przedszkola i realizacji innowacji pedagogicznej ,,Bezpieczne Przedszkole” dzieci
z grup: I – IX uczestniczyły w spotkaniu poświęconym zasadom bezpieczeństwa i zachowaniu się 
w sytuacji udzielenia pomocy osobom w nagłych przypadkach. Spotkanie prowadził ks. Piotr Woszczyk – posiadający odpowiednie przeszkolenie i kwalifikacje oraz dwóch harcerzy ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego ,,Zawisza” w Radomiu.

Na początku dzieciom zostały przypomniane zasady bezpiecznego zachowania się w domu, przedszkolu i w czasie pobytu na wakacjach oraz numery alarmowe, następnie prowadzący jeszcze raz omówił zasady wzywania pomocy i zachowania się w sytuacji, w której musimy udzielić poszkodowanemu pomocy. Wyjaśnił i zademonstrował na fantomie jak wygląda: pozycja bezpieczna, jak sprawdzać oznaki życia u osób nieprzytomnych oraz co to jest RKO – czyli resuscytacja krążeniowo-oddechowa i jak prawidłowo ją przeprowadzić. Omówione też zostały zasady opatrywania urazów: skaleczeń, złamań, krwotoków. Dzieci z uwagą , skupieniem i dużym zaciekawieniem słuchały prowadzącego, chętnie udzielały odpowiedzi na pytania i brały udział
w ćwiczeniach.

Spotkanie to przyniosło duże korzyści zarówno dzieciom jak i nauczycielkom, gdyż utrwaliło poznane już wcześniej zasady udzielania pomocy, przełamało barierę obaw i nieśmiałości u dzieci.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-30

W dniach 27.05 do 31.05. 2019r grupie VII przeprowadzono cykl zajęć i zabaw z zakresu bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i w przedszkolu oraz na placu zabaw.
Dzieci:

 • Słuchały opowiadania „ Opowieść Wiewióry” – zgłaszanie do nauczycielek niepokojących sytuacji na podstawie książki „Bezpiecznie przez cały rok” wyd. Skok ubezpieczenia;
 •  Przypomniały sobie numery alarmowe na pogotowie, straż pożarną i policję,
 •  Wysłuchały bajki „Koniec Świata” z cyklu Niestraszki – przypomnienie dzieciom o noszeniu odblasków szczególnie wieczorem;
 • Podczas spacerów przy przechodzeniu przez ulicę przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa na jezdni;
 • Podczas wycieczki do Kawęczyna zachowywały zasady bezpieczeństwa podczas jazdy autokarem i trwania wycieczki;
 • Bezpieczny Internet” zabawy z laptopem, zwrócenie uwagi na bezpieczne korzystanie z Internetu.
 • Zabawa „Czy znasz swój adres zamieszkania”.
 • Przypomniane zostały zasady bezpieczeństwa podczas wakacji: zachowanie się podczas burzy, nad wodą , w lesie.
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-19

W naszej grupie uczymy się zasad bezpieczeństwa przez cały rok szkolny. Ponzaliśmy zasady ruchu drogowego, sposoby udzielania pierszej pomocy i zdobyliśmy wiele nowych umiejetności, które pomagają nam w codziennym życiu. Zimą zjeżdżalismy na sankach, pamietając o zasadach bezpiecznej zabawy na śniegu. Wielokrotnie jeździliśmy komunikacją miejską, zachowując ciszę i spokój w autobusie. Wiemy, co zagraża nam w najbliższym otoczeniu i staramy się wykorzystywać wiedzę zdobytą w przedszkolu do radzenia sobie z niebezpieczeństwem m.in. podczas zabaw na podwórku, pobytu w sklepie, czy spotkaniu z nieznajomym. W dniach od 10 do 14 czerwca  dzieci uczestniczyły w cyklu zajęć, utrwalających ich wiedzę na temat bezpieczeństwa. Dzieci omawiały przykłady niebezpiecznych sytuacji i przekonywały swoich kolegów, jakie zachowanie jest właściwe, czego nie wolno robić. Rysowaliśmy ilustracje przedstawiające pojazdy pogotowia, straży pożarnej i policji oraz umieszcaliśmy na nich numery alarmowe. Odwiedziliśmy najbliższe skrzyżowanie, na którym wykazaliśmy się umiejetnością prawidłowego przechodzenia przez ulicę. W kolejnym dniu oglądaliśmy film edukacyjny Co to jest bezpieczeństwo? (Bezpieczne wakacje z PZU), a potem dzieci same próbowały odpowiedzieć na to pytanie. Poznaliśmy także Niestraszki (https://niestraszki.pzu.pl/baw-sie-z-niestraszkiem), korzystając z Internetu mogliśmy sami stworzyć taką postać. Słuchaliśmy piosenki Stach Trach "Wkładaj kask", co było wstępem do rozmowy na temat bezpiecznej jazdy na hulajnodze. Dzięki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i powiedziały, że warto było sobie przypomnieć wiele cennych rad dotyczących bezpiecznego zachowania w domu, na podwórku, czy na wakacjach. Życzymy wszystkim bezpiecznych wakacji!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-19

12 czerwca grupa „Słoneczek” wybrała się na skrzyżowanie, żeby przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego. Dzieci przechodziły przez pasy, uważnie obserwowały sygnalizację świetlną oraz zapoznały się z zasadami poruszania się samochodów po pasach drogowych. Po skończonej lekcji z bezpieczeństwa, dzieci udały się na spacer do pobliskiego parku.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-17

We wtorek 11 czerwca br. "Myszki" miały "egzamin" z zasad przechodzenia przez jezdnię!
Wybraliśmy się na skrzyżowania z sygnalizacją świetlną oraz bez sygnalizacji.
Na szczęście wszyscy wiedzą, jak należy bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy, więc "egzamin" zaliczony!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-17

8 czerwca w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu odbyła się uroczysta gala z okazji 60-lecia naszego Przedszkola! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na portalu cozadzien. A tymczasem zachęcamy do obejrzenia zdjęć zza kulis;)

https://www.cozadzien.pl/edukacja/60-lat-tradycji-publicznego-przedszkola-na-17/56790?fbclid=IwAR2R3k6lmYYt5zNSMAS8n-6Dilg7p4fEV1Q7FGMlStDvFBCxJPI76MP9vN0

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-17

Hawajskie "Beach party" w naszym przedszkolu! Było bardzo kolorowo, tanecznie i gorąco!!

W dniu 07.06.2019 r. w przedszkolu odbyła się impreza integracyjna dla przedszkolaków pod hasłem "Beach party". Dzieci ubrane kolorowo i z kwiatowymi ozdobami tańczyły w rytm hawajskiej muzyki. Ponadto brały udział w licznych konkursach. Zabawa zorganizowana była z okazji Dnia Dziecka i Jubileuszu 60- lecia istnienia Przedszkola Publicznego Nr 17 w Radomiu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-17

W dniu 30.05.2019 r. dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych „Mały Kucharz” w pizzerii Da Grasso. gdzie pod czujnym okiem pracowników pizzerii, wałkowały ciasto, smarowały je sosem pomidorowym i ozdabiały ulubionymi składnikami: szynką, serem, ananasem. Tak przygotowana i oznaczona numerkiem pizza trafiała do pieca. Po upieczeniu pizzy każdy mógł spróbować swojego ,,kulinarnego dzieła". Do pizzy serwowany był sok pomarańczowy.Na zakończenie, za włożony wkład pracy i ogromne zaangażowanie 5.kulinarne, wszyscy otrzymali dyplomy poświadczające ukończenie szkolenia „Mały kucharz DA GRASSO” w zakresie robienia pizzy. Udział w warsztatach był prezentem od rodziców z okazji Dnia Dziecka. Serdecznie dziękujemy za super atrakcję.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-17

W ramach obchodów Dnia Dziecka „Kotki” i "Biedronki" wybrały do sali zabaw CZTERY SŁONIE. To były dwie godziny cudownej zabawy. Dzieci skakały na trampolinach, wspinały się po linach, pokonywały przeszkody, kąpały się w kulkach, zjeżdżały z rury na miękkie gąbeczki. Na koniec przyszedł czas na warsztaty plastyczne "Kreatywny maluch", które sprawiły dużo radości i pozwalały rozwijać umiejętności manualne i wyobraźnię. Przedszkolaki robiły babki z piasku kinetycznego i wspaniałe ozdoby z kolorowych chrupek oraz ciastoliny. Dziecięcej radości i śmiechu nie było końca, aż żal było wracać.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-17

W dniu 23.05.2019 r. odbyło się spotkanie z okazji Dnia Mamy, dzieci wystąpiły z programem artystycznym- wszystkie śpiewały i mówiły wiersze. Po występie odbyły się warsztaty –ozdabianie piernikowych ciasteczek kolorowym lukrem, posypkami. Wyszły bardzo ciekawe, kolorowe i oczywiście smaczne kompozycje. Warsztaty były świetną zabawą. Był także konkurs dla mam – każda z nich miała za zadanie zgadnąć, który jest jej  portret; portrety malowały dzieci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-17

Dnia 22.05.2019 dzieci z grupy V świętowały Dzień Mamy. Przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności artystyczne. W obecności zaproszonych Mam, wszystkie dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość. Po zakończeniu części artystycznej Mamy wraz z dziećmi wykonały rzeźbę z masy solnej, którą ozdobiły za pomocą farb, cekinów i brokatu. Uroczystość była podniosła, ale i bardzo radosna. Przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-17

Z okazji Dnia Matki grupa "Biedronek" zaprosiła swoje mamy na  wspólne zajęcia plastyczne. Po krótkiej prezentacji taneczno- muzycznej, każda mama wraz ze swoją pociechą zasiadła do stolika, gdzie przygotowane były farby, pędzle i kolorowe kartki. Mamy miały okazję poszaleć twórczo naszą ulubioną techniką, oczywiście z naszą pomocą. To było bardzo fajne i wesołe spotkanie. Pamiątkowe dzieła sztuki zabraliśmy do domu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-17

W piątek  24 maja grupa I- „Kotki” świętowała Dzień Mamy. Z tej okazji dzieci zaprosiły swoje mamy na uroczystość, która składała się z dwóch części - artystycznej oraz warsztatów plastycznych. Kotki śpiewały, tańczyły oraz wspólnie bawiły się ze swoimi mamusiami. Na zakończenie występów artystycznych dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Mama królowa” zespołu Arka Noego,  podczas której każda mama dostała swoją koronę i została królową. Po części artystycznej dzieci ze swoimi mamami ozdobiły papierowe rameczki na zdjęcia. Spotkanie dostarczyło wszystkim wiele wzruszeń i radości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-17

Dzieci uczęszczające do grup znajdujących się w budynku Szkoły Podstawowej nr 33 gościły niezwykłego gościa. Przedszkolaków odwiedził absolwent naszego przedszkola Pan Wojciech Domagała - lekarz rodzinny. Pan Wojciech opowiedział nam o tym jak pamięta nasze przedszkole,
co w nim lubił oraz za czym nie przepadał. Dodatkowo pani Edyta Kozera wraz z dziećmi przeprowadziła krótki wywiad na temat dbania o zdrowie oraz niebezpiecznych sytuacji podczas wakacji. Pan doktor chętnie opowiedział dzieciom o swojej pracy oraz zademonstrował jak działa stetoskop. Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-17

Z okazji Dnia Dziecka dzieci z grupy IV - "Motylki" dekorowaly babeczki, ktore zostaly zrobione przez jedna z Mam. Dziekujemy Mamie za pyszna niepsodzianke. Zabawa ta przyniosla dzieciom wiele radosci. Dzieki niej maluchy rozwijaly swoja kreatywnosc i zdolnosci manualne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-17

Dnia 24.05.2019 dzieci z grupy IV „Motylki” świętowały Dzień Mamy. Dla swoich kochanych Mam przedszkolaki zaśpiewały piosenki oraz wyrecytowały wiersze. Po zakończeniu części artystycznej przyszła pora na część kreatywnej pracy dzieci z Mamusiami, podczas której ozdabiali świecznik w kształcie serca, który był wykonany z masy solnej. Praca ta przyniosła zarówno dzieciom, jak i mamom dużo radości. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze pełnej ciepła i wzruszeń.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-17

W ostatnich tygodniach maja oraz na początku czerwca dzieci z grupy VI/Misie przypominały sobie znane już zasady bezpieczeństwa, zarówno na drodze jak i podczas zabawy. Misie udały się na przejście dla pieszych, aby powtórzyć zasady przechodzenia przez jezdnie w miejscu, gdzie jest sygnalizacja świetlna oraz jej nie ma. Nie umknęły ich uwadze znane znaki informujące o przejściu. Układały historyjkę obrazkową dotyczącą bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę ulicy. Dzieci rozmawiały z paniami na temat bezpieczeństwa podczas zabaw w domu, przedszkolu, na wakacjach. Przypomniały sobie numery alarmowe oraz najważniejsze zasady udzielania i wzywania pomocy
w nagłych wypadkach. Misie obejrzały także film edukacyjny z sierżantem Poli w roli głównej, który zwrócił uwagę dzieci na właściwe zachowanie podczas kontaktów z osobami „obcymi”. Zapraszamy do obejrzenia galerii z niektórych aktywności dzieci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-16

Wspaniale było gościć absolwentkę naszego przedszkola. Karolina w tym roku kończy naukę w szkole podstawowej i rozpocznię naukę w liceum. Dla nas zgodziła się powspominać dawne dzieje, kiedy była jeszcze przedszkolakiem. Co prawda przyznała, że mało pamięta z tego okresu, ale na szczęście jej mama zechciała nam zdradzić jak sobie wtedy radziła. Dzisiaj jest dobrą uczennicą, zdobywającą wiele nagród za swoje osiągnięcia artystyczne, ale jako przedszkolak była nieśmiała i bardzo grzecza. Nie lubiła spać na leżakach, płakała, kiedy mama odchodziła.  W przedszkolu jej wychowawczyniami były: pani Basia W. I pani Bożenka M. Minęło kilka lat, ale Karolina nadal nas odwiedzai i utrzymuje z nami kontakt. Dzieci chętnie słuchały opowieści o tym, co czeka je w szkole. I wspólnie z Karoliną zastanawialiśmy się, czym różni się szkoła od przedszkola i dlaczego w przedszkolu jest super. Czekamy na kolejnych absolwentów. Dziękujemy za odwiedziny Karolinko!


 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-14

WIELKI SUKCES DLA NASZEGO PRZEDSZKOLA

na I Krajowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Mini Debiuty 2019 w Opolu

W piątek (7.06.2019 r.) wręczono nagrody w pierwszej edycji konkursu na nową stworzoną piosenkę dla dzieci. I Krajowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Mini-Debiuty" spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Nadesłano aż 54 prace konkursowe. Obrady jury w składzie: Magdalena Turowska, Rafał Bryndal i Michał Juszczakiewicz były bardzo burzliwe. Wszystkie nadesłane prace bardzo się im podobały.
Organizatorem I Krajowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej "Mini-Debiuty" jest Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu we współpracy z Przedszkolem Publicznym nr 25 w Opolu.
Konkurs polegał na napisaniu autorskiej, premierowej piosenki, w dowolnym gatunku muzycznym, jej wykonanie oraz ewentualną realizację teledysku. Organizatorzy liczyli na zaangażowanie uzdolnionych dzieci przy współudziale rodziców, dziadków i nauczycieli i...nie przeliczyli się. Pojawiło się mnóstwo zgłoszeń uzdolnionych autorów w wykonaniu utalentowanych dzieci w wieku przedszkolnym. Do konkursu zostały zaproszone przedszkola publiczne i niepubliczne z całej Polski.
Nagrody wręczali: Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu - Michał Juszczakiewicz, znany prezenter telewizyjny z programu "Od przedszkola do Opola". Grand Prix za najlepszą piosenkę otrzymało przedszkole "POMARAŃCZOWA CIUCHCIA" w Warszawie. Piosenkę"BIEDRONECZKI - KROPECZKI". Słowa i muzykę skomponowała Izabela Wałaszewska, piosenkę wykonały Antonina Kulmaczewska i Hanna Tarnowska. Za najlepszą nowo stworzoną piosenkę wyróżniono m.in. Przedszkole "RADOSNE MALUSZKI" w Jaktorowie"SEN MAMY" (muz. i sł. Krzysztof Gwiazda), "LA LA LATAWCE" - nagroda Przedszkole Niepubliczne RUBIK MUSIC SCHOOL w Warszawie, muz. i sł. Dorota Senetra.

Nasze dziewczynki (Aleksandra Michalczyk i Maja Kutkiewicz z grupy IX o raz Zuzanna Kowalczyk z grupy V) odebrały dyplomy i upominki za wyróżnienie w kategorii - najlepsze wokalne wykonanie nowo stworzonej piosenki. Wspólnie z pania Emilią Rutkowską - Bekas dumnie prezentowały się na scenie.A nasze przedszkole, przypominamy zdobyło wyróżnienia w trzech kategoriach. Dzieciom w Opolu towarzyli rodzice i nauczycielki Basia Wojszko oraz Małgorzata Trzpioła. Jesteśmy ogromnie dumni z tego sukcesu!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-11

 W dniu 23 maja 2019 roku gościliśmy w naszej grupie najcudowniejsze, najpiękniejsze mamy świata. Po krótkim artystycznym repertuarze bawiliśmy się przy muzyce, wykonując wspólnie różnorodne zadania i eksperymenty z mąką. Było dużo śmiechu, świetnej rozrywki i wspaniałej zabawy. Dzieci złożyły swoim mamom przepiękne zyczenia i wręczyły samodzielnie wykonane upominki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-10

Przedszkolaki z grup V-VII odwiedziły 28.05.2019 r. gościniec położony we wsi Kawęczyn. Na dzieci czekały takie atrakcje do zwiedzania jak: stara zagroda wiejska, piekarnia, kuźnia, oryginalne stare wiatraki, młyn wodny, kapliczka, wozownia. Podczas wycieczki dzieci miały okazję przejechania się zadaszonym wozem po pięknych terenach skansenu oraz obserwowania zwierząt: danieli, kóz, osiołków, kucyków i koni. Na wycieczce było także smacznie, dzieci zostały przywitane drożdżówką oraz herbatką a na zakończenie czekała na nie pyszna pieczona kiełbaska. Na wyprawie nie zabrakło także zabawy. Nadmiar energii pozostałej po zwiedzaniu spożytkowaliśmy podczas dyskoteki, w której każdy bardzo chętnie wziął udział. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków po powrocie to najlepsza ocena udanej wycieczki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-07

„Absolwenci, kto to taki?
To dziewczyny i chłopaki,
którzy zbyt szybko nam dorastają,
i już z przedszkola nie korzystają!”

W czerwcu nasze przedszkole świętuje 60-lecie! Z tej okazji zapraszani są absolwenci, którzy opowiadają przedszkolakom, jak kiedyś wyglądało nasze przedszkole, jakie lubili zabawy, jakich mieli kolegów i koleżanki…

Do grupy V przyszła pani Beatka, która z wielkim sentymentem wspominała „Siedemnastkę” sprzed 50 lat! Pani Beatka przyniosła także zdjęcia z czasów swojego pobytu w przedszkolu. Dzieci z grupy V i III słuchały bardzo zaciekawione, zadawały pytania, próbowały rozpoznać naszego gościa na zdjęciach. Wielką niespodzianką dla przedszkolaków był bębenek, który pani Beatka przyniosła ze sobą. Okazało się, że pani jest muzykiem, a pierwsze oznaki talentu zauważono właśnie w przedszkolu! Dzieci nauczyły się także nowej piosenki, a niektórzy mogli akompaniować na bębenku. To było bardzo fascynujące spotkanie. Pani Beatce bardzo dziękujemy i zapraszamy częściej!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-06

Mama  to wielkie słowo, które jest synonimem miłości, dobra  i  szczęścia. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem. Z tej właśnie okazji 24 maja 2019 roku przedszkolaki z grupy III świętowały Dzień Mamy. Wszystkie dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość. Po wspaniałych występach, w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne, na twarzach mam zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty plastyczne. Mamusie otrzymały w prezencie bawełniane torby i wspólnie z dzieckiem ozdobiły je pięknymi rysunkami oraz odbitymi dłońmi. Wszyscy przekazali mamom swoje najgorętsze życzenia z okazji ich święta.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-05

Dzieci z Grupy VII pragnęły uczcić ten wyjątkowy dzień przygotowując dla swoich mam program artystyczny. Występ rozpoczęli chłopcy ubrani w białe koszule i niebieskie muchy tańcem Roberta Delgado „Letkiss” Dzieci w obecności zaproszonych mam recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Życzenia płynące z małych, ale jakże gorących serduszek wywołały radość i wzruszenie na twarzach dumnych mam. Mamy otrzymały papierowe tulipany zrobione przez dzieci metodą origami, słodkie buziaki oraz najserdeczniejsze życzenia.

Po zakończeniu części artystycznej mamy raz z dziećmi dekorowały serca z ciasta przygotowanymi wcześniej produktami. Wszystkie serca były kolorowe i słodkie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-04

GŁOSOWANIE NA NAJLEPSZE PRACE W KONKURSIE „NASZE PRZEDSZKOLE”

PRZYPOMINAMY O ZASADACH GŁOSOWANIA

 • Prace zostały wystawione w holu głównego budynku przedszkola.
 • Zdjęcia prac znajdują się na stronie internetowej przedszkola.
 • W terminie: 29 maja – 5 czerwca mogą głosować wszyscy rodzice i ich dzieci.
  Karty do głosowania rozdadzą wychowawcy. Wystarczy:
 • obejrzeć prace;
 • wybrać tę, Państwa zdaniem, najlepszą:
 • wpisać numer, którym została oznaczona;
 • oddać wypełnioną kartę do głosowania wychowawcy lub do pudełka wystawionego
  w głównym budynku przedszkola.
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-28

Mama na Hawajach? Dlaczego nie :). Właśnie na taką podróż dzieci z grupy VI zabrały swoje mamy świętując Dzień Matki. W dniu 24.05.2019 r. „Misie” zorganizowały zajęcia otwarte dla swoich mam. Podczas zajęć nie zabrakło wierszy, śpiewów czy hawajskiego tańca. Zaproszeni goście, oprócz biernego oglądania przygotowanego przedstawienia, uczestniczyli w zabawach takich jak: hawajski taniec mamy i dziecka, pompowanie dmuchanych piłek na czas oraz najszybsze wypicie napoju. Po zabawach mamy wspólnie z pociechami wykonały przepiękne hawajskie naszyjniki. Na zakończenie wspólnie spędzonego czasu wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na poczęstunek oraz zastały wręczone mamom wykonane przez dzieci prezenty - przepiękne kwiaty w doniczkach. Był to świetnie spędzony czas wspólny dla wszystkich dzieci oraz ich ukochanych mam. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-26

W maju grupa III i IV  pojechały na wycieczkę do Kompleksu „Świętokrzyska Polana”. Zwiedziliśmy Oceanikę, gdzie zobaczyliśmy wspaniały podwodny świat, poznaliśmy wiele gatunków ryb i innych stworzeń wodnych z całego świata. W parku miniatur mogliśmy podziwiać maleńkie budowle, które były miniaturami prawdziwych budowli pochodzących z terenów świętokrzyskich. Braliśmy także udział w warsztatach plastycznych, na których każdy wykonał swoje małe akwarium. Mimo niesprzyjającej pogody wycieczkę zaliczamy do udanych:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-19

WIELKI SUKCES NASZYCH DZIECI  w I Krajowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Mini Debiuty - Opole 2019 !!!

