„Dzień Dziecka w przedszkolu na Ukrainie”

Zapraszamy rodziców do wzięcia udziału w Akcji charytatywnej „Dzień Dziecka w przedszkolu na Ukrainie”. Tym razem prosimy o przyniesienie nowych układanek, gier dydaktycznych, kolorowanek, artykułów plastycznych, zabawek do kącików tematycznych itp.  w celu zorganizowania Dnia Dziecka dla dzieci w przedszkolu na Ukrainie.

Akcja będzie przeprowadzona w dniach od 21 do 28 kwietnia 2021r.

w Przedszkolu Publicznym Nr 17 w Radomiu we współpracy z Caritas Diecezji Radomskiej.

Przedszkole w Jasieniowicach na Ukrainie prowadzone jest przez siostry zakonne z Polski. W parafii Wniebowzięcia NMP w Złoczowie, który leży ok. 