Z wielką przyjemnością informujemy, że dziewczynki z naszego przedszkola Pola z grupy III, Tosia i Zuzia z grupy V, Amelia, Maja, Lena i Ola z grupy IX i pani Małgorzata Trzpioła - nauczyciel i wychowawca grupy V, pani Barbara Wojszko - nauczyciel i wychowawca grupy IX uczestniczyły w nagraniu teledysku do piosenki pani Emilii Rutkowskiej - Bekas pt. W chmury daj nura. Zuzia, Maja i Ola wykonały ją i nagrały w profesjonalnym studio. W dniu 8 kwietnia kręciliśmy ujęcia do teledysku w naszym przedszkolu i parku Leśniczówka. A wszystko po to, aby zgłosić swój udział w I Krajowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Mini Debiuty  - Opole 2019. Dziś znamy już wyniki. Z dumą ogłaszamy że:

ZDOBYLIŚMY WYRÓŻNIENIA W TRZECH KATEGORIACH

za najlepszą nowo stworzoną piosenkę

za najlepsze wykonanie nowo stworzonej piosenki

za najlepszy teledysk.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-16

W dniu 08.05.2019 odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Mali przyjaciele Ziemi”. Jego celem było kształtowanie nawyków dotyczących ochrony środowiska naturalnego, promowanie opiekuńczego stosunku do Ziemi (przyrody), rozwijanie i promowanie dziecięcych talentów. W konkursie wzięli udział reprezentanci pięciu radomskich przedszkoli: PP Nr 3, PP Nr 12, PP Nr 13, PP Nr 14, PP Nr 24. Konkurs został przeprowadzony dla dzieci 3 i 4-letnich. Komisja składająca się z nauczycieli, opiekunów dzieci wyłoniła sześciu laureatów:

 • I miejsce Liliana G. z PP Nr 13,
 • II miejsce Alicja C. z PP Nr 14 i Jan K Z. z PP Nr 24,
 • III miejsce Lena S. Lena Sz.-D. z PP Nr 12 i Jakub F. z PP Nr 3.

Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Konkurs przygotowały i przeprowadziły Marta Kutera i Elżbieta Stępień.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-12

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który czekają zarówno dzieci, jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać kolejnym pokoleniom. Również w naszym przedszkolu, tuż przed Wielkanocą, 18 marca 2019 roku odbyło się uroczyste spotkanie , na którym zgromadziły się dzieci oraz pracownicy przedszkola. Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych, przez Panią Dyrektor Annę Belowską przedszkolaki z grupy „Żabki”, "Słoneczek" i "Misiów" wprowadziły zebranych w świąteczny nastój, prezentując część artystyczną. Na scenę jako pierwsze wkroczyły wiosenne kwiaty i Marzanna z radosnym powitaniem. Zaraz po niej wielkanocne pisanki, baranki, zajączki, które z pomocą pozostałych dzieci, przywołały wielkanocne tradycje. Występom dzieci towarzyszył śpiew, taniec i polewanie wodą.  Na zakończenie proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Świata ks. Ireneusz Grycan poświęcił pokarmy i złożył wszystkim świąteczne życzenia. Zgodnie z wielkanocną tradycją dzieci i dorośli podzielili się jajkiem, życząc sobie wesołych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-11

Wielkanoc - występ artystyczny dzieci z grupy V, VI i IX w Domu Pomocy Społecznej "Weterana Walki i Pracy"

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych mieliśmy ogromny zaszczyt wystąpić dla pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej przy ul.Wyścigowej 16. W dniu 17 kwietnia 2019 roku zaprezentowaliśmy krótki program artystyczny, który oczarował wspaniałą publiczność. Dzieci z grupy V, VI i IX tańczyły, śpiewały i deklamowały wiersze, przybliżając wszystkim oglądającycm zwyczaje wielkanocne.Impreza przeznaczona była dla pensjonariuszy placówki z udziałem zaproszonych gości. Podczas spotkania nie zabrakło m.in. przedstawicieli władz Miasta – Pan Jerzy Zawodnik Wiceprezydent Miasta oraz Pani Magdalena Lasota – Radna Rady Miasta Radomia. Byliśmy dumni z naszych utalentowanych przedszkolaków. Nasza wizyta sprawiła wiele radości osobom starszym i chorym.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-11

Najpiękniejsza Palma Wielkanocna - konkurs rozstrzygnięty!!!

W dniu 18 kwietnia 2019 roku wszyscy uczestnicy konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Pragniemy podziękować wszystkim rodzicom i dzieciom, biorącym udział w konkursie organizowanym przez nasze przedszkole. Wyłonilismy laureatów. Wybór był naprawdę trudny, ponieważ każda palma była przepiękna. Pierwsze miejsce zajęła Amelia Kardas z grupy III. Gratulujemy !

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-11

II INTEGRACYJNY PRZEGLĄD PIOSENKI LUDOWEJ - 9 MAJ 2019

Piosenki ludowe, skoczne polki, czy mazurki – dominowały na scenie w Muzeum Wsi Radomskiej. Po raz drugi odbył się tam Integracyjny Przegląd Piosenki Ludowej, którego organizatorem jest Przedszkole Publiczne z Oddziałami Integracyjnymi Nr 24 w Radomiu!

Nie zabrakło tam zespołu z naszego przedszkola. Dziesięcioro dzieci z grupy IX (Lenka Cęckiewicz, Rafał Grabowski, Adaś Podsiadły, Patryk Kowalski, Franek Brudka, Amelia Stysiak, Amelia Wasilewska, Maja Kutkiewicz, Zosia Ogorzałek, Ola Michalczyk) zaprezentowało utwór z repertuaru zespołu Rokiczanka pt. „W moim ogródeczku”. Nasi wykonawcy nie tylko pięknie zaśpiewali, ale wykonali także układ choreograficzny, co bardzo podobało się publiczności i jury. Zespół „Maniusia i wesoły chórek” przygotowała do występu pani Barbara Wojszko – nauczyciel i wychowawca grupy „Żabki”. Otrzymaliśmy specjalne wyróżnienie, statuetkę, dyplomy i nagrody dla naszych uczestników.

Głównym celem imprezy była integracja środowisk przedszkolnych z Radomia i powiatu, integracja dzieci zdrowych z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, przybliżenie dzieciom kultury ludowej, popularyzacja różnych form wokalnych, rozwijanie kreatywności artystycznej i umiejętności scenicznej dzieci. Prezentacje dzieci oceniało jury w składzie:

Anna Ostrowska - dyrektor Wydziału Edukacji UM w Radomiu

Monika Koczańska - dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 24 z Odziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Radomiu

Roman Korczyński - z-ca dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej

Jarosław Suski - perkusista zespołu "Carpe Diem".

Podczas przeglądu nie zabrakło występów gości specjalnych. Przed publicznością wystąpił zespół "Zakrzewiaki" z Publicznej Szkoły podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Zakrzewie oraz Park Trampolin JumpWorld Radom.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia w Galerii...

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-11

Wycieczka na Farmę Iluzji - 10 MAJ 2019 ROK

Nasze dzieci z grupy ,,SOWY" i ,,ŻABKI" mają za sobą nie lada wyczyn. Bardzo dzielnie i w atmosferze radości spędziły czas na całodniowej wycieczce na Farmę Iluzji. Wrażeń było co nie miara: 

W "Latającej Chacie" dzieci mogły przekonać się, co się dzieje, gdy podłoga jest pod kątem, a ściany mają  tapetę w pionowe pasy (dezorientacja wywołana sprzecznością sygnałów docierających do mózgu z różnych zmysłów powodowała niemożność poruszania się w normalny sposób). 

W "Muzeum Iluzji" dzieci mogły bliżej poznawać zjawisko złudzenia optycznego na przykładzie krzywych zwierciadeł oraz różnego rodzaju hologramów.

W "Tunelu Zapomnienia" odważni mogli spróbować przejść po ciemku wśród wirujących świateł - prawdziwa sztuka, aby nie stracić równowagi.

Wśród eksponatów do aktywnej zabawy dzieci próbowały także zmierzyć się z powietrznymi strumieniami i umieścić na nich piłeczki oraz dać położyć swoją głowę na talerzu.

Poza tym dzieci mogły spróbować swoich sił w wiklinowym tunelu - były pełne energii i bez trudu przebiegały labirynt szukając odpowiedniego wyjścia.

 Na dmuchanym placu zabaw dzieci wykazywały się wprost niespożytą energią. Miały także możliwość poustawiania gigantycznych szachów, obejrzenia "Mebli Olbrzyma" w skali 4:1 oraz fontanny w postaci kranu, z którego leci woda, chociaż nigdzie nie jest podłączony.

 Podziwialiśmy także kucyki i króliki w mini zoo oraz urządziliśmy sobie prawdziwy piknik na świeżym powietrzu.

Dzieci wróciły bardzo zadowolone i pełne nowych wrażeń.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-11

W dniach 3 i 4 kwietna 2019 r. we wszystkich grupach odbyły się warsztaty dla rodziców „Odkryjmy w dziecku talent - wielointeligentna edukacja dziecka” II część. Rodzice brali udział w różnych zabawach rozwijających inteligencje wielorakie proponowanych przez nauczycielki. Dziękujemy rodzicom za przybycie na warsztaty.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-02

Międzynarodowy Dzień Ziemi to szereg akcji prowadzonych na całym świecie, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Z okazji Święta Ziemi przedszkolaki z wszystkich grup w dniu 25.04.2019 r. wybrały się na pochód do pobliskiego parku „Leśniczówka”. Dzieci miały ze sobą zielone baloniki jako symbol czystej Ziemi. W parku mali ekolodzy zaśpiewali piosenkę „Ziemia to wyspa zielona” oraz zaprezentowały przygotowane wiersze. Nasze działania zaciekawiły wielu ludzi oraz przypomniały o konieczności dbania o naszą planetę. Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-02

28 marca dzieci z grup III-IX uczestniczyły w koncercie zorganizowanym przez Zespół Szkół Muzycznych w Radomiu. Był to już trzeci koncert cyklu spotkań „Cztery Pory Roku”. Występ
w całości był poświęcony wiośnie. Każdy zaprezentowany utwór opowiadał o porze roku, która budzi świat do życia. Podczas występu tańczył znany już dzieciom zespół taneczny Orfa do takich utworów jak „Obudziły się pierwiosnki”, „Cztery pory roku - Wiosna” A.Vivaldiego. Na fortepianie usłyszeliśmy utwór „Polska”, na wiolonczeli został wykonany utwór „Humoreska”. Podczas koncertu dla dzieci zagrali uczniowie i nauczyciele szkoły muzycznej także na fletach, klarnecie, skrzypcach oraz saksofonie. Z całą przyjemnością uczestniczyliśmy w ww. koncercie. Dziękujemy organizatorom za świetny występ.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-07

 

W dniu 14 marca dzieci z grup V-IX wybrały się do Multikina na spektakl teatralny „Pszczółka Maja” wystawiony przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Podczas przedstawienia dzieci odnalazły odpowiedzi na pytania: „Czy o przyrodę warto dbać?”, „Czy świat owadów może być ciekawy?”, „Czy w świecie zwierząt też możemy spotkać dzieci?” oraz „Czy bez pszczół życie człowieka na ziemi byłoby zagrożone?”. Niewątpliwe gwiazdą przedstawienia była Pszczółka Maja, na którą zawsze można było liczyć. Pszczółka była świadoma, że w trudnych chwilach może liczyć na przyjaciół. Przypominał jej o tym nieodłączny towarzysz Gucio, który często jej powtarzał: „Pamiętaj Droga Maju. Stare przysłowie pszczół mówi: Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”.  Dzieci były zachwycone grą aktorów i gromkimi oklaskami podziękowały im za wspaniały spektakl.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-24

21 marca obchodzimy Pierwszy Dzień wiosny, Dzień Wagarowicza, Światowy Dzień Zespołu Downa, Międzynarodowy Dzień Poezji, Światowy Dzień Leśnika. W naszym przedszkolu właśnie 21 marca świętowaliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Z tej okazji dzieci z grupy VI ”Misie” przygotowały przepiękne przedstawienie, w którym witaliśmy Panią Wiosnę. Jednak w przegonieniu zimy miały udział wszystkie dzieci, które zaprezentowały wiosenną piosenkę. Tego dnia nie zabrakło również wspólnych zabaw i konkursów. Przedszkolaki zmierzyły się z wiosennym quizem, zatańczyły taniec motyla oraz wcieliły się w skaczące żabki. Całą uroczystość zakończyło symboliczne wygonienie „Marzanny”, a co za tym idzie przywitanie wiosny. Bardzo dziękujemy pani Edycie Werbowskiej-Kozerze oraz Małgorzacie Cieślik za przygotowanie wspaniałej imprezy. Zapraszamy do oglądania zdjęć z tego wydarzenia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-24

W dniach 6.03-09.03 dzieci z grup V- IX uczestniczyły w rekolekcjach organizowanych
w PSP nr 33 w Radomiu. Codziennie przedszkolaki brały udział w spotkaniach prowadzonych przez siostry zakonne na sali gimnastycznej. Podczas spotkań dzieci wspólnie modliły się, śpiewały oraz poznawały przypowieści i płynące z nich nauki.
W środę i piątek przedszkolaki wybrały się na mszę świętą do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Świata. Był to dla wszytych czas refleksji i zastanowienia. Dzieciom bardzo podobało się uczestnictwo w naukach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-10

Dnia 05. 03. 2019 r. przedszkole odwiedziła mama Franka Z. z grupy IV. Mama włączyła się w akcję „Zima z książką” i przeczytała dzieciom kilka opowiadań Doroty Zawadzkiej. Dzieci bardzo uważnie słuchały czytanego tekstu. Franek był bardzo dumny ze swojej mamy. Bardzo dziękujemy mamie Franka za poświęcony czas i przeczytane opowiadania.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-09

W dniu 26 lutego 2019 roku reprezentanci grup VI-VIII wzięli udział w międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 3 w Radomiu. Był to konkurs Patriotyczny pod hasłem „Polak Mały”. Bartosz M. z grupy VI recytował wiersz „Co to jest Polska” autorstwa K. Grochowskiej, Hania Ch. z grupy VII zaprezentowała wiersz pod tytułem „Moja mała Ojczyzna” J. Białobrzeskiej. Najstarszy z naszych przedstawicieli, Jaś O. z grupy VIII przedstawił wiersz Cz. Janczarskiego „Co to jest Polska”. Podczas obrad komisji dzieci zostały zaproszone na poczęstunek. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dwóch kategoriach wiekowych: 5 i 6-latki. Bartek M. zdobył 3 miejsce w grupie dzieci 5-letnich. Każdy uczestnik rywalizacji otrzymał dyplom oraz nagrodę - książkę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-03

Udział „Rockowych baletnic” w II Międzyprzedszkolnym Konkursie Tańca Nowoczesnego w Radomiu pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia. Występ dziewczynek z grupy IX - przygotowany przez panią Barbarę Wojszko.

We wtorek, 26 lutego przedszkolaki z dziesięciu radomskich placówek prezentowały na scenie w Resursie Obywatelskiej taneczne talenty. Nie brakowało dobrej muzyki i świetnej zabawy. Organizatorem imprezy już po raz drugi było Publiczne Przedszkole nr 24 z oddziałami integracyjnymi im. Janusza Korczaka. Mali i zdolni tancerze z poszczególnych zespołów zachwycali strojami, pomysłowymi układami, czy wyborem muzyki. I miejsce w konkursie zdobyły dzieci z PP 24, II miejsce PP Nr 13, natomiast III miejsce wytańczyły przedszkolaki z PP Nr 6. Konkurs pokazał, ile ekspresji, emocji i radości dostarcza małym tancerzom występ na scenie. Dzieci świetnie się bawiły i w ogóle nie myślały o tremie i rywalizacji. Najmłodsi chętnie biorą udział w takim przedsięwzięciu. A ich występy pokazały pasje do tańca. Efekty na scenie to oczywiście zasługa instruktorów, którzy na co dzień pracują z dziećmi. Na scenie wystąpiły: Zespół Arabeski z Publicznego Przedszkola numer 2, Zespół „Morska kraina” z Publicznego Przedszkola numer 4, „Tańczące przedszkolaki” z PP 5, „Tupaczki” z PP 6, Zespół „Bailarines” z Publicznego Przedszkola numer 13, „Roztańczona dziewiętnastka” z PP 19, „Mega sztosy” z Publicznego Przedszkola numer 22, „Confetti” z PP 23, a na koniec zespół „Green dance” z Publicznego Przedszkola numer 24 w wiązance przebojów z filmu „Grease”.

Oczywiście nie zabrakło tam i naszego zespołu tanecznego, czyli „Rockowych baletnic” – dziewczynek z grupy IX. Do występu przygotowała ich pani Barbara Wojszko – nauczyciel i wychowawca grupy Żabek. Gratulujemy wspaniałych popisów tanecznych! Jesteśmy z Was dumni!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-02

II MIĘDZYPRZEDSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ

„Little stars”

POD HONOROWYM PATRONATEM

PREZYDENTA MIASTA RADOMIA

W dniu 27.02.2019 r. w Przedszkolu Publicznym Nr 17 im. Czesława Janczarskiego odbył się II Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej „Little stars” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomia. 

W konkursie wzięły udział dzieci 4, 5 i 6 – letnie z 9 radomskich przedszkoli – czworo solistów oraz osiem zespołów. W sumie 38 uczestników.

 Festiwal rozpoczął się o godzinie 9.30  zakończył o godzinie 11.30 .

Prezentacje konkursowe oceniało  Jury w składzie:

Przewodniczący: Tadeusz Krzyczkowski – nauczyciel rytmiki,

Członek: Pani Magdalena Prażmowska – nauczycielka języka angielskiego,

Członek: Zuzanna Ogorzałek – absolwentka naszego przedszkola

uwzględniając:

 • dobór tematyczny repertuaru,
 • interpretację , walory głosowe,
 • stroje i choreografię,
 • ogólny wyraz artystyczny wykonawcy i zespołu muzycznego.

 

Występy uczestników oceniane były w dwóch kategoriach:

- kategoria I: występ indywidualny - soliści;

- kategoria II: występ zespołu muzycznego.

WYNIKI CZĘŚCI KONKURSOWEJ FESTIWALU

Kategoria soliści

W tej kategorii przyznano jedno I miejsce, dwa II miejsca i jedno III miejsce.

I miejsce: Przedszkole Publiczne Nr 16 - Anne P.  za utwór „Twinkle – Twinkle Little Star”.

II miejsce: Przedszkole Publiczne Nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi - Amelia K. za utwór „When it’s snowy” i Przedszkole Publiczne Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi - Iga P. za utwór „Twinkle – Twinkle Little Star”.

III miejsce: PP Nr 11- Antonina K. z utworem „One little finger”.

Kategoria zespół muzyczny

W tej kategorii przyznano dwa I miejsca, dwa II miejsca, jedno III miejsce i dwa wyróżnienia.

I miejsce: Przedszkole Publiczne nr 6 – w składzie: Ewa J., Aleksander G., Kalina Cz., Maria K., Franciszek S.  za utwór „Walking in the Jungle” i Przedszkole Publiczne nr 12 – w składzie: Róża J., Kazimiera P., Jan K., Maja K., Natalia S. za utwór „My father”.

II miejsce: Przedszkole Publiczne Nr 2  w składzie: Lena K., Marysia W., Julia M., Nadia S.  za utwór „Animals, animals” i Przedszkole Publiczne nr 16 w składzie: Zuzanna K., Konstancja M., Emilia P. za utwór „Balance on the foot”.

III miejsce: Przedszkole Publiczne Nr 9 w składzie: Anna G., Lena K., Lena M., Lena Z. za utwór „Baby shark”.

Wyróżnienia:

Przedszkole Publiczne Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi w składzie: Pola J., Hanna J., Aniela K., Adam N., Kacper T. za utwór „Baby shark”;

Przedszkole Publiczne nr 14 w składzie: Leon C., Julia J., Lena J., Julia M., Fabian N. za utwór „The Hokey Pokey”.

Konkurs przebiegł w miłej i serdecznej atmosferze. Narady jury trwały krótko, a wyłonieni laureaci otrzymali dyplomy, medale  oraz nagrody, ufundowane przez Kancelarię Prezydenta Miasta Radomia i nasze przedszkole. Festiwal poprowadziła pani Barbara Wojszko – nauczyciel z Przedszkola Publicznego Nr 17 w Radomiu wspólnie z Panią Dyrektor Anną Belowską. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu konkursu pani Ani Pęksyk, a paniom Małgorzacie Trzpiole i Annie Leszczyńskiej - za wykonanie wspaniałej dekoracji.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-02

BAL KARNAWAŁOWY!!!

19 lutego 2019r. bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki rozrywkowej na "Bajecznym balu". W towarzystwie naszych kolegów i koleżanek oraz pań nauczycielek, opiekunek i dyrekcji przedszkola wykonywaliśmy wszystkie figury taneczne. Zabawę poprowadził klaun - animator, który nie pozwolił dzieciom się nudzić. Wytańczyliśmy się z uśmiechem na ustach. Było kolorowo, zabawnie i głośno. Dzieci w swoich strojach karnawałowych wyglądały cudownie. Dziękujemy rodzicom za trud włożony w ich przygotowanie, a dzieciom za wspaniałą zabawę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-27

W środę nasze przedszkole odwiedziła mama Gabrysi R. z V gr, żeby poczytać dzieciom w ramach akcji "Zima z książką" . Dzieci były bardzo zasłuchane i zainteresowane opowiadaniem, a Gabrysia bardzo dumna z mamy! Dziękujemy Pani Joannie za zaangażowanie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-19

22 i 23 stycznia 2019r. przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach na temat udzielania pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadziła kadra Oddziału Terenowego Combat Alert 0704 Radom. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe, sprawdzały stan poszkodowanego, a także układały siebie nawzajem w pozycji bocznej ustalonej. Warto utrwalać wiedzę na temat pierwszej pomocy, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Dziękujemy Panom za wizytę i porcję pożytecznych informacji!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-28

W dniach od 13 do 24 listopada 2018r. w naszym Przedszkolu we współpracy z Caritas Diecezji Radomskiej przeprowadzona została akcja „Mikołaj dla wszystkich dzieci”. Akcja dotyczyła zbiórki zabawek i przyborów szkolnych dla dzieci z przedszkola w Jasieniowicach na Ukrainie prowadzonego przez siostry zakonne z Polski. Siostry przysłały podziękowanie za otrzymaną dla dzieci pomoc.

 

Kochane Przedszkole Nr 17 w Radomiu!

Serdecznie  dziękujemy Dyrekcji, Personelowi, Dzieciom i ich Rodzicom za przedświąteczne dary, które od Was otrzymaliśmy. To była piękna niespodzianka!

Dziękujemy za zabawki, gry, puzzle i przybory szkolne. Wszystko naprawdę nam się przydaje. Niektórzy nawet próbują czytać polskie książki ( znamy wiele wierszyków i piosenek polskich, ale czytać nie umiemy J; ale to nic, książki są piękne, zawsze ktoś nam je przeczyta).

Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni, bo wiemy, że mamy Kolegów i Koleżanki w Polsce, którzy o nas pamiętają. Pozdrawiamy serdecznie.

Siostry i Dzieci wraz z Rodzicami z Jasieniowic na Ukrainie.

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-27

Przedszkolaki z grup V-IX w dniu 10.01.2019 uczestniczyły w kolejnym koncercie z cyklu spotkań muzycznych „Cztery pory roku”. Artyści z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu zorganizowali koncert pt. „Zima”. Koncert rozpoczął Chór Dziecięcy CANTUS ANGELUS śpiewając kolędy. Podczas występu oglądaliśmy również układy taneczne zaprezentowane przez dziecięcy zespół Modern oraz uczniów klasy III b. Pokazy taneczne przedstawiały obecną porę roku oraz inscenizowały utwór ze znanego filmu dla dzieci „Piotruś Pan”. Podczas koncertu zostały przedstawione osoby grające na instrumentach, które akompaniowały podczas śpiewów i tańców. Przedszkolaki miały możliwość usłyszenia gry na fortepianie, wiolonczeli, skrzypcach i klarnecie. Występ przedstawicieli Szkoły Muzycznej zakończył się wspólnym zaśpiewaniem znanej przedszkolakom piosenki „Zimowa wyliczanka” oraz wysłuchaniem piosenki opowiadającej o występujących artystach. Udział w koncercie spotkał się z wielkim entuzjazmem dzieci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-13

Celem konkursu było:

- wzbogacenie wiedzy na temat zwyczajów bożonarodzeniowych,
- wzmacnianie więzi rodzinnych oraz współpracy z rodzicami,
- popularyzowanie zwyczaju własnoręcznie wykonanych dekoracji bożonarodzeniowych.     

            

              Przedstawiamy naszych laureatów konkursu


                     „NAJPIĘKNIEJSZY STROIK BOŻONARODZENIOWY

 

                           I miejsce – ex aequo

                           Nela K. (gr. VI )

                           Filip M. (gr. VII)

 

                       II miejsce – Blanka K. ( gr. II )  

 

                       III miejsce – Filip M. (gr. III)              

                                     

                            Wyróżnienia:

                             Weronika S.   (gr. I)

                             Franciszek D.  (gr. IV )

                             Inga K. (gr. V)

                             Błażej K. (gr. VIII )

                             Julia B. (gr. IX)

 

Dyplomy i nagrody zostaną rozdane podczas koncertu we wtorek 18.12. 2018r. Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za udział w konkursie plastycznym.

 

Gratulujemy !!!

 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-16

             W dniach od 13 do 24 listopada 2018r. w Przedszkolu Publicznym Nr 17 w Radomiu we współpracy z Caritas Diecezji Radomskiej została przeprowadzona akcja charytatywna„Mikołaj dla wszystkich dzieci”. Akcja dotyczyła zbiórki zabawek i przyborów szkolnych dla dzieci z przedszkola w Jasieniowicach na Ukrainie prowadzonego przez siostry zakonne  z Polski. W parafii Wniebowzięcia NMP w Złoczowie, który leży ok. 80 km od Lwowa, pracuje pochodząca z diecezji radomskiej s. Anna Lis ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. Od 3 lat siostry w Jasieniowicach, wiosce należącej do parafii, prowadzą parafialną ochronkę “Ziarenko”. W większości dzieci uczęszczające do przedszkola mają polskie korzenie, gdyż Złoczów do II wojny światowej należał do Polski. W wielu domach kultywuje się tam tradycje polskie. W ochronce siostry zwracają się do dzieci w dwóch językach – polskim i ukraińskim. Język polski przyswajają sobie przez naukę wierszy, piosenek i modlitw oraz czytanie książek. Parafianom ciężko się tam żyje. Wielu z nich nie ma pracy albo zarabia niewiele. Siostry, by utrzymać placówkę, korzystają z pomocy z Polski. Bez takiej pomocy nie mogłyby utrzymać ochronki.

 

Rodzice chętnie włączyli się w prowadzoną akcję. Przynieśli zeszyty, kredki, piórniki, długopisy, książki, układanki i gry planszowe, dzięki którym dzieci będą mogły się rozwijać. Zebraliśmy bardzo dużo potrzebnych zabawek i przyborów /10 dużych paczek i 3 worki/. Zabawki i przybory za pośrednictwem Caritas Diecezji Radomskiej przekazane zostały dla przedszkola na Ukrainie.

Serdecznie dziękujemy za włączenie się w  akcję!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-09

Do naszego przedszkola uczęszczają same grzeczne przedszkolaki! 6 grudnia mieliśmy ogromną  przyjemność obejrzeć spektakl teatralny pt. „Grajka Mikołajka” w wykonaniu teatru TAK. Długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Nasze dzieci wyglądały jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie ubrane były wyjątkowo – „mikołajkowo”. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty, na które każdy przedszkolak czekał z utęsknieniem. Dzieci z radością zaprosiły Świętego Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-09

Pod koniec listopada w grupie II " Biedronki" odbyła się bardzo ważna uroczystość. W tym dniu każdy maluch został pasowany na przedszkolaka. Dokonała tego pani dyrektor Anna Belowska, specjalnie wykonaną na tę okoliczność kredką. Było dużo radości i wzruszeń, bo naszym maluszkom przyglądali się rodzice, którzy tłumnie przybyli  do przedszkola. Aby zasłużyć na miano prawdziwego przedszkolaka, dzieci przedstawiły zebranym gościom krótki program artystyczny, chwaląc się zdobytymi już wiadomościami i umiejętnościami. Na koniec był wspólny taniec z rodzicami i słodki drobiazg od nich. To był świąteczny dzień w naszej grupie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-08

W dniach od 21 do 29 listopada 2018r we wszystkich grupach odbyły się warsztaty dla rodziców „Odkryjmy w dziecku talent- wielointeligentna edukacja dziecka” I częśćRodzice rozwiązywali test na temat różnych inteligencji. Rodzice chętnie brali udział w zabawach rozwijających inteligencje wielorakie proponowanych przez nauczycielki. Mamy nadzieję, że taka forma współpracy z wychowawcami spodobała się Państwu.

Zachęcamy do udziału w kolejnej części.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-01

Z radością informujemy, że Pola P. z grupy III "Myszki" zajęła III miejsce, a Kuba J. z grupy IV "Motylki" zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym „Dźwięki na papierze” organizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 24 w Radomiu. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się dnia 28.11.2018r. w PP Nr 24. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-01

21 listopada gościliśmy w grupach starszaków Ratownika Medycznego. Celem przeprowadzonych zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Na samym początku Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień. Wyjaśnił również, na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy
w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Ponadto przedszkolaki miały możliwość bandażowania swoich kończyn oraz nauczyły się, jak wygląda pozycja boczna ustalona (inaczej zwana bezpieczną) i pod okiem instruktora ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała oraz jak należy przeprowadzać masaż serca. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”. Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-28

W dniu 23.11.2018r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o ciekawostkach z życia niedźwiedzi. Dzieci chętnie brały udział w konkursach. Wybrano również króla „Miodojadka”, który najszybciej zlizał z talerzyka przysmak misia – miodek. Każda z grup wykonała zbiorową pracę plastyczno - techniczną „Miś”. Powstały piękne, kolorowe misie, które będą zdobić przedszkolne sale. Rozstrzygnięty został też konkurs plastyczny pt. „Mój przyjaciel Miś”. Konkurs ten spodobał się dzieciom i dał im ogromną radość tworzenia swojej wersji misia, a forma była dowolna, dlatego dzieci z niewielką pomocą rodziców wykazali się ogromną pomysłowością. W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-28

Dnia 21 listopada 2018 roku dzieci z grupy I „Kotki", zostały oficjalnie przyjęte w poczet Przedszkolaków. W uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice oraz dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 17, pani Anna Belowska.  Dzieci zapreznetowały program artystyczny, który został przygotowany pod kierunkiem nauczycielek. Spotkanie miało podniosły charakter, a punktem kulminacyjnym było ślubowanie przedszkolaków. Po jego złożeniu pani dyrektor dokonała pasowania używając specjalnej, dużej kredki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i słodkie upominki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-28

W dniu 16.11.2018 r. dzieci z grupy VIII i IX uczestniczyły w koncercie Radomskiej Orkiestry Kameralnej. W czasie koncertu wystąpiły dzieci z dziecięcego Zespołu Orffa w Zespole Szkół Muzycznych.Dzieci tańczyły tańce ludowe: krakowiak, mazur, oberek,polonez oraz śpiewały polskie pieśni ludowe. Dzieci poznały w jakich okolicznościach i przez kogo zostały napisane tańce ludowe.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-28

Dnia 13.11.2018 roku przedstawiciele naszego przedszkola wzięli udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Piosenki Patriotycznej pt. "Piękna nasza Polska cała"organizowanym przez Publiczne Przedszkole Nr 22 w Radomiu. Konkurs został zorganizowany z okazji 100- letniej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.  Wszystkie dzieci wykazały się wspaniałym przygotowaniem, które uzupełniały piękne stroje. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Gratulujemy!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-27

W październiku dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym pt.: „Promowanie picia wody prosto z kranu” organizowanym przez Wodociągi Miejskie w Radomiu. Konkurs miał na celu zachęcenie mieszkańców Radomia do picia wody prosto z kranu. Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony kadry pedagogicznej, ale co najważniejsze, samych uczniów. W każdej kategorii wiekowej wpłynęło po około 100 prac. Rysunek przedstawicielki grupy VII – Hanii Chrustowicz otrzymała wyróżnienie. Nagrodą jaką otrzymała Hania był rodzinny bilet do kina. Gratulujemy !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-12

W dniach 6 i 7 listopada przedszkolaki obejrzały film w Kinie Sferycznym. Każda z grup mogła wybrać do obejrzenia inny film edukacyjny, np. o kosmosie, drzewach czy kosmicznych przygodach Cocomong’a. Oglądanie na leżąco sprawiło dzieciom wiele frajdy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-12

Rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego
„PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

Celem konkursu było:

 • kształtowanie poczucia świadomości narodowej i obywatelskiej;
 • rozbudzanie wśród dzieci zainteresowań swoją narodowością, miejscowością, jej historią, tradycją i kulturą;
 • rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci;
 • wzmacnianie więzi rodzinnych podczas wspólnej pracy;
 • rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi.

                 

              Przedstawiamy naszych laureatów konkursu
                     „ PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

                            I miejsce – Szymon M. (gr. III )

                        II miejsce – Jan B. ( gr. II )  

                       III miejsce – Mikołaj K. (gr. II)              

                                     

                            Wyróżnienia:

                                    Lena F.   (gr. III)

                              Antonina K.  (gr. V )

                              Jakub K. (gr. II)

                              Filip M. (gr. VII )

 

Dyplomy i nagrody zostały rozdane w piątek 09.11. 2018r.

Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za udział w konkursie plastycznym.

Gratulujemy !!!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-12

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to ważna rocznica, a jednocześnie niepowtarzalna okazja do realizacji inicjatyw służących budowaniu wspólnoty, kształtowaniu tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem.

W piątek (9 listopada br.) na specjalnej uroczystości wszystkie przedszkolaki uczciły 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-12

9 listopada 2018 roku braliśmy udział w Akcji "Rekord dla Niepodległej"!

O godzinie 11.11 wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy naszego przedszkola

uroczyście odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego", aby uczcić 100-lecie niepodległości Polski.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-12

Dnia 22.10.2018r. dzieci z grup III, IV i V pojechały na warsztaty „Od ziarenka do bochenka” do Muzeum Wsi Radomskiej. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje mąka, a następnie pieczywo.  Wszyscy zrobili także bułeczki w przeróżnych kształtach, które zostały upieczone i zabrane do domu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-28

23 października do przedszkola przyjechali strażacy i odbyła się próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Po usłyszeniu alarmu szybko i sprawnie opuściliśmy budynek przedszkola. Zostaliśmy pochwaleni przez strażaków, a nagrodą była możliwość obejrzenia strażackiego auta

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-28

 

W dniach 16 października 2018 roku, o godz. 9.15 i  10.15 w naszym przedszkolu odbyły się środowiskowe imprezy czytelnicze z okazji „URODZIN KSIĄŻKOWEGO MISIA” (z udziałem zaproszonych gości – przedstawicieli instytucji publicznych oraz rodziców),  zorganizowane w ramach działań na rzecz Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Barbara Buchowicz – Inspektor Referatu ds. Oświaty Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu, Pani Lucyna Stępień – zastępca dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 33 w Radomiu, Pani Izabela Brejtkop – aktorka Teatru Powszechnego w Radomiu, Pani Kamila Adamska – st. asp.z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. rodzice. Wszyscy zaproszeni goście wraz z Panią dyrektor Anną Belowską czytali dzieciom opowiadania o misiach.

Niespodzianką dla wszystkich zebranych (zarówno dzieci, jak i dorosłych) był występ przedszkolaków z grupy IX – którzy zaprezentowali program artystyczny pt. „Urodziny Misia”. Mogliśmy podziwiać ich popisy recytatorskie, a zwłaszcza taneczne. Największy aplauz otrzymali chłopcy za swój popis gry na gitarze w utworze Czerwonych Gitar „Cztery niedźwiadki”. Dzieci ze wszystkich grup przygotowały dla Książkowego Misia urodzinowe prezenty: zagadki, wiersze i taniec. Bawiliśmy się wspaniale.

 

 

 

                                                                                

                                                 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-28

W dniu 5 października dzieci z grup VI, VII, VIII i IX wybrały się do Radomskiej Orkiestry Kameralnej na spektakl Wrocławskiego Teatru IN ART. Spektakl składał się z trzech przedstawień: „Szewczyk Dratewka”, „Żywa Woda”, „Złota Kaczka”. Ciekawe formy teatralne, przepiękne lalki i barwne kostiumy bardzo przypadły młodym odbiorcom sztuki teatralnej do gustu. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-28

Dzieci z grup V-IX w dniu 25.10.2018 wzięły udział w kolejnej edycji cyklicznych spotkań muzycznych „Cztery pory roku”. Koncerty organizowane są przez Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Koncert jesienny otwierał cykl spotkań, w których nasze przedszkolaki chętnie będą brały udział.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-28

Nasze przedszkole 25 października odwiedził teatr z Krakowa. Dzieci zostały zaproszone na spektakl pt. „Komputerowy czarodziej”. Przedstawienie miało na celu promocję działań prozdrowotnych. W trakcie przedstawienia dzieci dowiedziały się jakie zagrożenia niesie za sobą podawanie danych przez internet. Wraz z jedną z bohaterek spektaklu – Krysią, dzieci powtórzyły numery alarmowe, zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz przekonały się, że gry i zabawy z przyjaciółmi w realnym świecie dają dużo więcej frajdy. Na zakończenie dzieci wraz z aktorami zatańczyli taniec.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-28

W środę 24. 10.2018 roku przedszkolaków odwiedzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP z/s w Radomiu: sierż. szt. Marcin Sawicki i podkom. Emilia Kosma. Przedszkolakom zostały przypomniane zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jazdy na rowerze i prawidłowym zachowaniu się dziecka- pasażera w aucie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-28

18 września 2018r. przedszkolaki brały udział w akcji "Sprzątanie Świata 2018". Zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki i worki dzielnie i z dużym zaangażowaniem zbieraliśmy śmieci w parku Leśniczówka. Gdy park lśnił czystością wybraliśmy się na plac zabaw.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-27

19 października zakończyliśmy akcję na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu.
Przyniesione przez przedszkolaków i ich rodziców karmy i materiały wyścielające zostały przekazane pracownikowi schroniska. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w  akcję!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-27

W dniu 10 października na placu przedszkolnym odbyła się impreza dla dzieci i rodziców „Święto ziemniaka”. Impreza przebiegała pod hasłem „Święto ziemniaka dzisiaj mamy do zabawy zapraszamy”. Uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich zebranych gości przez Panią dyrektor Annę Belowską. Następnie przedszkolaki zaprezentowały przygotowane układy taneczne do piosenek o tematyce jesiennej. Uczestnicy zabawy bawili się wspólnie przy piosence „Kartofle” (sł. i muz. M. Tomaszewska), brali udział w licznych konkursach: zagadkowy jeżyk, największy ziemniak, wykopki, kto bardziej celny, wyścig z ziemniakami. Każdy uczestnik zabaw otrzymywał za wygraną i udział w konkursach ziemniaczane cudaki przygotowane przez każdą grupę. Podczas imprezy na rodziców i dzieci czekała „Jesienna kawiarenka”, gdzie można było napić się gorącej herbaty oraz skosztować przepysznych wypieków przygotowanych przez rodziców naszych przedszkolaków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-24

W dniu 17.09.2018 roku odbyło się spotkanie edukacyjne dotyczące Polski, prowadzone było przez przedstawicieli Agencji szkolno-przedszkolnej Lopus. Dzieci miały możliwość poznania nazw państw sąsiadujących z naszym krajem, poznały flagi „sąsiadów” Polski, dowiedziały się jakie surowce wydobywamy na polskich ziemiach. Najbardziej znanym Polakiem dla przedszkolaków okazał się Robert Lewandowski. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zajęciach. Chętnych osób do nauki przy tablicy nie brakowało. Kolejną atrakcją podczas spotkania była możliwość zobaczenia i dotknięcia kawałka węgla, soli, bursztynu oraz sztabki złota. Na koniec każde dziecko za udział w spotkaniu edukacyjnym otrzymało dyplom.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-07

Z okazji Dnia Chłopaka grupa Misiów wybrała się na warsztaty kulinarne zorganizowane przez pizzerię Da Grasso. Przedszkolaki podczas wyjścia samodzielnie wykonały pizzę. Pierwszym etapem ich pracy było rozwałkowanie ciasta oraz posmarowanie go sosem pomidorowym. Następnie dzieci nakładały ser i szynkę. Pizze zostały upieczone w specjalnym piecu a zadaniem dzieci było spróbowanie swoich wypieków. Pizza smakowała wszystkim uczestnikom spotkania a także rodzinom dzieci. Niezjedzoną pizzę dzieci zabrały do domku. Dziękujemy pizzerii za zorganizowanie pysznych warsztatów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-07

Dnia 28 września dzieci z grupy VII i VIII uczestniczyły w  koncercie edukacyjnym w Sali Koncertowej. Cykl koncertów Radomskiej Orkiestry Kameralnej rozpoczął koncert pt. „Inauguracja sezonu 2018/2019”. Wykonawcą był Kwartet Śląski, w skład którego wchodziły skrzypce, 2 altówki i wiolonczela. Dzieci poznały w/w instrumenty smyczkowe
i ich brzmienie. W programie wysłuchaliśmy utworów Grażyny Bacewicz: Kwartet nr IV. Wszystkim koncert bardzo się podobał.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-01

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2018 roku - w naszym przedszkolu

Dzień Przedszkolaka, to niewątpliwie jeden z tych dni w kalendarzu, na który dzieci czekają w naszym przedszkolu przez cały rok. Zabawa, tańce, śpiew i upominki – to tylko niektóre z atrakcji jakich doświadczają najmłodsi w to szczególne dla nich święto. Ogłoszenie Dnia Przedszkolaka w całej Polsce przez Polski Komitet Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP, to doskonała propozycja wspólnego działania środowiska wychowania przedszkolnego.

Wszystkie dzieci spotkały się w ogrodzie przedszkolnym, aby uczcić to wyjątkowe święto. Z tej okazji przedstawiciele każdej grupy złożyli uroczyste przyżeczenia i wszyscy razem odśpiewaliśmy Hymn Przedszkolaka. Po części oficjalnej rozpoczęły się przygotowane specjalnie dla naszych wychowanków zabawy i konkursy m. in. rzut do celu, rysowanie kredą Przedszkola Marzeń, zabawy z chustą i wspólne tańce. Było bardzo kolorowo i wesoło.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-30

W Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy przy ul. Wyścigowej 16 dużo się działo! Wszystko za sprawą letniego festynu pod optymistycznym hasłem: „Dodajemy słońca do lat”. Impreza odbyła się w piątek 15 czerwca 2018 roku .

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy to osoby starsze także niepełnosprawne i wymagające całodobowej opieki. Dużą grupę mieszkańców stanowią osoby, które mają liczne zasługi w swojej działalności na rzecz naszego kraju walcząc o jego wolność i dobre imię. Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy dla nich wystąpić z i czerpać z ich doświadczeń i wiedzy. Dzieci z grupy VI pod opieką pani Barbary Wojszko wystąpiły z przedstawieniem pt. „Zamieszanie w krainie bajek”. Występ dedykowaliśmy wszystkim babciom i dziadkom, którzy tak pięknie czyją bajki swoim wnukom.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz Miasta – Pan Jerzy Zawodnik – Wiceprezydent Miasta oraz Pani Magdalena Lasota – Radna Rady Miasta Radomia.

Letni festyn pod hasłem, „Dodajemy słońca do lat” pokazał nam, że nie ma żadnej bariery wieku na aktywność, na doświadczanie piękna, radości i szczęścia. Na festynie, który odbył się w plenerze czekało na nas dużo atrakcji m.in. pokazy musztry, koncerty, konkursy. twórczością.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-21

W dniu 18.05.2018 r. dzieci z grupy VII i VIII wybrały się na wycieczkę do Bałtowa. Zwiedziły Jura Park –wędrowały ścieżką dydaktyczną. Świat i środowisko dinozaurów starała się przybliżyć przewodniczka. Dzięki jej opowieścią dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o tych niesamowitych stworzeniach. Pośród różnych dinozaurów mogliśmy zobaczyć m.in. groźnego tyranozaura czy też ogromnego diplodoka.

Udaliśmy się do prehistorycznego oceanarium, gdzie mogliśmy zobaczyć dzięki specjalnym okularom , jak wyglądało podwodne życie.

Udaliśmy się do „zwierzyńca dolnego”-by tam zobaczyć łabędzie, kaczki, pawie, wiewiórki. Jechaliśmy specjalnym autobusem do „zwierzyńca górnego”-tam na rozległych terenach oglądaliśmy podczas jazdy autobusem przeróżne zwierzęta np.: strusie, lamy, wielbłądy.

Dzieci zwiedziły Sabatówkę – wioskę czarownic.

Byliśmy na warsztatach pt: „Malowanie piaskiem” –dzieci wykonały piękne obrazki przedstawiające  dinozaury.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-21

We wtorek, 17 kwietnia, dzieci z grup III, IV i V zwiedzały dział przyrody w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały o ochronie przyrody na Ziemi Radomskiej, słuchały odgłosów zwierząt żyjących w naszej okolicy, podziwiały kolekcję ptasich jaj należącą do Leopolda Pac- Pomarnackiego. Niesamowitym przeżyciem było podziwianie sylwetek dinozaurów żyjących na naszych ziemiach miliony lat temu! Na wszystkich jednak największe wrażenie zrobił naturalnych rozmiarów żubr, który nawet Panie Wychowawczynie zadziwił swoją wielkością. Wizyta w Muzeum była wyjątkowo udana! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-15

Kolejne działania w ramach udziału w Ogólnopolskim Konkursie Patriotycznym „Przedszkole młodych patriotów". Nauczycielki wszystkich grup wiekowych uświadamiały dzieciom jak ważny jest patriotyzm lokalny i co się z nim wiąże. Opowiadały o powstaniu naszego miasta Radomia jak również o zabytkach Radomia tradycjach i zwyczajach, które są kultywowane w dzisiejszych czasach Dzieci mogły zobaczyć herb Radomia, a także poznać historię legendarnego Radomira.

Starsze przedszkolaki wybrały się także na wycieczkę dydaktyczną do Muzeum Jacka Malczewskiego, gdzie zwiedzały dział przyrody. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały o ochronie przyrody na Ziemi Radomskiej, słuchały odgłosów zwierząt żyjących w naszej okolicy, podziwiały kolekcję ptasich jaj należącą do Leopolda Pac - Pomarnackiego. Niesamowitym przeżyciem było podziwianie sylwetek dinozaurów żyjących na naszych ziemiach miliony lat temu!

Wycieczka do Muzeum Wsi Radomskiej również cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci, gdzie mogły zobaczyć jak kiedyś wyglądały Polskie chaty. Jak były dekorowane i poznały czym się różni biała chata od czarnej. Dzieci podczas tej wycieczki mogły również zobaczyć niefunkcjonujący już teraz młyn do mielenia mąki i wiatraki.

Poznawanie piękna i bogactwa przyrody swojego regionu pozwala tworzyć postawy proekologiczne, uczy aktywnie i bezpiecznie spędzać czas w najbliższej okolicy. Poznawanie takiego piękna odbywało się podczas wycieczki do Nadleśnictwa Marcule, gdzie dzieci podziwiały piękne rośliny, stawy i zwierzęta (mini zoo).

Najważniejszym zadaniem jest uświadomienie dzieciom, że wspólnoty takie jak: rodzina, środowisko lokalne i ojczyzna stanowią wielką wartość w życiu każdego człowieka, i że każdy ma wobec tych wspólnot określone obowiązki.

Celem podsumowującym cały projekt był festyn rodzinny organizowany w naszym przedszkolu nr 17 w Radomiu. Pani Dyrektor przy tej okazji przypomniała o konkursie patriotycznym, w którym bierze udział nasze przedszkole . Dlatego też w części artystycznej pojawiły się element patriotyzmu lokalnego tj. quiz wiedzy o Polsce, wiersze i piosenki patriotyczne oraz występ dzieci w strojach ludowych-regionalnych. W kolejnej części pojawiło się malowanie na murze krajobrazu Polski.

Podczas realizacji zadania dzieci oglądały widokówki  i fotografie pochodzące z regionu radomskiego, poznawały znanych ludzi z Radomia: J. Kochanowski,  Dionizy Czachowski , Jacek Malczewski. Uczestniczyły w wycieczkach po swojej miejscowości oraz obejrzały krótką prezentację przybliżającą im miasto Radom.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-15

SPOTKANIE EDUKACYJNE NA TEMAT  

Bezpieczne Wakacje Nad Wodą

W poniedziałek (11. 06. 2018 roku) gościliśmy w przedszkolu przedstwicieli Agencji szkolno przedszkolnej Lupus, którzy przeprowadzili spotkanie edukacyjne na temat: Bezpieczne wakacje nad wodą. Celem przewodnim krótkich warsztatów było pokazanie i utrwalenie dzieciom zasad bezpiecznego zachowania na plaży w czasie wakacyjnego wypoczynku.

Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat zagrożeń związanych z wypoczyniem na plaży. Brały aktywny udział w spotkaniu. Odpowiadały na pytania zadawane przez animatora, po czym za prawidłową odpowiedź miały możliwość odsłonięcia literki z tablicy edukacyjnej. Odkryły wspólnie z dziećmi hasło przewodnie, czyli napis - BEZPIECZNE WAKACJE. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało w prezencie Dyplom Małego Ratownika, a nasze przedszkole certyfikat udziału w akcji: Bezpieczne Wakacje Nad Wodą.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-12

W dniu 11 czerwca od godz. 9.00 do 10.00 uczestniczyliśmy w warsztatach zorganizowanych w Castoramie. Mogliśmy czerpać radośc z tworzenia czegoś według własnego pomysłu. Naszym zadaniem było wykonanie projektu,  czyli narysowanie wzoru, który mieliśmy przenieść na doniczkę. To była duża frajda dla dzieci, kiedy same mogły stworzyć ciekawe wzory i symbole na papierze, a potem narysować je na glinianej doniczce. Do ozdabiania otrzymaliśmy także kolorowe naklejki o różnych kształtach, aby nasze prace były jeszcze piękniejsze. Każde z dzieci pracowało samodzielnie i stworzyło niepowtarzalną doniczkę. W nagrodę mogliśmy zasadzić w niej roślinkę. Dzieci opowiadały, co jest potrzebne do wzrostu warzyw i kwiatów, a następnie zasadziły cebulki dymki. Na koniec warsztatów otrzymaliśmy drobne upominki i papierowe torby , do których mogliśmy schować nasze dzieła. Przywieźliśmy je ze sobą do przedszkola, aby doglądać nasze cebule i zobaczyć jak rosną. Bardzo dziękujemy pani Kasi, która prowadziła warsztaty i pokazywała dzieciom, jak wykonać samodzielnie taką piękną ozdobną doniczkę. Było super! Polecamy wszystkim wizytę w Castolab.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-12

W dniu 04.06.2018 roku, o godz. 9.30  i 10.30 w naszym przedszkolu odbyła się środowiskowa impreza czytelnicza pod hasłem: „Czytanie zbliża”, zorganizowana w ramach obchodów XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

 

Celem uroczystości było:

 • propagowanie idei głośnego czytania;
 • zaszczepianie w dzieciach pasji do książek i czytania;
 • uświadamianie dorosłym znaczenia głośnego czytania dla wszechstronnego rozwoju ich dzieci;
 • integrowanie rodziców, dzieci i pracowników przedszkola;
 • umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich talentów i umiejętności;
 • promowanie działalności placówki w środowisku lokalnym.

Jak zawsze, swoją obecnością zaszczyciło nas wielu znakomitych gości – przedstawiciele radomskich instytucji publicznych oraz rodzice, którzy czytali dzieciom wiersz Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”. Gościliśmy: Panią Annę Ostrowską – dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu,  Panią Lilianę Terkner– zastępcę dyrektora PSP Nr 33 w Radomiu, Pana Zbigniewa Rybkę - dyrektora Teatru Powszechnego w Radomiu, Panią Kamilę Adamską - przedstawicielkę Komendy Miejskiej Policji w Radomiu i przedstawicieli rady rodziców.

Rozpoczęliśmy muzycznym powitaniem „Cała Polska czyta dzieciom” przygotowanym przez grupę VI. Następnie zaproszeni goście czytali dzieciom wiersz pt. „Lokomotywa" Juliana Tuwima. Młodszym dzieciom ulubione bajki czytali rodzice na salach zajęć. Prawdziwą niespodzianką dla wszystkich był występ dzieci z grupy VI   z przedstawieniem „Zamieszanie w krainie bajek”, w której postacie z różnych bajek opowiedziały nam o tym, jak ważne dla nas (zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych) jest czytanie bajek. Wszystkie dzieci i dorośli obecni na spotkaniu z wielkim zainteresowaniem obejrzeli prezentację przygotowaną przez dzieci i z wielkim zaciekawieniem słuchali wiersza czytanego przez naszych gości.

Lider Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”

Barbara Wojszko

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-11

Środowiskowa impreza czytelnicza pod hasłem "Czytanie łączy" dla młodszych dzieci rozpoczęła się w ich salach zajęć. Zaproszeni rodzice czytali dzieciom ich ulubione bajki. Była to wspaniała okazja do słuchania ciekwych opowieści przed występem starszych kolegów. O godzinie 10.30 nasze przedszkolaki z grup I- V udały się do jednej sali, gdzie czekali na nich mali aktorzy i pani dyrektor Anna Belowska. Zaśpiewalismy wspólnie piosenkę "Cała Polska czyta dzieciom", a następnie z wielkim zainteresowaniem dzieci obejrzały spektakl przygotowany przez p. Basię Wojszko i dzieci z grupy VI pt. "Zamieszanie w krainie bajek". Młodsi koledzy i koleżanki z uwagą przyglądali się przebranym czarownicom, krasnoludkom, wilkowi i innym postaciom. W ciszy, a czasem z głośnym śmiechem oglądaliśmy zabawne perypetie Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosi, którym pomieszano bajki. A wszystkiemu winne okazały się złe czarownice. Było zabawnie, wesoło, a czasem groźnie. Bohaterowie bajki chcieli przekonać dzieci, że warto wejść do świata książek i odkryć w nich przygody. Już po raz kolejny impreza odbyła się w ramach działań na rzecz Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-11

Przekazujemy dobre wiadomości! Pola z grupy I "Myszki" zajęła II miejsce, a Natalka z grupy IV "Pszczółki" zdobyła wyróżnienie w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Maluchy, średniaki i starszaki to bezpieczne przedszkolaki". Dziewczynkom bardzo gratulujemy!!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-11

Serdecznie gratulujemy Julce z grupy I "Myszki" za zajęcie II miejsca w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym pt.: "Ulubieni bohaterowie utworów Hanny Łochockiej". Julka namalowała farbami obrazek do tekstu "Zgubione kropeczki". Brawo Julka!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-11

Było nam niezwykle miło gościć wszystkich rodziców na specjalnie przygotowanej na ich cześć uroczystości. Nasze przedszkolaki przedstawiły program atystyczny,  składający się z krótkiej inscenizacji "Kwiaty dla mam", pięknych wzruszających piosenek m.in. Jesteś mamo skarbem mym, Kocham Cię zarówno w języku angielskim I help my mummy, wierszy i tańca (walca i rock and rolla). Na koniec wręczyliśmy wykonane samodzielnie laurki. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy naszym rodzicom wspaniały prezent z okazji ich święta. Jeszcze raz życzymy zdrowia, szczęścia i dużo miłości. Żabki pozdrawiają rodziców i dziękują wszystkim za tak liczne przybycie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-10

BAL OWADÓW - impreza integracyjna z okazji Dnia Dziecka

30 maj 2018 rok

W kolorowym świecie owadów spotkały się dzieci ze wszystkich grup. W naszym ogrodzie przedszkolnym czekały na dzieci wspaniałe niespodzianki. Każda z grup zaprezentowała się na zielonej trawce, zaśpiewała piosenkę, zatańczyła i powiedziała wierszyk. Razem na wesołej polanie spotkały się stonogi (Grupa I), motylki (Grupa II), koniki polne (Grupa III), pszczółki (Grupa IV), gąsiennice (Grupa V), muchy (Grupa VI), biedronki (Grupa VII), żuczki (Grupa VIII) i ważki (Grupa IX). Wszystkie drużyny uczestniczyły w przygotowanych przez nauczycieli i opiekunów konkurencjach. Dzieci odwiedziły kilka zaskakujących miejsc:

 • kącik malowania barwnych motyli na folii, gdzie każdy mały artysta mógł stworzyć niepowtarzalne kolorowe motyle;
 • kącik wesołych pająków, w którym powstawały pająki o dziwnych kształtach (posiadające dwie głowy, dwie pary oczu i sześć nóg) - galerię naszych prac rozwiesiliśmy na sieci pajęczej zrobionej ze sznurków);
 • kącik, fruwających owadów, gdzie na folii malarskiej unosiły się ku niebu rozmaite owady;
 • kącik - toczymy kulę, gdzie w sportowej rywalizacji startowały dwa zespoły, pokonując slalom z tyczek, tocząc olbrzymie piłki do linii mety;
 • kącik - złap owada, gdzie dwie drużyny musiały w jak najszybszym czasie zebrać powbijane w ziemię sylwetki owadów;
 • kącik muzyczny, w którym śpiewaliśmy wspólnie piosenki o owadach, ilustrując ruchem tekst i interpretujac po swojemu muzykę;
 • kącick - największe mrowisko, który znajdował się w piaskownicy; zadaniem dzieci było usypanie przy pomocy łopatek jak najwyższej góry z piasku (największego mrowiska);
 • kącik - rysujemy owady, czyli tworzenie kolorowych portretów owadów na asfalcie przy użyciu kredy.

Na zakończenie imprezy ustanowiliśmy nasz rekord! Po ogrodzie przedszkolnym przeszła stonoga, składająca się z 304 dziecięcych nóg. Wspaniale bawiliśmy się razem z dziećmi. Było magicznie, kolorowo i zabawnie. Dzieci miały ręce pełne roboty i wielką radość z tworzenia, rywalizowania i wspólnego śpiewania.

Wszystkie owady pozdrawiają dzieci i życzą im z okazji Dnia Dziecka samych słodyczy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-10

Festyn rodzinny organizowany w naszym przedszkolu w dniu 05.06.2018 r. pod hasłem: "BEZPIECZNA RODZINA"za nami! Cóż to był za dzień.

Festyn odbył się w godzinach 15.00 - 18.00. Na rodziców i dzieci czekało wiele atrakcji.Na scenie wystapili laureaci miedzyprzedszkolnych konkursów. Młodzi artyści prezentowali swoje talenty recytatorskie, wokalne i taneczne. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Policji, którzy przeprowadzili konkurs na temat bezpieczeństa. Po części artystycznej czekały na wszystkich kąciki: balonowe szaleństwo, drzewko szczęścia, malowanie na murze, wodne tatuaże, rzut do celu, fotobudka i inne. Można się było także posilić ciepłą kiełbaską i przepysznymi ciastami. Mamy nadzieję, że bardzo się wszystkim podobało. Dla nas to była cudowna okazja do wspólnej zabawy. Przy dźwiękach skocznej muzyki spędziliśmy wspaniałe chwile z Państwem i dziećmi. Dziękujemy za pomoc!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-10

W dniu 6 czerwca dzieci z grup od III do VI wybrały się z wychowawcami i opiekunkami na wycieczkę autokarową do Nadleśnictwa Marcule. Po przejażdżce autokarem do Iłży, udaliśmy się na stację kolejki wąskotorowej. Dla większości dzieci było to wielkie przeżycie, ponieważ po raz pierwszy w życiu jechały zabytkowymi wagonami, ciągniętymi przez ciuchcię. Bardzo podobały nam się widoki okolicznych miejscowości. Po dotarciu do Marcul wyruszyliśmy do Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie zostaliśmy ciepło przywitani przez pana przewodnika. Posiliśmy się i udaliśmy się na wspólne zwiedzanie Arboretum, czyli przepięknego ogrodu pełnego zagadkowych roślin, eksponatów i zwierząt. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat przyrody, przytulały się do najstarszego drzewa o imieniu Marcel, które ma 182 lata. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wypowiedzi pana przewodnika, ponieważ nigdy wcześniej nie miały możliwości dowiedzieć się tylu ciekawych rzeczy na temat roślin i zwierząt, znajdujących się w tych okolicach. Na zakończenie długiego spaceru, czekało na nas spotkanie ze zwierzętami, hodowanymi w Arboretum m.in. danielami, baranami, kozami, ozdobnym drobiem, osiołkiem, kucykiem, a nawet małym koziołkiem. Po wyczerpującej lekcji w terenie dzieci mogły sie posilić pieczoną kiełbaską i napić ciepłej herbaty. Każde z dzieci bardzo cieszyło się z własnego jedzenia, wszystkie dzieliły się wzajemnie zabranym prowiantem. W drodze powrotenej zatrzymalismy się w Iłży, aby zwiedzić ruiny zamku. Dzieci zadawały mnóstwo pytań na temat historii tej budowli, murów pozostawionych na wzgórzu. Podziwialiśmy panoramę miasta z wysoka, ciesząc się piękną pogodą. Tak zakończyła się nasza wycieczka. Wszystkie dzieci wróciły zadowolone, chociaż bardzo zmęczone. Pozdrawiamy naszych małych podróżników!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-10

Nasze przedszkole uczestniczy w programie Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu "B & N, czyli B jak BEZPIECZNY i N jak NIECHRONIONY". Celem programu jest m.in. ograniczenie liczby ofiar wypadków drogowych wśród pieszych i rowerzystów oraz upowszechnianie u dzieci i młodzieży wiedzy o bezpieczeństwie.
W związku z uczestnictwem w programie B&N utworzyliśmy w placówce BANK ODBLASKÓW, mający na celu ponowne wykorzystanie nieużywanych elementów odblaskowych. Przedszkolaki i ich rodzice chętnie włączyli się do akcji przynosząc niewykorzystane odblaski. Dzieci z pomocą nauczycieli stworzyli od nowa i ozdobili odblaski według własnych pomysłów, co pozwoliło na "drugie życie odblasku". Większość przedszkolaków miała okazję wręczyć odblask swojej mamie podczas akademii z okazji "Dnia mamy".

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-30

Dzień Mamy i Taty u Biedronek/ gr. VII

26 maja obchodzimy Dzień Matki, Ojcowie świętują natomiast 23 czerwca. W Naszej grupie 24 maja zorganizowaliśmy Święto Rodziny. Na uroczystość dzieci zaprosiły swoich rodziców, wręczając im przepiękne zaproszenia. Podczas uroczystości Biedronki zaprezentowały przygotowane przedstawienie, podczas którego niejednemu rodzicowi zakręciła się łza w oku. Dzieci przepięknie recytowały m.in. takie wiersze jak: Mama i Tata” Jadwigi Koczanowskiej, „Lato z Tatą” Małgorzaty Wiśniewskej-Koszela czy „Dla Mamy i Taty”- Agaty Widzowskiej. Biedronki zaśpiewały również piosenki opowiadające o miłości do swoich rodziców. Na zakończenie rodzice otrzymali zrobione przez dzieci magnesy w kształcie serc oraz samochodzików i samolotów.  Dzieci z grupy VII wraz z nauczycielkami jeszcze raz pragną serdecznie podziękować rodzicom za liczne przybycie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-27

Konkurs Pieśni Patriotycznych

W dniu 09.05.2018 r. w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszym przedszkolu odbył się Przedszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych, w czasie którego reprezentanci poszczególnych grup zaprezentowali swoje umiejętności wokalne.

Dzieci śpiewały utwory znane nam wszystkim. Usłyszeliśmy piękne pieśni żołnierskie m.in. "Piechota", "Wojenko, wojenko", Płynie Wisła, płynie", "Legiony", "Przybyli ułani", "Rozkwitały pąki białych róż". Przedszkolaki wystapiły w dwóch kategoriach wiekowych: 3,4 -latki i 5,6 -latki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Oto lista laureatów:

KATEGORIA 5,6 -LATKI:

III miejsca gr.VIII i gr.IX

Gr. VIII

Rafał J., Krzysztof S., Piotr W., Mikołaj Sz. z utworem  „Wojenko, wojenko”

Gr. IX

Nadia Ł., Karolina Sz.,  Małgorzata S., Gustaw K. z utworem „Rozkwitały pąki białych róż”

II miejsce – gr.VI

Gr. VI

Lena C., Amelia W.,  z utworem „Piechota”

I miejsce - gr. VII

Gr. VII

Patryk K., Kacper B., Lena K., Kacper B. z utworem "Nasze Polskie ABC"

KATEGORIA 3, 4- latki

WYRÓŻNIENIA gr. I oraz gr.II

Gr.I

Zofia G., Liliana K., Wiktor K. z utworem „Serce w plecaku”

Gr.II

Sandra Sz., Patrycja K., Antoni S. z utworem Jesteśmy Polką i Polakiem”

III miejsce  - gr.IV

Gr. IV

Filip M., Tomasz R., Maja W., Natalia W., Amelia P. z utworem „Przybyli ułani pod okienko”

II miejsce - gr.V

Igor N., Oliwier P., Bartek Ch., Filip K., Kajetan K.  z utworem „Legiony”

I miejsce -  gr.III

Aleksander M., Lena N., Magdalena Z., Nadia J. z utworem „Płynie Wisła płynie”.

Gratulujemy wspaniałych występów. Jesteśmy z Was dumni. Brawo!!!

Dyrektor przedszkola - Anna Belowska wraz z nauczycielkami

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-12

W dniu 27 kwietnia dzieci ze starszych grup przedszkolnych uczestniczyły w zabawie tanecznej z wodzirejem w wykonaniu Firmy Edukacyjnej "PIANO, FOTO, MONO". Bawiliśmy się świetnie! Dziecięce hity muzyczne i zabawne utwory taneczne wprawiły wszystkie dzieci w wesoły nastrój. Bardzo nam się podobało. Dziękujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-12

I PRZEGLĄD PIOSENKI LUDOWEJ

W MUZEUM WSI RADOMSKIEJ

- występ dzieci z grupy IX / Wesołe nutki

W przeglądzie wzięło udział 8 przedszkoli z Radomia i jedno z Szydłowca. Na scenie Amfiteatru w radomskim Skansenie najmłodsi prezentowali utwory ludowe, ale zadbano także o ludowe stroje, taniec i choreografię. Wszystkie występu zostały docenione i wyróżnione przez jury.

Jak podkreślają organizatorzy celem przeglądu jest integracja środowisk przedszkolnych z Radomia i powiatu, integracja dzieci zdrowych z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, przybliżanie dzieciom kultury ludowej, popularyzacja różnych form wokalnych, rozwijanie kreatywności artystycznej i umiejętności scenicznej dzieci.

W Pierwszym Integracyjnym Przeglądzie Piosenki Ludowej wzięły udział:

Przedszkole Samorządowe nr 2 „Mali Odkrywcy” z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu – „Mali odkrywcy” - utwór „Te Wolskie Chłopoki”;

Przedszkole Publiczne nr 2 w Radomiu – Zespół „Biedroneczki” - utwór „Czerwone jabłuszko”;

Przedszkole Publiczne nr 9 w Radomiu - Zespół „Kalinki” - „W moim ogródecku”;

Przedszkole Publiczne nr 17 w Radomiu - Zespół „Wesołe nutki” - utwór „Czerwone jagody”;

Przedszkole Publiczne nr 18 przy Zespole Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu - Zespół „MiMiToNi” - utwór „Czerwone jabłuszko”;

Przedszkole Publiczne nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu – Zespół „Jagódki z 19-stki” - utwór „W moim ogródecku”;

Przedszkole Publiczne nr 22 im. Hanny Łochockiej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 – Zespół „Lajkoniki” - utwór „Krakowiaczek jeden”;

Przedszkole Publiczne nr 23 w Radomiu - Beata Kosińska – utwór „Lipka Zielona”;

Gospodarze: Przedszkole Publiczne nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Radomiu - „Teraz my” - Wiązanka piosenek ludowych.

Gratulujemy wspaniałego występu!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-12

W kwietniu dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych zaangażowane były w tworzenie Kodeksu Postaw Patriotycznych, co jest jednym z punktów Ogólnopolskiego Konkursu Patriotycznego „Przedszkole młodych patriotów III edycja”.

Nauczycielki poszczególnych grup zapisywały na kartkach wypowiedzi dzieci i zaznaczały ile razy dana postawa patriotyczna wypowiedziana przez dzieci się powtarza. Do najczęściej powtarzających się należały:

- znać hymn państwowy

- przyjąć odpowiednią postawę podczas hymnu

- posługiwać się językiem ojczystym

- znać historię swojej ojczyzny

- szanować symbole narodowe flagę godło

- znać i pielęgnować polskie tradycje i zwyczaje

- świętować ważne rocznice historyczne

- dbać o środowisko naturalne

- aktywnie uczestniczyć w świętach narodowych

- pamiętać o poległych żołnierzach.

Dzieci podeszły do zadania w sposób bardzo odpowiedzialny, a ich wypowiedzi przekonują, że są młodymi patriotami. Wynikiem tego są prace składające się na powstanie Kodeksu Postaw Patriotycznych dzieci z Przedszkola Publicznego NR 17 w Radomiu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-10

27 kwietnia br. dzieci obejrzały niezwykły teatr lalek pt. "Kopciuszek" w wykonaniu Firmy Edukacyjnej "PIANO, FOTO, MONO". Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało, a teatralne lalki wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród dzieci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-10

W dniu 25.04.2018 r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej "Kto ty jesteś? Polak mały." W konkursie wzięli udział przedstawiciele każdej z grup wyłonieni podczas grupowych eliminacji przez wychowawców w dwóch grupach wiekowych - w kategorii: 3, 4 - latki oraz w kategorii: 5, 6 - latki. Grupy młodsze reprezentowali:

W kategorii wiekowej 3 i 4 – latki:

I miejsce zdobyła Hanna Ch. za wiersz J. Białobrzeskiej – „Moja mała ojczyzna”.

II miejsce zdobyli: Leon N. za wiersz W. Domeradzkiego -„Ojczyzna” i Nadia J. za wiersz W. Bełzy  - „Kto ty jesteś? – Polak mały…”.

III miejsce zajęli: Adam Sz. za wiersz W. Domeradzkiego „Ojczyzna” i Antonina K., Zuzanna F., Gabriela R. za wiersz Cz. Janczarskiego – „Co to jest Polska”.

Gratulujemy!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-10

Pod koniec kwietnia w każdej grupie odbyły się warsztaty z rodzicami. W części teoretycznej na temat „Krainy Wyobraźni” jako miejsca zabawy i pracy, w której odkrywamy własne możliwości, rozwijamy pasje, talenty i zainteresowania, rodzice poznali  środki dydaktyczne, które można stosować w tej krainie oraz rozwijane tam inteligencje. W części praktycznej nauczycielki przeprowadziły zabawy z rodzicami,  które oni z łatwością będą mogli przeprowadzić w domu ze swoją pociechą, sprawiając jej przy okazji dużo radości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-10

W dniu 8 maja 2018 r. w naszym przedszkolu odbył się spektakl teatralny "O pchle co manier nie miała" w wykonaniu Teatru TAK z Krakowa. Podczas przedstawienia dzieci poznały skutki złego zachowania oraz dowiedziały się czym są dobre maniery.Zarówno dzieci jak i obecni nauczyciele bawili się wyśmienicie. Przedstawienie było profesjonalnie odegrane, dzieci chętnie zgłaszały się do pomocy i udziału w interakcjach. Teatr od zawsze był wspaniałą formą rozrywki zabierającą widza w całkiem inny świat

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-08

 

Przedszkolne Igrzyska Matematyczne

W dniu 24.04.2018 r. troje dzieci z naszej grupy „WESOŁE NUTKI” tj. Laura Bulińska, Karolina Fatek oraz Magdalena Fryśkowska pod kierunkiem nauczycielek Pani Anny Leszczyńskiej oraz Pani Karoliny Gut uczestniczyły w kolejnej już edycji Przedszkolnych Igrzysk Matematycznych organizowanych przez RODoN. Nasze uczestniczki zdobyły wyróżnienia. Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy!!! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-06

W dniu 11.04.2018. grupa IX odwiedziła Orkiestrę Wojskową w Radomiu.

Orkiestrę tworzą muzycy w większości absolwenci Wojskowego Liceum Muzycznegow Gdańsku, Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu oraz Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Zegrzu. Zespół uczestniczy w wielu przeglądach, festiwalach uświetnia uroczystości państwowe, parady oraz pokazy musztry. Bierze udziałw powitaniach wysokich rangą przedstawicieli władz wojskowych i państwowych.

Dzięki życzliwości muzyków dzieci mogły zapoznać się ze wszystkimi instrumentami dętymi (flet, klarnet, puzon, trąbka, saksofon).Muzycy wytłumaczyli z jakiego materiału są one wykonane i od czego zależy uzyskanie różnego rodzaju dźwięków. Mogliśmy z bliska obejrzeć wszystkie instrumenty oraz spróbować swoich sił starając się wydobyć określone dźwięki. Na koniec usłyszeliśmy kilka utworów z repertuaru orkiestry oraz kilka zagadek muzycznych, z którymi dzieci sobie świetnie poradziły. Wizyta bardzo nam się podobała i chętnie zostalibyśmy jeszcze dłużej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-06

W ramach Ogólnopolskiego Konkursu "Przedszkole Młodych Patriotów " III edycja -  każda z grup miała za zadanie przygotować własny Kodeks Postaw Patriotycznych. Dzieci zgłaszały swoje pomysły, które zapisywalismy na kartkach i wspólnie stworzyliśmy plakat. Prezentujemy prace grupy VI i VII.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-05

Hasło Dnia Ziemi w 2018 roku brzmi: "End Plastic Pollution". Dotyczy ono walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych. W naszym przedszkolu promujemy postawy ekologiczne. Z okazji obchodów Dnia Ziemi starsze grupy przygotowały transparenty i wyruszyły do parku Leśniczówka, aby obwieścić wszystkim jak ważna jest ochrona naszej planety.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-02

W dniu 25.04.2018 r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej "Kto ty jesteś? Polak mały." W konkursie wzięli udział przedstawiciele każdej z grup wyłonieni podczas grupowych eliminacji przez wychowawców w dwóch grupach wiekowych - w kategorii: 3, 4 - latki oraz w kategorii: 5, 6 - latki. Grupy starsze reprezentowali:

Z grupy VI - Rafał G. i Lilianka K.

Z grupy VII - Oliwia J., Kacper B.

Z grupy VIII - Rafał J., Aleksandra P.

Z grupy IX - Nina K., Oliwia Z.

Pierwsze miejce zdobyła Nina K. - z grupy Wesołe Nutki

Gratulujemy!!!

 

 Nina K. - z grupy IX

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-02

Publiczne Przedszkole Nr 17 w Radomiu było organizatorem Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Mali miłośnicy przyrody”.

Konkurs przeznaczony był dla wychowanków przedszkoli znajdujących się na terenie miasta Radom.

Jego celem było kształtowanie nawyków dotyczących ochrony środowiska naturalnego, promowanie opiekuńczego stosunku do Ziemi (przyrody), rozwijanie i promowanie dziecięcych talentów.

W konkursie wzięło udział 20 dzieci reprezentujących siedem radomskich przedszkoli: PP 22, PP 4, PP 16, PP 14, PP 19, PP 6, PP 25, PP 15.

Konkurs został przeprowadzony dla dzieci 3 i 4-letnich.

Komisja składająca się z nauczycieli, opiekunów dzieci wyłoniła sześciu laureatów:

 • I miejsce Liliana B. i Zuzanna G.
 • II miejsce Alicja B. i Aniela K.
 • III miejsce Wiktoria G. i Bartosz N.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, pozostali uczestnicy dyplomy za udział w konkursie.

Koordynatorki konkursu - Karolina Gut i Elżbieta Stępień.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-02

Dnia 26.03.2018 roku w grupie "Motylków" odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i dzieci o tematyce wielkanocnej. Dzieci wspólnie z rodzicami uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez nauczycielki oraz wspólnie wykonali ozdobę wielkanocną - zająca. Nauczycielki bardzo dziękują za aktywne uczestnictwo w zajęciach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-22

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Rośliny”, dzieci z naszego przedszkola poznawały rosnące w okolicy kwiaty wczesnowiosenne. Podczas spacerów i wyjść na plac zabaw, z zaciekawieniem poszukiwały młodych przebiśniegów, krokusów i pierwiosnków. Wraz z nauczcyielkami udały się do pobliskiego sklepu ogrodniczego, w którym zakupiły przeróżne kwiatki, bratki i stokrotki, aby z niewielką pomocą dorosłych upiększyć przedszkolny ogródek. Z wielką radością umieszczały sadzonki w donicach, podziwiając piękno przyrody budzącej się do życia.

Wszystkim rodzicom bardzo dziękujemy za aktywny udział w projekcie i dostarczenie wiosennych sadzonek!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-22

W czwartek 19.04.2018 roku dzieci obejrzały przedstawienie "Przygody Łatka Wąchatka"w wykonaniu aktorów Teatru TAK. Jak zwykle bawiliśmy się świetnie, uśmiechy na buzi gościły przez cały czas, był taniec i śpiew. Bardzo lubimy takie przedstawienia!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-22

20 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu "Międzynarodowy Dzień Ziemi". W tym dniu dzieci przyszły ubrane do przedszkola na kolor zielony, na znak tego, że wszyscy chcemy, aby nasza planeta była czysta, zielona. Starszaki udały się do Parku Leśniczówka, a maluszki z grupy I i II do ogrodu przedszkolnego, gdzie wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę i recytowaliśmy wiersz.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-22

We wtorek, 17 kwietnia, dzieci z grup III, IV i V zwiedzały dział przyrody w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały o ochronie przyrody na Ziemi Radomskiej, słuchały odgłosów zwierząt żyjących w naszej okolicy, podziwiały kolekcję ptasich jaj należącą do Leopolda Pac- Pomarnackiego. Niesamowitym przeżyciem było podziwianie sylwetek dinozaurów żyjących na naszych ziemiach miliony lat temu! Na wszystkich jednak największe wrażenie zrobił naturalnych rozmiarów żubr, który nawet Panie Wychowawczynie zadziwił swoją wielkością. Wizyta w Muzeum była wyjątkowo udana!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-22

20 kwietnia br. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto światowe. W tym dniu królował kolor zielony na znak tego, że wszyscy chcą, aby nasza planeta była czysta i zielona.

Tego dnia odbył się ekologiczny przemarsz przedszkolaków do Parku Leśniczówka.  Dzieci niosły w rękach wielki transparent na znak obcowania z przyrodą. Na głowach miały opaski symbolizujące różne zwiastuny wiosny oraz doczepione do rąk balony.
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-22

W dniu 17.04.2018 r. w Przedszkolu Publicznym Nr 17 im. Czesława Janczarskiego odbył się III Międzyprzedszkolny Konkurs Muzyczny „Ekologiczna Piosenka” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomia. 

W konkursie wzięły udział dzieci 3,4, 5 i 6 – letnie z 5 radomskich przedszkoli – dwóch solistów oraz cztery zespołów.

Występy uczestników oceniane były w dwóch kategoriach:

- kategoria I: występ indywidualny;

- kategoria II: występ zespołu muzycznego.

WYNIKI CZĘŚCI KONKURSOWEJ FESTIWALU

Kategoria soliści

I miejsce: Błażej W. z (PP Nr 15) i Aleksander Nowak  (PP Nr 24)

Kategoria zespół muzyczny

I miejsce: Hanna C., Korneliusz Ch., Julia G.(PP Nr 19)

II miejsce: Maria S., Oliwia Ch., Liliana R. (PP Nr 24) oraz Nikola R., Ada J., Natalia Z. (PP Nr 15)

III miejsce: Maksymilian Ch., Maja Z. (PP Nr 1)

Tegoroczne prezentacje dotyczyły tematyki związanej z gatunkami zwierząt zagrożonych wyginięciem. Nasi uczestnicy wykonali utwory muzyczne o fokach, jeżach i innych cennych stworzeniach. Wszyscy pomimo swojego młodego wieku wspaniali pokazali talenty wokalne i obycie ze sceną. Konkurs przebiegł w miłej i serdecznej atmosferze. Narady jury trwały krótko, a wyłonieni laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, ufundowane przez Kancelarię Prezydenta Miasta Radomia i nasze przedszkole.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-21

Konkurs dla przedszkoli „O czyste powietrze dbamy – ze smogiem wygramy!" - X edycja

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprosił do udziału w konkursie o tematyce ekologicznej placówki przedszkolne z województwa mazowieckiego. Nasze przedszkole zgłosiło swój udział w konkursie.  Dzieci ze wszystkich grup wiekowych wspólnie z paniami przygotowały prace plastyczne.

Tematyka tegorocznej edycji nawiązuje do problemów związanych z jakością powietrza atmosferycznego i jego wpływu na zdrowie i życie mieszkańców Mazowsza.

Prace konkursowe odnosza się do tematu konkursu, uwzględniają problemy ekologiczne związane z zanieczyszczeniem powietrza, promują działania podejmowane na rzecz ochrony powietrza oraz podnoszą świadomość ekologiczną u dzieci dotyczącą zagrożeń, jakie powoduje smog.

Z grupy VII - Biedronek pracę wykonali: Amelia K., Tola L.

Z grupy VIII - Żabek pracę wykonały: Julia B., Ola M., Zosia O.

Trzymamy za nich kciuki!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-21

Wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w pokazie przygotowanym przez panów ze stowarzyszenia ASGARD Radom na temat udzielania pierszej pomocy. Uczyliśmy się wielu potrzebnych rzeczy. Okazało się, że nawet małe dzieci mogą udzielić pomocy w razie konieczności swoim najbliższym. Muszą tylko wiedzieć, jak to zrobić. I właśnie w takiej lekcji uczestniczyliśmy. Odgrywaliśmy scenki rozmowy telefonicznej z pogotowiem. Sprawdzaliśmy stan poszkodowanego. Liczyliśmy ilośc wdechów i ucisków. Układaliśmy siebie nawzajem w pozycji bocznej ustalonej. A na koniec oglądaliśmy i dotykaliśmy wyposażenie wojskowe. To było bardzo cenne i pouczające spotkanie. Dziękujemy panom!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-21

Dnia 20 marca 2018 roku odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki o tematyce wielkanocnej, śpiewaliśmy piosenki, a także zrobiliśmy sałatkę jarzynową, którą potem jedliśmy ze smakiem. Pani dyrektor wraz z nauczycielkami złożyła życzenia wielkanocne dzieciom i rodzicom. Dziękujemy za uczestnictwo w naszych zajęciach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-21

Dnia 6 kwietnia 2018 r. dzieci z grupy III, IV i V pojechały na wycieczkę do Muzeum Wsi  Radomskiej. Celem wycieczki było zapoznanie się z architekturą ludową i obserwacja zwierząt w wiejskich zagrodach. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem zwiedzały wiejskie chaty i ich podwórka, podziwiały ich wystrój  a nawet oglądały zabawki, jakimi w dawnych latach bawili się ich rówieśnicy. Największą jednak atrakcją było dla nich podziwianie zwierząt w zagrodach, dzieci z uwagą zapamiętywały nazwy budynków, w których zwierzęta mieszkają a na koniec z radością głaskały przyjazną kozę. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-18

W związku z nadejściem wiosny grupa VII postanowiła podczas spacerów poszukać jej oznak. Dzieci w ogródkach pobliskiego osiedla znalazły krokusy, przebiśniegi, hiacynty. Na krzewach pojawiły się także pierwsze pączki. Niebawem zakwitną tulipany o czym świadczą przebijające się z ziemi liczne ich liście, które zwróciły uwagę biedronek. „Przeganiając zimę” dzieci wykonały piękne obrazki przedstawiające wiosenne kwiatki - krokusy (wyklejane bibułą) oraz stworzyły w sali mały kącik przyrodniczy z posadzonymi i posianymi roślinami. Wszystkie te działania zostały zrealizowane w ramach projektu edukacyjnego „W świecie przyrody”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-16

10 kwietnia nasze przedszkole odwiedzili panowie ze Stowarzyszenia ASGARD Radom, którzy przeprowadzili szkolenie z pomocy przedmedycznej. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe oraz ćwiczyły układanie ciała w pozycji bocznej ustalonej. Teraz każdy z nas może czuć się bezpiecznie:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-15

W miesiącu marcu we wszystkich oddziałach przedszkolnych zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące tematyki patriotycznej i niepodległości. Dzieci z całego przedszkola, zostały wprowadzone w tematykę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r. Wspólnie odśpiewano Hymn Polski, zachowując w trakcie odpowiednią postawę, zapoznano dzieci z postacią Józefa Piłsudskiego. Przedszkolaki wykonały także pracę plastyczną po tytułem: „100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości” różnymi technikami między innymi: odbijanie rączek maczanych w białej i czerwonej farbie na mapie Polski, odbijanie paluszków w białej i czerwonej farbie na mapie Polski, wydzieranie białych i czerwonych kawałków papieru kolorowego i wypełnianie nimi środka mapy Polski z zaznaczeniem stolicy Polski – Warszawy i miasta z jakiego pochodzimy, wykorzystanie małych i dużych kółek do godła Polski – metodą orgiami oraz stworzenie godła Polski z wyciętych z białego papieru dłoni dzieci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-13

W ramach realizacji zadań projektu edukacyjnego "W świecie przyrody" cz. III ROŚLINY poznawaliśmy rośliny chronione,  które można podziwiać wczesną wiosną. Zachwycaliśmy się wyglądem krokusów, przebiśniegów i innych pięknych kwiatów. Przyglądaliśmy się im nie tylko na zdjęciach, ale przede wszystkim na spacerze z bliska. Dowiedzieliśmy się, co jest potrzebne roślinom do wzrostu, opisywaliśmy ich wygląd, kolor. Szukaliśmy oznak wiosny na krzewach, ziemi i drzewach. Porównywaliśmy wierzbowe gałązki z połowy marca, z tymi kwietniowymi. Okazało się, że wiosna zagościła na dobre w osiedlowych ogródkach. W parku przyglądaliśmy się gałęziom i pąkom kasztanowca. Obserwowaliśmy także zachowania ptaków i dostrzegliśmy kaczki, które dobrały się w pary. Dostrzeglismy także na krzewie pszczoły, które pracowicie zbierały pyłek. Wspólnie wykonaliśmy album pt. "Rośliny będące pod ochroną", aby pamietać jak ważna jest ochrona roślin i nawet najmniejszych zwierząt.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-08

Lubimy zajęcia taneczne. Podczas zajęć dzieci nabywają umiejętność współdziałania w grupie. Uczą się podstawowych kroków i figur tanecznych.  Dzieci pracują także nad poprawną sylwetką, rozwojem słuchu i poczucia rytmu. Zajęcia te wywołują wiele uśmiechu na buziach przedszkolaków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-06

Wybraliśmy się na wiosenny spacer koło naszego przedszkola, oglądaliśmy wiosenne kwiaty, pączki  na krzakach i szukaliśmy pierwszych owadów.

Już! Już zakwitły forsycje, stokrotki.. Już wyrosły przebiśniegi, krokusy. Witaj nam, witaj wiosenko!...

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-06

W dniu 23.03.2018 r dzieci udały się na wycieczkę do biblioteki mieszczącej się przy ulicy Zientarskiego 1A. Wszyscy spotkaliśmy się z ciepłym i życzliwym powitaniem. Przedszkolaki  z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Pani z biblioteki wyjaśniła w jaki sposób mogą dzieci wypożyczać książki, i w jaki sposób możemy odnaleźć je na półce. Dla zdecydowanej większości  była to pierwsza wizyta  wśród wielkiego księgozbioru. Wizyta przedszkolaków w bibliotece urozmaicona była dodatkowo czytanymi przez panie  fragmentami książek. Dzieci wpisały się do księgi pamiątkowej biblioteki. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane licznymi prezentami i złożyły obietnicę, że niedługo wrócą do biblioteki tzw. krainy książek .

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-06

W dniu 22.03.2018 r. o godz. 14:30 rodzice dzieci z grupy VIII wzięli udział w warsztatach „Wielkanocne spotkanie - jajek malowanie”. Dzieci śpiewały piosenki o tematyce wiosennej, wielkanocnej, wypowiadały się na temat tradycji wielkanocnych. Rodzice, babcie  rozwiązywali wspólnie zagadki o tematyce wielkanocnej, uczestniczyli we wspólnie zabawie –masażyk relaksacyjny.

Dzieci wraz z rodzicami i babciami wspólnie ozdabiali jajka styropianowe techniką decoupage. Było dużo radości i zabawy. Podczas zajęć towarzyszyła nam pani dyrektor Anna Belowska. Dziękujemy rodzicom i babcią za wspólną zabawę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-06

Recylking to ważna sprawa.  Warsztaty ekologiczne okazały sie bardzo pożyteczną lekcją. Zobaczcie jak razem segregowaliśmy śmieci, aby w przyszłości zadabać o naszą planetę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-01

We wtorek w dniu 27 marca dzieci ze starszych grup uczestniczyły w koncercie muzycznym, przygotowanym przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. Był to wspaniały popis tańca, śpiewu i gry na instrumentach w wykonaniu tak młodych artystów. Poprzez muzykę i ruch , opowiedzieli nam oni o kolorowej, pachnącej wiośnie, która przyniosła ze sobą spiew ptaków, kolorowe kwiaty i wiosenny deszczyk. Bardzo podobał nam się ten występ. Największą niespodzianką dla dzieci był popis gry na bębnach w wykonaniu sekcji dętej. Młodzi muzycy rozgrzali swoją grą zgromadzoną na sali publiczność. Nasze dzieci bardzo żywo i spontanicznie reagowały na rytmy wygrywane na bębnach. Podskoki, głośne oklaski i uśmiech na twarzy świadczyły o dobrej zabawie podczas koncertu. Czekamy z niecierpliwością na kolejny...

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-31

Nikt z nas nie doświadczył tego wcześniej. Wybraliśmy się w podróż kosmiczną w niespełna godzinę. Odwiedziliśmy wszystkie planety Układu Słonecznego dzięki Mobinemu Planetarium. To było ekscytujące i niezwykłe przeżycie oglądać z bliska gwiazdy, statki kosmiczne i astronautę. Na początku uczestniczylismy w krótkiej prelekcji na temat kosmosu i okazało się, że nasze dzieci posiadaja dużą wiedzę na ten temat. Pan prowadzący rozmowę z dziećmi był zachwycony poziomem słownictwa i umiejętnością budowania ciekawej wypowiedzi o kosmicznych zagadkach.Dowiedzieliśmy się, która z planet jest największa, czy jest życie na innych planetach, kto pierwszy poleciał w kosmos. Leżeliśmy sobie i patrzyliśmy na przelatujący statek ,który zabrał nas w przestrzeń kosmiczną. Nie chcieliśmy wychodzić z tej dmuchanej kapsuły, która pozwoliła nam poczuć się częścią Wszechświata. Chłopcy i dziewczynki byli oczarowani magią Mobilnego Planetarium.

Zapraszamy do oglądania zdjęć.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-31

 WYSTĘP dzieci z grupy IX i VI W DOMU OPIEKI SPOŁECZNEJ „WETERANA WALKI I PRACY”

W dniu 28 marca 2018 roku dzieci z grupy IX i VI wystąpiły dla pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej „Weterana Walki i Pracy” w Radomiu (ul. Wyścigowa 16) podczas uroczystego spotkania z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W spotkaniu tym uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz Miasta – Pan Jerzy Zawodnik – Zastępca Prezydenta Miasta Radomia oraz Pani Magdalena Lasota – Radna Rady Miejskiej  w Radomiu, ksiądz z Parafii Świętego Brata Alberta oraz przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Dzieci przedstawiły zwyczaje i tradycje związane z Wielkanocą, recytując wiersze, śpiewając piosenki i tańcząc. Wszyscy oglądający występ byli zachwyceni pięknymi strojami, w które dzieci były ubrane i wysokim poziomem występu. Występ naszych dzieci przyniósł pensjonariuszom i zaproszonym gościom wiele niezapomnianych chwil wzruszeń, wywołał uśmiechy na ich twarzach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-30

Rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego „Wielkanocne dekoracje”.

Celem konkursu było:

- wzbogacenie wiedzy na temat zwyczajów wielkanocnych;

 - wzmacnianie więzi rodzinnych oraz współpracy z rodzicami;

- popularyzowanie zwyczaju własnoręcznie wykonanych dekoracji wielkanocnych.

 

Prace plastyczne oceniane były w dwóch kategoriach;

 • kategoria I: najciekawsza ozdoba wielkanocna
 • kategoria II: najciekawsza pisanka

Przedstawiamy naszych laureatów w konkursie „Wielkanocne dekoracje”.

- w kategorii I (najciekawsza ozdoba wielkanocna)

                    I miejsce – Julia i Natalia Klocek (gr. I )

                    II miejsce – Filip Molendowski ( gr. IV )                         

- w kategorii II (najciekawsza pisanka )

                   I miejsce – Amelia Pankowska (gr. IV )

                   II miejsce – Lena Konkel (gr. VII )

                   III miejsce – Nikola Przybysz  (gr. IV )

                          Wyróżnienia:

                  Maja Bieńkowska (gr. VI)

                  Lena Karcz (gr. I )

                  Zosia Gluza (gr. I )

Dyplomy i nagrody zostały rozdane we wtorek 27. 03. 2018r.

Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za udział w konkursie wielkanocnym.

Gratulujemy !!! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć prac.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-29

Dnia 19.03.2018 o godz. 14.30 rodzice dzieci z grupy IV wzięli udział w warsztatach „Wielkanocne tradycje”. Na początku był teatrzyk „Zbliża się Wielkanoc” w wykonaniu dzieci przebranych za kurczątka (Filip M.), kurę (Hania Ch.) i koguta ( Adam Sz.) oraz baranek(Tomek R.).Następnie był taniec i piosenki o tematyce świątecznej. Zabawa dzieci i rodziców – masażyk relaksacyjny oraz wspólne rozwiązywanie zagadek. Piosenka „Pisanki” była zaproszeniem do wspólnego wykonania pisanek. Było dużo radości i zabawy. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę „Święta bija dzwony”,  a Pani dyrektor  złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-28

22 marca 2018 r. w grupie „Słoneczek” odbyły się zajęcia z udziałem Rodziców, prowadzone przez wychowawczynie grupy. Tematem zajęć były Święta Wielkanocne i tradycje z nimi związane. Mamusie, Tatusiowie a także Babcie oglądali przygotowane przez dzieci przedstawienie o Słoneczku budzącym wielkanocne zwierzątka, tańczyli i wspólnie śpiewali radosne piosenki, brali udział w ciekawych zabawach prowadzonych przez Świątecznego Zajączka a także doświadczyli przyjemnego, relaksacyjnego masażyku w wykonaniu swoich pociech. Na koniec wszyscy razem, wykorzystując rozmaite materiały, stworzyli niepowtarzalne i oryginalne kartki świąteczne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-28

W dniu 20 marca 2018 roku gościliśmy w naszej sali na zajęciu rodziców dzieci. Spotkaliśmy się wspólnie, aby poznać lepiej tradycję i obrzędy związane ze świętami wielkanocnymi. Rodzice uczestniczyli w wesołych zabawach, pokazując czynności, które wykonujemy przed świętami, śpiewali z nami piosenkę "Co to jest Wielkanoc?", biegali przy dźwięku dzwonka ogłaszającego: Biegnie wesoły baranek i dzwoni dzwonkiem z cukru: Wielkanoc już jutro! Wcielili się w rolę prezentera telewizyjnego, opowiadającego o zwyczajach wielkanocnych. Uczestniczyli w quizie na temat świąt. Podzieliliśmy drużyny na: czerwone , zielone i niebieskie zajączki. Wszyscy odpowiedzieli poprawnie na przygotowane pytania i rozwiązali zagadki. Zwyciężyły trzy zespoły! Gratulacje! Nagrodą był zbiorowy uścisk i całusy od rodziców. Na zakończenie warsztatów wykonaliśmy samodzielnie kolorowe kartki świąteczne, aby każdy mógł życzyć sobie spokojnych, wesołych Świąt Wielkiej Nocy i mokrego Śmigusa- Dyngusa. Podczas zajęć towarzyszyła nam pani dyrektor Anna Belowska, ,która bawiła się razem z nami i wykonała wspólnie z dziećmi kartki. Dziękujemy rodzicom za wspaniałą zabawę i poświęcony nam czas. Dzieci były zachwycone!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-24

Biedronki z okazji Dnia kobiet odwiedziły pracownię Słodka Robotka, gdzie miały możliwość zrobienia własnych lizaków. W oczekiwaniu na główny punkt wycieczki (gorący karmel) dzieci narysowały piękne rysunki. Niektóre z nich posłużą w pracowni za podkładki. Grupa wykazała się świetną znajomością tworzenia barw z kolorów podstawowych oraz sprawnością manualną. Każde dziecko wracało do przedszkola z samodzielnie wykonanymi kolorowymi smakołykami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-23

8 Marca w grupie "Motylków" obchodziliśmy Dzień Kobiet. Mali mężczyźni odśpiewali dziewczynkom uroczyste "Sto lat" i wręczyli piękne kwiaty.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-15

Grupa II poszukuje pierwszych zwiastunów wiosny.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-15

Od 1910 roku 8 marca ludzie obchodzą Dzień Kobiet. W naszej grupie w tym dniu także nie zapomnieliśmy o wspomnianym święcie. Najważniejszą kobietą dla wszystkich dzieci jest mama. Dlatego też „biedronki” przygotowały dla swoich mam piękne laurki. Nie zapomnieliśmy także o dziewczynkach w grupie, które z okazji Dnia Kobiet otrzymały legitymacje SUPERDZIEWCZYNY.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-14

W minionym tygodniu „biedronki” zajmowały się tematem niezwykle lubianym przez dzieci tj. dinozaurami. Przy tym temacie zazwyczaj to dzieci są ekspertami a nauczyciele mogą się wiele nauczyć . I tak też było tym razem. Dzieci z grupy VII bez problemu wymieniały nazwy znanych dinozaurów, rysowały ulubione gady czy opowiadały o nich. Nie zabrakło jednak informacji, które były nieznane dla „biedronek”. Z zainteresowaniem słuchały ciekawostek czytanych przez nauczycielki ze zgromadzonych książek o zwierzętach sprzed milionów lat. W tygodniu tym dzieci wykonały m.in. grupowe prace plastyczne „Epoka lodowcowa” i „Apokalipsa dinozaurów” oraz układanki dinozaurów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-14

Z radością informujemy, że dwie dziewczynki: z grupy V Gabriela K. oraz z grupy  IV Nikola P. otrzymały wyróżnienia w konkursie plastycznym „Muzyką malowane” organizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 2 w Radomiu.
Nikola P. rysowała do melodii M. Musorgskiego „Taniec kurcząt  w skorupkach”, a Gabrysia K. do utworu J.S Bacha „Minuet in G major, BWV anh. 116”.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się dnia 13.03.2018r w sali wystawowej „Łaźnia” ul. Żeromskiego. Dziewczynki otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.
Wyróżnione prace zostały wyeksponowane  w sali wystawowej „Łaźnia”.
Nam prace dziewczynek bardzo się podobały, wykonały je samodzielnie, jesteśmy z nich dumne.
 
                                                                   Nauczycielki z grupy IV i V
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-14

"Myszki" z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zrobiły plakat, na którym odbiły swoje ręce w kolorach naszych barw narodowych. Na zakończenie zaśpiewały pieśni patriotyczne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-13

Na przełomie lutego i marca 2018 roku kolejny raz włączyliśmy się do akcji charytatywnej na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu. Przedszkolaki wraz z rodzicami przynieśli do przedszkola suchą i mokrą karmę dla psów i kotów, ryż, koce, kołdry, poduszki, miski i zabawki dla zwierząt. Wszystkie dostarczone rzeczy zostaną przekazane pracownikowi schroniska. Akcję wspierał Pan Prezydent Radomia Radosław Witkowski.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-11

W dniu 06.03.2018 r. w Przedszkolu Publicznym Nr 17 w Radomiu odbył się po raz pierwszy Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej „Little Stars” zorganizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia.

W festiwalu wzięły udział dzieci 5, 6 – letnie z radomskich przedszkoli.                                                                                                                                              W części pozakonkursowej swoje umiejętności językowe i wokalne zaprezentowały dzieci  5 i 6 – letnie  z Przedszkola Publicznego Nr 17 w Radomiu.

W części konkursowej wzięło udział trzech solistów oraz sześć zespołów z 7 przedszkoli.

Występy uczestników oceniane były w dwóch kategoriach:

- kategoria I: występ indywidualny;

- kategoria II: występ zespołu (składającego się z 3 – 5 osób).

WYNIKI CZĘŚCI KONKURSOWEJ FESTIWALU:

 • W kategorii I (występ indywidualny):

I miejsce: Alicja O.(PP Nr 12), Aleksander N. (PP Nr 24)

II miejsce: Miłosz S. (PP Nr 11)

 • W kategorii II (występ zespołu):

I miejsce: Przedszkole Publiczne Nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu oraz Przedszkole Publiczne Nr 12 w Radomiu

II miejsce: Przedszkole Publiczne Nr 24 z oddziałami integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Radomiu oraz Przedszkole Publiczne Nr 4 im. Juliana Tuwima w Radomiu

III miejsce: Przedszkole Publiczne Nr 2 w Radomiu oraz Przedszkole Publiczne Nr 16 w Radomiu

To był dla nas ogromny zaszczyt gościć tylu utalentowanych uczestników. Gratulujemy wszystkim laureatom!

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji za rok.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-10

Z okazji Dnia Kobiet dzieci z grupy VI - Żabki, wybrały sie do manufaktury słodyczy "Sama słodycz" na warsztay z robienia lizaków. W kolorowej scenerii, półek pełnych słodkości, cukierków, lizaków uczyliśmy się o sposobie wytwarzania słodyczy. Dowiedzieliśmy się, jakie składniki są potrzebne do ich wytworzenia, które barwniki są naturalne i z czego pochodzą. Przygladaliśmy się także masie karmelowej, która z żółtej pod wpływem wyrabiania w powietrzu zamieniła się w białą. Razem z panią prowadzącą warsztaty wykonaliśmy samodzielnie lizaki, które pięknie zapakowaliśmy i z dumą prezentowaliśmy kolegom i koleżankom. Na koniec każde z dzieci otrzymało słodkie upominki i mogło dokonać samodzielnie zakupu wybranych słodkości. Po powrocie utrwaliliśmy sobie wiedzę na temat wytwarzania cukierków oraz rysowaliśmy według własnego pomysłu lizaki. To był słodki dzień. Chlopcy życzyli swoim koleżankom spełnienia marzeń i pięknych prezentów. Dziękujemy naszym chłopcom za odśpiewanie "Sto lat".

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-10

Dnia 06.03.2018r. dzieci z grup II, IV i V uczestniczyły w lekcji bibliotecznej w Szkole Podstawowej Nr 33 w Radomiu przy ul. O. Kolberga 5. Dzieci miały okazje obejrzeć bogaty księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich. Pani Ania opowiedziała dzieciom w jaki sposób można korzystać z biblioteki. Wędrując między półkami pełnymi książek opowiadała o tym, jak należy zachować się w takim miejscu oraz jak szanować książki. Następnie zaprosiła dzieci do czytelni, gdzie mogły oglądać kolorowe czasopisma dla dzieci "Kubuś Puchatek" oraz "Świerszczyk". Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwały się w opowieści pani bibliotekarki, co doskonale widać na zdjęciach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-09

6.03.2018 r. dzieci z grupy Słoneczek zamieniły się w wyjątkowych malarzy- z wielkim zaangażowaniem, sięgając do granic swojej wyobraźni i wykorzystując różnorodne materiały malowały muzykę. Menuet in G major, BWV Anh 116 Bacha na każdej z prac wyglądał zupełnie inaczej. Mali malarze byli zachwyceni i już zapowiedzieli, że nie mogą się doczekać przedstawiania na obrazie kolejnych dźwięków!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-08

Dobiegła końca druga część projektu edukacyjnego -„DOKARMIAMY PTAKI”, której podsumowaniem między innymi było przygotowanie książki ze zdjęciami ptaków, oraz usystematyzowanie wiedzy na temat dokarmiania ptaków zimujących w Polsce. Okazało się, że dzieci doskonale wiedzą, kiedy i w jaki sposób dokarmiać ptaki i dbać o nie w trudny zimowy czas.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-05

Dzieci z grupy VIII uczestniczyły w zajęciu na temat patriotyzmu. Oglądaliśmy film edukacujny "Symbole narodowe", pokazywaliśmy na mapie położenie naszego kraju i udzielaliśmy odpowiedzi na pytania, związane z Polską. Okazało się, że dzieci bardzo dużo wiedzą na ten temat.W ramach Ogólnopolskiego konkursu „Przedszkole młodych patriotów” w naszej grupie odbyła się pogadanka pod hasłem „Patriotyzm na co dzień-co dla mnie oznacza być patriotą”. Podczas zajęć dzieci poznały znaczenie słów patriota, patriotyzm, wolność i niepodległość. Utrwaliły barwy  i symbole narodowe, oraz poznały postać Józefa Piłsudzkiego. Na zakończenie zaśpiewały pieśni patriotyczne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-05

Małgorzata Czarnecka prowadzi zajęcia taneczne z dziećmi w naszej grupie i w Szkole Tańca Scence Dance w Radomiu, specjalizuje sie w tańcach standardowych, jak również latynoamerykańskich, prowadzi podstawy hip-hop. Żabki bardzo lubią tańczyć! Uczymy się różnych stylów tanecznych. W parach tańczymy cza-czę, salsę i inne gorące rytmy. Często imrpowizujemy przy muzyce, prowadzimy "Bitwę taneczną" pomiedzy dziewczynkami i chłopcami. Bawimy się, tupiemy, klaszczemy, słuchamy muzyki, jest skocznie i wesoło. Sami zobaczcie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-05

W minionym tygodniu poznawaliśmy tajemnice kosmosu – nazwy obiektów, które znajdują się
w kosmosie, nazwy i położenie planet, układ wybranych gwiazd. Wspólnie zastanawialiśmy się, dlaczego istnieje dzień i noc. W wyobraźni odbywaliśmy loty kosmiczne i spotykaliśmy przedstawicieli innych Galaktyk.  Wspólnie stworzyliśmy rakietę kosmiczną i udało nam się skolonizować nieznane planety. Po tak udanej podróży wróciliśmy na ziemię i stworzyliśmy galerię prac będącą dokumentacją naszego wspaniałego lotu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-05

Kochana zima sprawiła nam radość-spadło tyle śnieg, że można ulepić bałwana. Przy takiej pogodzie każdy dzień bez wyjścia na dwór jest dniem straconym.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-05

Każdego dnia uczymy się dobrych nawyków zachowania się, życzliwości, chętnie bawimy się, śpiewamy i tańczymy, lubimy zajęcia plastyczne oraz zajęcia ruchowe. Codziennie ćwiczymy naszą pamięć, spostrzegawczość i uwagę. Lubimy rozwiązywać ciekawe zadania w naszych książkach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-05

Przeprowadzenie pogadanki pt. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą?" to pierwsze zadanie konkursowe w ramach Ogólnopolskiego Konkursu "Przedszkole młodych patriotów", jakie wykonaliśmy. W dniu 2 marca wspólnie z dziećmi z grupy VI ubraliśmy się w barwy ojczyste, aby wczuć się w tematykę zajęcia na temat patriotyzmu. Dzieci przyniosły szaliki, flagi, książki. Zastanawialiśmy się, jak być patriotą na co dzień. Rozpoczęlismy od odśpiewania hymnu, przypomnieliśmy sobie przy jakich okazjach, uroczystościach można go usłyszeć. Nauczyliśmy się wiersza Cz. Janczarkiego pt. "Barwy ojczyste" i dowiedziliśmy się, że 12 państw ma takie same barwy flagi jak nasze państwo. Poznaliśmy też inne symbole narodowe niż flaga, czy godło państwowe. Dzieci były bardzo zaskoczone, że mogą nimi być przedmioty historyczne np. korona króla . Pokazywaliśmy Polskę na mapie i mówiliśmy, z czym kojarzy nam się nasz kraj.

Wspólnie próbowaliśmy opowiedzieć własnymi słowami, co oznacza pojęcie "patriota". To było trudne zadanie dla pięciolatków, ale wspaniała lektura książki Zofii Staneckiej pt. "Nasza paczka i niepodległość - o sześciu polskich świętach" pomogła nam zrozumieć to zagadnienie. Na zakończenie każde z dzieci wykonało flagę, aby pamiętać o szanowaniu symboli narodowych i wywieszaniu flagi w dniu świąt państwowych. Stworzyliśmy Kodeks Młodego patrioty, ale o tym szerzej na kolejnych zajęciach.

Zachęcamy do oglądania naszych zdjęć. Tak wyglądają Młodzi Patrioci z grupy VI - Żabki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-04

W dniach 26 luty - 2 marca uczyliśmy się o życiu dinozaurów. Dzieci przyniosły książki, figurki, które wykorzystaliśmy w trakcie zajęć. Stworzyliśmy  zbiorowe prace plastyczne "Park dinozaurów" przy użyciu kolorowych papierów, folii, tektury i lepliliśmy sylwetki dinozaurów, ozdabiając je ciekawymi materaiałami (ryżem, grichem, fasolą, kaszą). Bardzo podobały nam sie bajki o dinozaurach, które przyniosła Lilianka. Naśladowaliśmy ich zachowanie, wyobrażaliśmy sobie ich życie dawno temu. Zastanawialiśmy się nad teoriami naukowców na temat powodów ich wyginięcia, cóż to była za dyskusja. Czy zamarzły? Czy nastąpił wybuch olbrzymiej gwiazdy? Dzieci z wielkim zaangażowaniem i dużym zainteresowaniem wypowiadały się na temat  prehistorycznego życia. Rysowaliśmy węglem szkielety dinozaurów, które przypominały nam jak wiele można dowiedzieć się z wykopalisk na temat życia na Ziemi.

Zapraszamy do oglądania zdjęć.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-04

W ramach tematu tygodniowego "Nie jesteśmy sami w kosmosie" dzieci z grupy VII- „Biedronki” dowiedziały się jak ludzie zdobywali kosmos, poznały nazwę galaktyki, w której żyjemy oraz nazwy planet tworzących Układ Słoneczny. Biedronki wykonały piękne przestrzenne prace plastyczne na temat „Ufoludek- kosmiczny ludek”. Prezentacja wykonanych prac pokazuje wielką wyobraźnię dzieci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-04

W grupie Biedronek odbyła się pogadanka na temat „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”. Dzieci samodzielnie wypowiadały się na podany temat, wszyscy mieli ciakawe pomysły na wyjaśnienie pojęcia patriotyzm. Dzieci wykazały sie znajomością symboli narodowych: flagi, godła i informacjami dotyczącymi naszego kraju. Rozmowa z dziećmi na temat patriotyzmu była jednym z zadań w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Przedszkole młodych patriotów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-04

Tydzień od 26.02 do 02.03.2018 w grupie Biedronek poświęcony był na zdobywaniu wiedzy na temat zwierząt. Dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta są ssakami. Biedronki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Z łatwością rozwiązywały zagadki dotyczące zwierząt egzotycznych oraz zapoznawały się z ciekawostkami na ich temat. W tygodniu tym wiele radości dostarczyło im wykonanie takich prac plastycznych jak: lepienie z plasteliny wybranego zwierzątka egzotycznego, wykonanie śmiesznego słonika, zwierząt z rolki po papierze czy obrazka przedstawiającego największego ssaka lądowego- słonia.  Wśród wykonanych prac nie zabrakło pingwinów, słoni, tygrysów czy zebr.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-04

"Poznajmy nasze emocje" - pod takim hasłem bawiliśmy się w teatr z wykorzystaniem wykonanych przez dzieci emotikonów. Zadaniem Żabek z grupy VI było narysowanie na kolorowym kole określonej emocji. Nie wszyscy wybrali radość, niektóre z dzieci wybrały złość, strach, znudzenie. Podzieliliśmy sie na zespoły i odgrywaliśmy scenki, opisujące uczucia dzieci. Było dużo śmiechu i wielkie brawa dla odważnych małych aktorów. Szukaliśmy też sposobów na rozładowanie złych emocji. Jednym z nch okazała sie sportowa rywalizacja z wykorzystaniem balonu i rakietek od ping ponga.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-04

Na zajęciach z edukacji matematycznej dzieci z gr. IX poznawały cyfrę 4.  Przedszkolaki doskonaliły umiejętność przeliczania na konkretach, wykorzystując w tym celu guziki. Wykonywały zadania matematyczne, dodając i odejmując w zakresie 4. Uczyły się również zapisu graficznego liczby 4 – kreśliły go w powietrzu, na dywanie, na plecach kolegi oraz na naszej tablicy magnetycznej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-28

Który dinozaur miał najdłuższą szyję? Czym się żywiły wielkie jaszczury? Dlaczego wyginęły dinozaury? Na te i jeszcze wiele innych pytań szukały odpowiedzi przedszkolaki z grupy IX. Szybko okazało się, że dzieci wiele wiedzą na ten temat i mają wśród dinozaurów swoich ulubieńców. Podczas wspólnych zabaw dzieci wykonały dinozaury z balonów. Poznały również nową technikę plastyczną „wydrapywanki”. Podążając zaś śladami prehistorycznych gadów doskonaliły umiejętność analizy i syntezy głoskowej. Wszyscy świetnie się bawili, chętnie wykonując powierzone im zadania.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-28

W ramach realizacji programu „Przedszkole młodych patriotów” dzieci z grupy IX uczestniczyły w pogadance na temat patriotyzmu. Dowiedziały się kogo nazywamy patriotą  oraz jakie postawy charakteryzują małego patriotę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-28

27 lutego dzieci z grup I, II, III i V oglądały prezentację multimedialną na temat dinozaurów, przygotowaną przez panią Aleksandrę Siptę. Przedszkolaki poznały różne nazwy dinozaurów, dowiedziały się, które z nich były roślinożerne,a które mięsożerne. Dzieci miały także do rozwiązania kilka zadań. Wszyscy spisali się na medal.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-28

Z ogromną radością przedstawiamy wyniki konkursu!!!

Celem konkursu było:
- kształcenie postaw proekologicznych,
- uwrażliwienie dzieci i młodzieży na dokarmianie ptaków zimą,
- poznanie ptaków, które odwiedzają zimą karmnik oraz sposób w jaki się odżywiają,
- rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych,
- wspieranie kreatywnych sposobów współpracy rodziców z dziećmi.

Oto nagrodzeni:
I miejsce- Inga i Igor Kędzierscy (gr.V i VII)
II miejsce- Jakub Włodarczyk (gr.IV)
III miejsce- Lena Figarska (gr.I)


Dwa wyróżnienia:
Zuzanna Fijałkowska (gr.V)
Gabriela i Patrycja Kępas (gr.V i II)

Dyplomy i nagrody zostały rozdane w środę 21.02.2018r. 

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-25

I Miedzyprzedszkolny Konkurs Tańca Nowoczesnego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Radomia odbył się w dniu 15. 02. 2018 r. w Resursie Obywatelskiej. Jesteśmy bardzo dumne, że wzięłyśmy udział w tym wydarzeniu. Bardzo lubimy tańczyć i mogłyśmy pokazać swój talent i pasję do tańca. Nie myślałysmy o wygranej i bardzo bałyśmy się występu na tak wspaniałej scenie, ale cieszymy się, że udało nam się wygrać miejsce na podium (srebro!!!).To było niezwykle trudne zadanie. Dzieci z innych przedszkoli prezentowały się znakomicie, a ich układy przygotowane przez profesjonalnych instruktorów tańca zachwycały każdego z oglądających. Jury nie miało łatwego wyboru, dlatego tak bardzo doceniamy ich decyzję. Dla nas taniec to wyrażanie uczuć,mamy nadzieję, że swoim występem poruszyliśmy serca publiczności.

Dziękuję moim dziewczynkom, kochanym ŻABKOM z grupy VI (Amelce S., Amelce W. ,Zosi O., Oli M., Julii B., Lence C., Mai K.,Mai B.) za przepiękny występ, chęć do pracy, talent i serce. Jestem z Was bardzo dumna. Drogie mamy Wam także chciałam podziękować, za pomoc w przygotowaniu strojów, za opiekę nad dziewczynkami podczas konkursu, a pani Sylwi M. za rockowe fryzury. Wychowawczyni p. Barbara Wojszko

Zapraszamy wszystkich do oglądania fotoreportażu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-23

16 lutego "Myszki" ukończyły tworzenie wspaniałej rakiety! Założyliśmy kosmiczne skafandry i poczuliśmy się jak prawdziwi kosmonauci!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-22

 

20 lutego nasze Słoneczka uczestniczyły w zajęciu,którego celem było przybliżenie wiadomości o kosmosie. Zabawy rozpoczęliśmy piosenką"My jesteśmy Ufoludki". Dzieci rozwiązywały zagadki o kosmosie, poznały planety Układu Słonecznego,rozmawiały również w języku kosmitów. Było dużo śmiechu i radości.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-22

 Pięknego bałwana ulepiły dzieci, ma czarne guziki i biały żakiecik.
 W ręku trzyma miotłę, garnek ma na głowie.Może nam zimową bajeczkę opowie?
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-21

W ramach realizacji zadań z programu edukacyjno – wychowawczego „Przygoda ze zwierzakami z Siedmiu Dębów – kształtujemy nawyki, uczymy się zasad współżycia” dzieci z grupy III,IV i V ulepiły serca z masy solnej dla kolegi bądź koleżanki – na pocieszenie kolegi.  Po wysuszeniu dzieci pomalowały serduszka na czerwono i wręczyły swoim kolegom lub koleżankom z okazji Walentynek w dniu 14 lutego 2018r.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-16

„Walentynki po celtycku”.

W dniu 16 lutego dzieci ze starszych grup uczestniczyły w przepięknym koncercie. Podziwialiśmy grę muzyków oraz pokaz taneczny.

Wykonawcy: Aleksander Brych z zespołem Tuatha & Ellorien Dance (pokaz tańca irlandzkiego) Radomska Orkiestra Kameralna

W programie: aranżacje tradycyjnych utworów muzyki celtyckiej m.in. Cooley’s Reel, Foggy Dew, Gallagher’s Frolics Jig, Flowers of Edinburgh

Już przed wiekami wiele ludów obchodziło święto miłości. Należeli do nich również Celtowie. Mity opowiadają, że na dzień 14 lutego przypadają ptasie gody. W ten niezwykły świat mitów i wierzeń celtyckich przenieśli nas Aleksander Brych z zespołem wraz z Radomską Orkiestrą Kameralną.

Celtycka muzyka oparta na nowoczesnych i zróżnicowanych rytmach, melodyjna, żywiołowa, a niekiedy bardzo nastrojowa to gwarancja udanego walentynkowego wieczoru. Aleksander Brych od lat wykonuje muzykę folkową na poprzecznym drewnianym flecie irlandzkim i na wielu innych podobnych instrumentach. Koncertuje z wieloma muzykami inspirując się kulturą różnych stron świata, przede wszystkim krajów bałkańskich, bliskowschodnich i krain celtyckich. Działa również, jako kompozytor. Jego utwory wykonywane są w kraju i za granicą. Obecnie studiuje w łódzkiej Akademii Muzycznej na wydziale kompozycji. Podczas koncertu towarzyszyli mu: Michał Mazur – buzuki irlandzkie, Klaudia Mazur –instrumenty perkusyjne, Natalia Rogińska – skrzypce (gościnnie). W programie koncertu znalazły się tradycyjne melodie celtyckie, ale w nowej odsłonie.

Atmosferę współtworzył pokaz tańca irlandzkiego w wykonaniu Tuatha & Ellorien Dance. Te dwie najstarsze grupy tańca irlandzkiego z Wrocławia połączyły swoje siły. W ciągu wielu lat istnienia zespoły te wystąpiły na niezliczonej ilości pokazów, m.in. na Festiwalu Kultury Celtyckiej w Dowspudzie oraz na Festiwalu Muzyki Celtyckiej „Zamek” w Będzinie. Zdobywali liczne medale w międzynarodowych zawodach tańca irlandzkiego – zarówno w kategoriach grupowych jak i solowych. W 2010 roku na Mistrzostwach Europy w Stuttgarcie zespół Tuatha zdobył tytuł Mistrzów Europy w tradycyjnych tańcach ceili. Delikatne chorografie połączone z energicznym irlandzkim stepem oraz tradycyjna muzyka przeniosły młodych słuchaczy do świata zielonej wyspy i celtyckich krain.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-16

"Przedszkole młodych patriotów" to kolejny program w naszym przedszkolu. 15 lutego dzieci oglądały prezentację multimedialną na temat symboli narodowych, poznały wiersz "Kto Ty jesteś? Polak mały." W. Bełzy oraz zaśpiewały piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem".
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-15

W dniu Święta Zakochanych okazywaliśmy sobie wiele sympatii. Każdy do swoich ulubionych kolegów i koleżanek mówił coś miłego. Było bardzo wzruszająco! Dzieci pięknie wypowiadały się o zaletach swoich przyjaciół, prawiły sobie komplementy. Wykonaliśmy serduszka, które symbolizują Walentynki. Życzymy wszystkim w tym dniu dużo miłości!

Żabki z grupy VI

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-14

W dniach 14 - 16 luty dzieci z grup starszych uczestniczą w rekolekcjach organizowanych w PSP nr 33 w Radomiu. W tych dniach biorą one udział w spotkaniach na sali gimnastycznej od 10.30 - 11.00. prowadzonych przez siostry zakonne. Wspólnie modlimy się, śpiewamy i rozmawiamy na trudne tematy. To czas refleksji i zastanowienia. Dzieciom bardzo podobało się pierwsze spotkanie! Zobaczmy realcję.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-14

W konkursie na "Najładniejszy karmnik" reprezentują nas: Amelka W. (nr 29), Zosia O. (nr 1), Natalia S. (nr 27), Lilianka K. (nr 16), Oliwier G. (nr 28), Patryk Kow..

Dziękujemy rodzicom i dzieciom, za trud włożony w wykonanie takich pięknych domków dla ptaków. Życzymy powodzenia podczas głosowania !

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-12

"POMÓŻMY PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ"

pod takim hasłem odbywa sie konkurs na Najładnieszy karmnik organizowany w naszym przedszkolu.

Do konkursu zgłoszono ponad 30 prac. Piękne domki dla ptaków można podziwiać w holu przedszkola. Głosujemy razem z dziećmi!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i wspaniałe, pomysłowe karmniki. Życzymy powodzenia !

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-12

We wtorek 6.02.2018 r. Grupa Motylków korzystając z pięknej zimowej pogody wybrała się na spacer. Szaleństwa nie było końca. Przy okazji odwiedziliśmy karmnik i dosypaliśmy ptakom ziaren. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-09

Dnia 8 lutego 2018r. gościliśmy pracowników Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Radom, którzy opowiedzieli nam w jaki sposób należy dbać o ptaki, aby przetrwały zimę. Leśniczy opowiadał o sposobach dokarmiania ptaków, a także o różnych gatunkach ptaków zostających na zimę w Polsce. W prezencie dostaliśmy solidny zapas karmy dla ptaków żebyśmy mogli je dokarmiać samodzielnie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-09

"Na zdrówko dobra to rada, dużo owoców zajadaj. W owocach są witaminki, są to zdrowia okruszynki".
Dnia 02 lutego dzieci z grup I, II, III, IV, V brały udział w przedstawieniu teatralnym pt. "Bajka do zjedzenia"- wystawianym przez aktorów z Teatru TAK.
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-08

Bardzo lubimy oglądać spektakle teatralne. Ten był bardzo zabawny. Aktorzy zachęcili nas do wspólnej zabawy i nauki języka angielskiego. Było dużo tańca, śpiewu i okazji do śmiechu. Czekamy z niecierpliwością na kolejne przedstawienie wykonaniu aktorów z teatru TAK.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-05

BAL KARNAWAŁOWY ZA NAMI!!!

W dniu 31 stycznia od godz. 9.00 do godz. 10.00 bawiliśmy sie przy dźwiękach muzyki rozrywkowej w towarzystwie naszych kolegów i koleżanek oraz pań nauczycielek, opiekunek i dyrekcji przedszkola. Zabawę poprowadzili animatorzy przebrani za postacie z filmu Trolle, ani na chwilę nie dając dzieciom się nudzić. Wytańczyliśmy się z uśmiechem na ustach. Było kolorowo, zabawnie i głośno. Dzieci w swoich strojach karnawałowych wyglądały cudownie. Dziękujemy rodzicom za trud włożony w ich przygotowanie, a dzieciom za wspaniałą zabawę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-04

Z okazji Święta Naszych ukochanych Dziadków wykonaliśmy laurki. Życzymy Wam dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności. Kochamy Was całym sercem! Żabki z grupy VI.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-04

Grupa IV w ramach akcji "Zima z książką" zaprosiła gości, aby poczytały dzieciom bajki i opowiadania. Przedszkolaki bardzo lubią słuchać bajek, a z wizyty gości były bardzo zadowolone:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-31

"Zima z książką" trwa! 19 stycznia gościliśmy wspaniałą prababcię Oliwki, która przeczytała dla nas "Słonika Bąbelka". Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-31

30 stycznia odwiedziła nas babcia Amelki, która przeczytała dzieciom bajkę M. Strzałkowskiej "Zima" w ramach akcji "Zima z książką". Babcia Edytka nie tylko czytała, ale także z nami zatańczyła, a na koniec poczęstowała dzieci herbatnikami i cukierkami Dziękujemy za wizytę

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-31

W ramach akcji czytelniczej "Zima z książką" odwiedziła nas mama Krzysia. Przeczytała dzieciom ulubione bajki. Wszyscy uważnie słuchali pouczających opowieści i przyglądali się z zainteresowaniem kolorowym ilustracjom. Bardzo podobało nam się to spotkanie. Z niecierpliwością czekamy na kolejnych gości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-23

W takie mroźne, zimowe dni bardzo lubimy układać puzzle. Bardzo jesteśmy ciekawi jaki obrazek powstanie, tym razem to zabawy na śniegu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-23

Z dumą prezentujemy prace konkursowe naszych Sówek na "Najładniejszą ozdobę choinkową" oraz zdobywczynię I miejsca - Luizę B.i jej piernikowy domek. Gratulujemy Wam pomysłowości i oryginalności!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-23

W poniedziałki i w czwartki dzieci uczestniczą w zajęciach z religii. Bardzo lubią spotykać się z panią Anią Karasińską. Ma ona wspaniałe podejście do dzieci, cudowny głos i talent do pięknych opowieści. Lubimy zgłaszać się do odpowiedzi... sami popatrzcie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-15

Wspaniale było wybrać się na spacer do parku i przyjrzeć z bliska ptakom, pozostających w okresie zimy w Polsce. Na naszej drodze spotkaliśmy kaczki, kawki, wróble, gołębie, gawrony...i inne mniejsze ptaszki, które rozpoznawaliśmy na obrazkach przy ścieżce dydaktycznej w parku. Zaglądaliśmy do napotkanych karmników i wsypywaliśmy ziarenka.

Udaliśmy się także na plac przy budynku naszego przedszkola, aby odwiedzić wiewiórkę Basię. Obserwowaliśmy z odległości kilku kroków jej zwinne skoki po drzewach, znajdujących się w ogrodzie. Uczyliśmy się o sposobach dokarmiania ptaków zimą, zawieszaliśmy na drzewach kule, które mamy nadzieję staną się przysmakiem dla okolicznych sikorek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-15

Bardzo lubimy słuchać bajek, oglądać ilustarcje do nich...ale kto potrafi najlepiej to robić? Okazuje się, że rodzice, dziadkowie i oczywiście nauczyciele. Każdy rodzaj lektury jest dobry, nawet encyklopedia. Książka to skarbnica wiedzy, to zaczarowany świat. W podróż do kolorowych i wesołych przygód Martynki zabrała nas mama Franka, pani Kasia. Pokazała dzieciom, że dorośli także na krótki moment lubią zagościć w krainie baśni i bajek. Specjalnie dla nas przebrała się za biedronkę i przeczytała dzieciom dwie bajki:

"Opowiadania o Martynce" i  zbiór opowieści "Na farrmie". Każda z tych historii miała pouczające zakończenie. Dowiedzieliśmy się, że ze strachem można się oswoić, a duchy i straszydła nie istnieją. Kózka z kolejnego opowiadania zachęciła wszystkie dzieci do spożywania warzyw. Dzieci słuchały z uwagą tekstów, czytanych przez panią Kasię. Bardzo dziękujemy jej za wsólnie spędzony czas i piękne bajki!! Czekamy na kolejnych śmiałków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-15

Nasze przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do zbiórki monet w ramach Ogólnopolskiej Akcji Góra Grosza.  Dzieci dowiedziały się komu zostaną przekazane pieniądze. Przynosiły każdego dnia po kilka drobniaków, a niektórzy z nas Lenka, Lilianka, Rafał, Adaś, Kamilek, Zosia, Amelka dostarczyli kilkadziesiąt monet o różnych nominałach.Umiemy okazywać wsparcie potrzebującym, bo każdy z nas może znaleźć się w trudnej sytuacji. Dzieci pomagają dzieciom z domów dziecka. Brawo Żabki !!! Macie wspaniałe serduszka !

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-15

12 stycznia odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji "Zima z książką". Słuchaliśmy opowiadania A.Głowińskiej "Kicia Kocia. Zima", które przeczytała dla nas Pani Ala, babcia Nikoli. Serdecznie dziękujemy! Było bardzo miło, a także słodko, bo oprócz opowiadania, Pani Ala poczęstowała nas ciastkami Chętnych rodziców, babcie lub dziadków zapraszamy do przyłączenia się do akcji.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-15

10 styczna grupę Motylków odwiedziła babcia Leona i przeczytała nam piękne wiersze Juliana Tuwima. Było magicznie. Zapraszamy do nas częściej rodziców oraz dziadków. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-11

"Zima długa i surowa, naszym ptakom ziarno chowa. Ptaszki głodne przyfruwają i w okienko zaglądają. Przedszkolaki nie zapominają i ptaszki dokarmiają". Nasze Misiaki wykonywały piękne szyszki z ziarenkami, przy okazji rozpoznawały i nazywały wybrane ziarenka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-09

W naszym przedszkolu nie tylko się bawimy, ale także uczymy. 18 grudnia nasze "Misie" uczestniczyły w zajęciu , którego celem było kształtowanie umiejętności matematycznych i poznawanie ciekawostek na temat choinki. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w zajęciu i chętnie przyswajały nową wiedzę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-09

19 grudnia w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu odbył się koncert bożonarodzeniowy w wykonaniu dzieci z naszego przedszkola. Wszystkie grupy występowały na dużej scenie. Przygotowany program artystyczny był piękny i bardzo wzruszający.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-09

ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA ZDJĘĆ Z KONCERTU BOŻONARODZENIOWEGO,

KTÓRY ODBYŁ SIĘ 19 GRUDNIA 2017 r. !!!

Przed Państwem dzieci ze wszystkich grup. Warto przywołać ten moment raz jeszcze. Życzymy miłego oglądania.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-09

"Zima z książką" w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom w grupie "Myszek" już się zaczęła! 9 stycznia odwiedziła nas mama Franka, która przeczytała bajkę "Tupcio Chrupcio u fryzjera". Dzieci bardzo uważnie słuchały i chętnie wypowiadały się na temat ich wizyt u fryzjera. Były też wspólne tańce przy muzyce, a na zakończenie słodkie herbatniki. To było bardzo miłe spotkanie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-09

"Zebrała się nasza gromada, gdy już wieczorek zapada. Chętna do zabawy w Andrzejkową noc, bo dziś wróżb i magii wielka moc". 30 listopada nasze przedszkolaki wzięły udział w zabawach przy muzyce i we wróżbach....było malowanie twarzy i losowanie karteczek z zawodami.....czy się wszystko spełni? Czas pokaże....

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-08

Pierwszy raz na tak dużej scenie. W dniu 19 grudnia w godzinach rannych odbyła się próba generalna "Koncertu Bożonarodzeniowego". To było dla dzieci wielkie przeżycie i ciekawe doświadczenie. Zobaczcie jak przygotowywaliśmy się na to wielkie wydarzenie.

Za kulisami także panowało poruszenie, dopilnowywanie strojów, pozytywna atmosfera i trema.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-07

KALENDARZ PRZEDSZKOLNY NA ROK 2018

w wykonaniu dzieci z grupy VI - Żabek

My także potrafimy stworzyć własny kalendarz. Potrzebujemy tylko: blok techniczny, flamastry, kredki i odrobinę wyobraźni. Rysując uczymy się, zapamiętuejmy nazwy miesięcy, dni tygodnia i poznajemy oznaczenia w kalendarzu. Pisanie cyfr było wspaniałą lekcją, przygotowującą nas do nauki w szkole. Zapraszamy do oglądania naszej zbiorowej pracy. Każdy miesiąc zastał wykonany samodzielnie przez dzieci:

styczeń - Aleksandra M.

luty - Adaś P. i Kacper T.

marzec - Zosia O.

kwiecień - Maja B. i Liwia S.

maj - Patryk Kow.

czerwiec - Lena C.

lipiec - Rafał G.

sierpień - Oliwier G.

wrzesień - Kamil D. i Adaś D.

październik - Patryk Kr. i Borys K.

listopad - Natalia S. i Liliana K.

grudzień - Maja K.

GRATULUJEMY POMYSŁOWOŚCI MŁODYM ARTYSTOM.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-07

Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za udział w konkursie organizowanym przez nasze przedszkole. Z dumą prezentujemy Państwa prace. Przedstawiamy naszych laureatów w konkursie "Najładniejsza ozdoba choinkowa":

Kamila Dąbrowskiego - II miejsce

Amelia Stysiak - wyróżnienie

Maja Bieńkowska - wyróżnienie

Gratulacje!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-30

Drodzy Rodzice!

Do dnia 6 grudnia odbywał się konkurs plastyczny na "Najładniejszą ozdobę choinkową" zorganizowany przez nasze przedszkole dla rodziców i dzieci. Do udziału zgłoszono 140 prac. Mogliśmy podziwiać je wszystkie w holu przedszkola. Zachwyciliście nas wszystkich swoją pomysłowością, oryginalnością i starannością. Gratulujemy !!! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć prac.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-23

W niedzielę 17 grudnia na Placu Corazziego w Radomiu odbywała się coroczna impreza pod hasłem „Gwiazdka na deptaku”.  Drużyny ze szkół podstawowych i przedszkoli brały udział w konkursie na najładniej udekorowaną choinkę. Naszego Przedszkola nie mogło tam zabraknąć! Nie zdobyliśmy nagrody, ale pochwałę za oryginalność, bo na naszej choince zamiast tradycyjnych aniołów, gwiazdek i łańcuchów wisiały........bombki z symbolami naszych grup. Były więc myszki, misie, motylki, słoneczka, pszczółki, żabki, biedronki, sowy i kolorowe nutki. Choinka była kolorowa i inna niż wszystkie. Dla nas najładniejsza!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-17

Zbliża się zima, a to oznacza trudny czas dla ptaków. Jednak z naszą pomocą przetrwają ją na pewno łatwiej. Dowiedzieliśmy się, że niektóre ptaki odlatują na zimę do ciepłych krajów, a tym co w Polsce zostają musimy pomagać. Podsumowaniem zajęć było wykonanie szyszek z ziarenkami dla ptaków i zawieszenie ich w ogrodzie przedszkolnym.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-09

W naszym przedszkolu mamy same grzeczne przedszkolaki! Przez cały rok były tak grzeczne, że Mikołaj postanowił odwiedzić ich trochę wcześniej niż zwykle, bo już 4 grudnia. Obejrzeliśmy bardzo wesoły spektakl "Co się stało z Mikołajem?" w wykonaniu teatru TAK. Razem ze skrzatem Bąblem musieliśmy znaleźć Mikołaja, który zapadł się pod ziemię. Z Rudolfem wyruszyliśmy na poszukiwania do Arizony, do Afryki, a nawet do świata bajek. Na szczęście udało nam się go odnaleźć! I okazało się, że miał worki pełne prezentów dla przedszkolaków:) Radości nie było końca:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-09

W dniach 21,22 i 23 listopada dzieci z grup I „Myszki", II„ Motylki", V „Słoneczka"zostały uroczyście pasowane na przedszkolaków. W uroczystościach wzięli udział zaproszeni rodzice oraz dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 17, pani Anna Belowska.  Dzieci zapreznetowały program artystyczny, który został przygotowany pod kierunkiem nauczycielek. Spotkanie miało podniosły charakter, a punktem kulminacyjnym było ślubowanie przedszkolaków. Po jego złożeniu pani dyrektor dokonała pasowania używając specjalnej, dużej kredki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i słodkie upominki. Po zakończeniu przedszkolaki wraz z panią dyrektor, nauczycielkami i rodzicami pozowały do pamiątkowego zdjęcia.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-08

24 października obchodziliśmy dzień origami jest to sztuka składania papieru. Dzieci poznały zasady tej sztuki same wykonały origami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-04

20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Dzieci poznały prawa dziecka, brały udział w dyskusji oraz wykonały pracę plastyczną.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-04

Tak wygląda nasz Atlas Drzew, który powstał w ramach realizacji zadań w projekcie edukacyjnym "W zaczarowanym świecie drzew".

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-04

Mali artyści, duzi patrioci!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-04

Zobaczcie, jakie z nas piękne misie. Bawiliśmy się świetnie razem z naszymi ukochanymi misiami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-04

Przedszkolaki z grupy IX postanowiły odłożyć na bok kredki, kartkę i zamienić je na pędzel, farby oraz folię. Sala zmieniła się w pracownię artystyczną, a wykonywana praca sprawiła dzieciom wiele przyjemności.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-04

 

Przedszkolaki z grupy IX w ramach poznawania litery d wykonały pracę plastyczną pt. „Wesołe dinozaury”. Dzieci nie tylko utrwaliły kształt litery, ale także ćwiczyły motorykę małą poprzez wycinanie i przyklejanie elementów na kartkę. Dzieciom bardzo podobała się taka forma poznawania nowej literki. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-04

 

W ramach realizacji projektu „Matematyk od malucha” przedszkolaki z grupy „Wesołe Nutki” przeniosły się w świat figur geometrycznych. Podczas prowadzonych zajęć dzieci zostały zaznajomione z nazwami podstawowych figur geometrycznych. Poznawały ich cechy charakterystyczne, dokonywały porównań. Zadania stawiane dzieciom w czasie zajęć pozwoliły również na realizację takich zagadnień jak: klasyfikowanie figur wg kształtu, wielkości i koloru czy tworzenie zbiorów, których elementy spełniają określone warunki. Na zakończenie zabaw dydaktycznych dzieci wykonały pracę plastyczną „Figuraki”, która pozwoliła na utrwalenie poznawanych kształtów. Przedszkolaki wykazały się niezwykłą pomysłowością i fantazją. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-04

Dziękujemy wszystkim rodzicom dzieci z grupy VI za udział w I części warsztatów „Odkryjmy w dziecku talent – wielointeligentna edukacja dziecka”. Wykazaliście się wspaniałą postawą bawiąc sie z nami, wykonując czasem zwariowane zadania. Mamy nadzieję, że taka forma współpracy z wychowawcami spodobała się Państwu.

Zachęcamy do udziału w kolejnej części.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-01

"Szorujemy ząbki dzielnie, szczotką, pastą, ciepłą wodą,
aby lśniły jak gwiazdeczki super bielą i urodą"
Dnia 15.11. 2017 grupa Misiów udała się z wizytą do gabinetu dentystycznego.
Każdy dzielny przedszkolak miał zbadane ząbki, a sympatyczny pan doktor pochwalił wszystkich za przepiękne uśmiechy i odwagę.
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-01

We wtorek 14.11.2017 roku nasze przedszkole odwiedzili uczniowie z klasy mundurowej XI Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Radomiu. Dzieci z naszego przedszkola miały okazję obejrzeć mundury, a nawet przymierzyć beret i furażerkę. Na koniec spotkania odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i pokaz musztry.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-01

16.11.2017r. w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Naszych przedszkolaków odwiedziły Panie stomatolog z Przychodni Stomatologicznej E.Pora. Dzieci dowiedziały się dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. Dzielne przedszkolaki chętnie pokazały swoje ząbki!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-01

"Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci". 24 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia! Aby misiowa frekwencja nie była zbyt niska, każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego misia, z którym tańczyliśmy i bawiliśmy się w najlepsze:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-01

Brawo! Gratulujemy Joasi, Rafałowi i Antosiowi wspaniałego występu i zdobycia wyróżnień w Miedzyprzedszkolnym Konkursie recytatorskim organizowanym przez PP nr 3 w Radomiu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-01

W ramach realizacji projektu "W zaczarowanym świecie drzew" wspólnie z dziećmi postanowiliśmy stworzyć indywidualne albumy z pracami plastycznymi pt. "Las w sztuce". Była to doskonała okazja do sprawdzenia się w nowych technikach plastycznych, a przy tym wspaniała zabawa. Na chwilę poczuliśmy się prawdziwymi artystami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-17

Prezentujemy prace, które wykonaliśmy wspólnie z rodzicami w ramach realizacji projektu "W zaczarowanym świecie drzew".

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-17

W październiku realizowaliśmy zadania wynikające z projektu „W zaczarowanym świecie drzew”. Udało nam się stworzyć wspaniały „Atlas Drzew”, który został wyeksponowany na tablicy w szatni Zespołu Szkół Muzycznych. Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w zbieraniu zdjęć oraz materiału przyrodniczego. Jesteśmy dumne z naszych dzieci, którez ogromną chęcią uczestniczyły w zajęciach przynosząc różne książki i ciekawostki dotyczące drzew.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-14

Na początku listopada realizowaliśmy dalsze zadania związane z projektem „W zaczarowanym świecie drzew”. Wspólnie z dziećmi stworzyliśmy Kodeks Przyjaciela Drzew, kukiełki, które wykorzystaliśmy do zabaw parateatralnych oraz galerię prac plastycznych wykonanych różnymi technikami pt. „Las        w sztuce”. Efekty wspólnej pracy możemy podziwiać na zamieszczonych zdjęciach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-14

Na naszych zajęciach połączyliśmy naukę pisania liter z zabawą. Okazało się, że literki można też namalować.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-14

Święto Niepodległości to dla nas ważna uroczystość. Każdy z nas wykonał samodzielnie kotylion w barwach ojczystych. Jesteśmy małymi patriotami i nie zapominamy o naszej historii.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-14

Obejrzyjcie nasze prace, które wykonaliśmy w ramach kolejnych działań projektu "W zaczarowanym świecie drzew". Prezentujemy tylko niektóre z nich pokazujące, zastosowanie przez nas różnych technik plastycznych.  Lista naszych prac:

 • Jarzębina - praca wykonana techniką wylepiania plasteliną, obrysowywanie konturów flamastrem
 • Liście dębu - rysowanie po śladzie, kolorowanie kredkami świecowymi
 • Borowik - technika origami
 • Las - wydrapywanka
 • Gałązka sosny - wyklejanie z bibuły i papieru, wycinanie drobnych pasków, przyklejanie na kartce papierowych elementów
 • Leśny krajobraz- układanie papierowych puzzli  i przyklejanie ich na kartce
 • Drzewo - rysowanie witrażu
 • Kolorowy liść - odbijanie liści pomalowanych farbą, rysowanie flamastrem, technika frotaż
 • Brzoza - malowanie palcami przy użyciu farby plakatowej
 • Las jesienią - praca przestrzenna, wykorzystanie materiału przyrodniczego, oklejanie bibułą gałązek
 • Kasztanowiec - wyrywanka z szarego papieru, wycinanie liści, cieniowanie kredką świecową tła, rysowanie kasztanów.

Jesteśmy dumni, bo samodzielnie stworzyliśmy takie piękne prace.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-14

W dniu 10 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości (11 listopada). Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w jednej sali, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Każda grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych, a dzieci przyszły do przedszkola ubrane na galowo.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z  grupy VII pięknie zaprezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.  Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze przedszkolaki uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-09

Zimowa zbiórka dla zwierząt zakończona! Najwięcej zebraliśmy suchej karmy, puszek z jedzeniem i materiałów do wyścielania. Były także miski i zabawki dla czworonożnych przyjaciół. Przedszkolaki z grupy "Myszek" dzielnie i z dużym zaangażowaniem wszystko posegregowały. Zebrane rzeczy przekażemy pracownikowi schroniska w Radomiu. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do naszej akcji.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-07

Pod koniec października realizowaliśmy zadania wynikające z projektu "W zaczarowanym świecie drzew". Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie się rodziców, za dostarczenie pięknych liści, żołędzi, kasztanów, jarzębiny itp. Duże brawa należą się także za przygotowanie prezentacji o drzewach. Jeszcze raz dziękujemy! Efektem naszych działań jest "Atlas drzew", który został umieszczony w naszym "kąciku przyrodniczym".

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-02

W ramach realizacji projektu "W zaczarowanym świecie drzew" dzieci wspólnie z rodzicami wykonali przepiękne prace plastyczne, opisujące i obrazujące drzewa z ich najbliższego otoczenia. Podziwialiśmy ich pomysłowość i wykorzystanie naturalnych materiałów. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat drzew, rysując je, wyklejając i zamieszczając krótki opis. Rafałek podczas zajęć wyjaśnił wszystkim  dzieciom z grupy, co to znaczy, że brzoza ma elastyczne gałęzie. Wszystkie pięciolatki były zaskoczone rozmiarem, jakie może osiągnąć drzewo i ich długowiecznością. Tak powstał nasz Przedszkolny Atlas Drzew - grupy VI.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-29

W dniu 25 września  dzieci z grupy VII oraz 29 września  z grupy VIII uczestniczyły w imprezie integracyjnej ,zorganizowanej z okazji zbliżającego się dnia chłopaka, w Akademii Robotyki LEGO. Był to czas wypełniony konkursami i zabawami przeprowadzanymi przez animatorów. Dzieci budowały miasto LEGO. Poznawały tajniki robotyki i programowania z wykorzystaniem  zestawów klocków LEGO WeDo oraz LEGO Mindstorms EV3. Łączenie klocków LEGO z czujnikami i silnikami, montaż  i programowanie przy pomocy komputerów stanowiło dla dzieci wspaniałą zabawę.

W czasie przerwy czekał na dzieci słodki poczęstunek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-29

Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy wystąpić przed naszą wspaniałą publicznością i szanownymi gośćmi. Na uroczystość Urodzin Książkowego Misia przygotowaliśmy inscenizację pt. "Niegrzeczna mała żabka". Nasze dziewczynki wcieliły się w role żabek, a chłopcy w role bocianów. Niespodzianką dla wszystkich oglądających były tańce w wykonaniu par tanecznych, solistek i solistów. Zaprezentowaliśmy rock and rolla, taniec nowoczesny, zumbę, balet, pląsy taneczne i finałowy taniec "Skakaniec". Przy tak pięknej dekoracji i w specjalnych strojach wykonaliśmy z dumą program artystyczny. Rafał, Lena, Amelia W., Liliana, Liwia i Franek otrzymali wielkie brawa za swoje indywidualne role. Po zakończeniu uroczystości usłyszelismy wiele miłych słów od naszych gości i pani dyrektor. Gratulacje!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-29

Odwiedziny Funkcjonariuszy Policji odbyły się w każdej grupie, pogadanki dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa. Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie?… Policjanci chętnie opowiedzieli przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym. Obejrzeliśmy wspólnie film edukacyjny "Bezpieczna droga z radami Sponge Boba". Dzieci wykazały sie dużą wiedzą na temat ruchu drogowego, odpowiadając na pytania zadane przez naszych gości. Niespodzianką dla wszystkich okazała sie wizyta zabawnej Zebry plolicjantki, która przytuliła wszystkie dzieci i zatańczyła z nimi wesoły taniec. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki: smycze, odblaski, plakietki.

Serdecznie dziękujemy Policjantom za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-29

Uwielbiamy słuchać muzyki poważnej! Tym razem zajęliśmy miejsca w pierwszym rzędzie, aby z uwagą i skupieniem wysłuchać przepięknego brzmienia instrumentów smyczkowych. Przed nami wystąpił znakomity wiolonczelista Jacob Shaw, który zagrał znane utwory m. in. Taniec szabli, Bolero i wiele innych.Dzieci nagrodziły artystów wielkimi brawami. Czekamy na kolejny występ już w listopadzie...

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-29

Zajęcia z rytmiki z panem Tadeuszem Krzyczkowskim są bardzo ciekawe. Uczymy się grać na instrumentach, śpiewać i tańczyć. Zawsze jest wesoło.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-29

Dnia 23.10.2017 w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa.

Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.

Zakres i przebieg działań został uzgodniony z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Strażacy przyjechali do naszego przedszkola, aby obserwować jak uczestnicy ewakuacji na sygnał syreny alarmowej opuścili budynek wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi poza teren przedszkola. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci bez problemu odnalazły się w nowej, zaskakujacej sytuacji. Prawidłowo reagowały na polecenia wychowawców, bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek. Przed budynkiem przedszkola czekała na dzieci miła niespodzianka - samochód ratowniczy Straży Pożarnej, który wzbudził ogromny zachwyt.

Ćwiczenia tego typu są bardzo potrzebne, gdyż odgrywają dużą rolę społeczną.

Już od najmłodszych lat oswajają uczestników oraz kadrę pedagogiczną i pracowników obsługi do sytuacji, w której może zaistnieć konieczność szybkiego, zorganizowanego i pozbawionego elementu paniki, opuszczenia miejsca zabawy i pracy.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-28

 W piątek 27.10.2017 roku nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP z/s w Radomiu: podinspektor Stanisław Popiel, podkomisarz Emilia Kosma i młodszy aspirant Ewelina Stróżka. Spotkanie odbyło się w ramach działań realizowanych w przedszkolu z Innowacji Pedagogicznej "Bezpieczne przedszkole". Podczas spotkania przedszkolaki poprzez zabawę mogły zgłębić wiedzę dotyczącą prawidłowego korzystania z drogi, właściwego przechodzenia przez jezdnię oraz potrzeby używania elementów odblaskowych. Dużą niepodzianką dla dzieci była policjantka - Zebra, która oprócz nauki przechodzenia przez jezdnię, przybijała "piątki" i łaskotała dzieci ogonem. Przedszkolaki ochoczo uczestniczyły w spotkaniu.
Pamiętajmy, że dzieci należy edukować od najmłodszych lat, ponieważ bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-28

19.10.2017r. w naszym przedszkolu odbyły się URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA. Odwiedził nas duży i mały Miś, byli także goście, którzy czytali nam fragmenty "Pamiętnika czarnego noska" J. Porazińskiej. Natomiast dzieci z grupy VI zaprezentowały piękne przedstawienie o niegrzecznej żabce. Wydaje nam się, że wszystkie książkowe misie były zadowolone z takich urodzin

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-22

10 października przypada "Światowy Dzień Drzewa" Grupa "Myszek" postanowiła zaczerpnąć trochę energii od drzew i wybrała się na przyjemny jesienny spacer

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-19

Dzień Chłopaka w naszej grupie był pełen radości i zabawy! Dla wszystkich dzieci zostały wręczone słodkie upominki, a chłopcy dodatkowo otrzymali super autka. Były także wspólne zabawy i tańce. Wszyscy bawili się świetnie:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

Podczas zajęć z rytmiki uczymy się nie tylko piosenek, są też tańce i "skakańce", które dzieci bardzo lubią.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

Paluszki ćwiczymy- wydzierankę z kolorowego papieru robimy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

Z Panią Anią wspólnie się modlimy:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

12 października mieliśmy niezwykłego gościa, był to Koziołek Matołek! Chciał dojść do Pacanowa, ale po drodze odwiedził dzieci z naszego przedszkola. Wspólnie z przyjacielem opowiedział nam trochę o swoich przygodach, były też konkursy i zagadki, a na koniec zapisał wszystkie chętne dzieci do swojego Klubu zostawiając na pamiątkę pieczątki na rękach. Matołku zapraszamy na następną wizytę:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

16 października w naszym ogrodzie przedszkolnym odbyła się impreza integracyjna "ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA". Dzieci z wszystkich grup prezentowały ilustrację ruchową do wybranej piosenki:) Występy były bardzo udane! Rodzice wraz z dziećmi brali udział w wielu konkursach: szukali jeżyków w trawie, wykopywali ziemniaki z piaskownicy, rzucali ziemniakiem do pudła, a nawet ścigali się z ziemniakiem na łyżce:) Nagrody w konkursach były niezwykłe - "Ziemniaczkowe cudaczki", które zachwycały oryginalnością i pomysłowością. Były także zabawne tańce przy piosence "Kartofle". Wspólne zabawy sprawiły wszystkim mnóstwo radości i każdy z ochotą powędrował do "Jesiennej kawiarenki", w której czekała gorąca herbatka i pyszne ciasta przygotowane przez rodziców.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

"Akcja adaptacja"- za nami pierwsze dni w przedszkolu. Przedszkolni debiutanci to prawdziwe zuchy! Oprócz zabaw, jemy pyszne obiadki, a później smacznie śpimy
i odpoczywamy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-17

Nasz pierwszy spacer do ogrodu przedszkolnego. Już w sali zapoznaliśmy się z przyjaznym wężem, który będzie z nami spacerował. A podczas spaceru spotkaliśmy mieszkankę naszego ogrodu- wiewiórkę Basię. Chętnie wzięła od nas prezent- orzeszka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-17

26 września w naszym przedszkolu odbyła się prelekcja pod tytułem "POLSKA - MOJA OJCZYZNA". Dzieciom zostały przypomniane symbole narodowe. Po spotkaniu była sesja zdjęciowa, chłopcy przebrani za żołnierzy, a dziewczynki za sanitariuszki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-17

W środę 20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka! W naszym przedszkolu od rana było bardzo wesoło. W drzwiach witała nas Pani Dyrektor malując nam kolorowe piegi, a w salach czekały niespodzianki. Do naszej sali zaprosiliśmy wszystkich przedszkolaków, gdzie odśpiewaliśmy "Hymn Przedszkolaka", tańczyliśmy do piosenek "Woogie Boogi" i "Czekolada". Były także zawody w rzucaniu piłką i świetna zabawa z chustą animacyjną. Na zakończenie otrzymaliśmy dyplomy i kolorowe balony. To był bardzo udany Dzień Przedszkolaka!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-17

"Myszki" uwielbiają malować farbami! Oprócz pomalowania liści, odbijaliśmy nasze dłonie tak, aby "jesienne drzewa" wyszły pięknie. I wygląda na to, że nam się udało:) Potem wybraliśmy się na spacer.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-17

Z Panią Agnieszką się nie nudzimy! Bardzo ciekawie prowadzi dla nas zajęcia z języka angielskiego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-14

Bardzo lubimy wykonywać prace plastyczne. Wycinanie i wyklajanie "Budynku szkoły" było świetną zabawą. Malowanie "Kasztanowych ludzi" po spacerze w parku Leśniczówka przypomniało nam, jakie cuda można robić z kasztanów. Praca "Muchomor czerwony" była inspirowana wystawą grzybów, którą obejrzeliśmy w dniu 10 października 2017 roku. Dowiedzielismy się wtedy, że z grzybami nie ma żartów, chociaż są takie piękne i pachnące. Wkrótce kolejne prace!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-14

W dniu 10 października 2017 r. nasza grupa odwiedziła siedzibę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu i obejrzeliśmy wystawę „Poznaj Grzyby - Unikniesz Zatrucia”. CCelem wystawy było upowszechnienie wiedzy na temat grzybów jadalnych, niejadalnych, trujących oraz zasad bezpiecznego grzybobrania. W ciekawej aranżacji leśnej zobaczyliśmy około 60 sztuk atrap grzybów w skali 1:1, aby jak najwiarygodniej poznać poszczególne grzyby w ich naturalnym środowisku, pogrupowane pod względem podobieństwa zewnętrznego. Nauczyliśmy się jak rozpoznawać poszczególne gatunki. Dowiedzieliśmy się dlaczego jest tak ważne zachowanie różnych typów lasu nie tylko dla leśnika, ale również dla turystów i osób rekreacyjnie korzystających z lasu, w tym dla grzybiarzy. Zaprezentowano nam tematyczne tablice edukacyjne, filmy edukacyjne pozwalające poznać budowę grzybów, ich różnicowanie i zasady bezpiecznego przebywania w lesie. Dzięki prelekcji mogliśmy dowiedzieć się, jakie są zasady zbioru grzybów i jak zapobiegać zatruciom. Sala, w której byliśmy wyglądała jak prawdziwy las  - aranżacja z roślin runa leśnego i drzewek leśnych przygotowanych dzięki Nadleśnictwu Radom. To była bardzo pouczająca i piękna lekcja. Polecamy wszystkim!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-14

20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który również obchodzony był w naszym przedszkolu. O świąteczną oprawę tego dnia postarały się panie w grupach oraz dyrektor przedszkola Anna Belowska . Spotkaliśmy się na szkolnym korytarzu, by razem odśpiewać „Hymn przedszkolaka” oraz piosenkę pięciolatków „ Przedszkole drugi dom”. Później dzieci bawiły się wspólnie przy muzyce tanecznej, brały udział w przeróżnych konkursach, chętnie nadstawiały swoje twarze do malowania. Uwieńczeniem dnia przedszkolaka była praca grupowa zatytułowana „ Przedszkole moich marzeń”, którą dzieci wykonały kredkami na szarym papierze. Prace powieszono na korytarzu, aby każdy mógł je obejrzeć.Na pamiatkę tego dnia każde z dzieci otrzymało pamiątkowy dyplom. Wszystkiego najlepszego życzymy naszym starszakom!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-07

Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków ! Kochane Żabki już trzeci rok jesteście z nami. Wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta.Niech te kolorowe balony bedą zapowiedzią pieknej przyszłości jaka jest przed Wami. Przesyłamy buziaki!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-07

29 września rozpoczął się cykl koncertów Radomskiej Orkiestry Kameralnej, która w tym sezonie obchodzi jubileusz 10 - lecia istnienia. Na spotkaniu inauguracyjnym sezon, poza słuchaniem muzyki poznaliśmy instrumenty wchodzące w skład orkiestry. W koncercie zatytułowanym „Koncert jubileuszowy” na fortepianie grał Roman Rabinovich, dyrygował Marcin Wolniewski. W programie wysłuchaliśmy następujących utworów: W.A.Mozart- Divertimento D-dur KV 136, Koncert fortepianowy d- moll nr 20  KV 466 oraz Symfonia nr 41 C-dur „Jowiszowa” KV 551. Muzykowi towarzyszyła jak zwykle Radomska Orkiestra Kameralna.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-07

W restauracji rodzinnej przy ulicy Szewskiej 14 w Radomiu  znajduje się Warsztatownia MammaLeo, której właścicielka pani Dorota zaprasza na cykl ciekawych warsztatów. Odwiedziliśmy to magiczne miejsce i zrobiliśmy samodzielnie kolorowe glicerynowe mydełka. Zaczęliśmy od wyboru kształtu, mieliśmy do dyspozycji foremki w kształcie motyla, serca, róży, ważki, słonecznika i wiele innych. A potem przyszedł czas na zapach, wąchaliśmy ciekawe aromaty: świeżej pomarańczy, czekolady, porzeczki, brzoskwini i inne. Każdy czuł się wyjątkowo, mogąc zdecydować samodzielnie, jakie będzie jego mydełko. Najwięcej emocji wzbudził wybór koloru, u dziewczynek dominowały odcienie różowego, żółtego, czerwonego, a u chłopców niebieskiego i zielonego. Dodaliśmy też odrobinę magii, błyszczący brokat. Dzieci musiały wykazać się cierpliwością, oczekując na wystygnięcie gliceryny. Efekt był zaskakujący! Dzieci były bardzo dumne ze swoich kolorowych, pachnących, pięknie opakowanych mydełek. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał odznakę          i dyplom „Super mydlarza”. Brawo!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-07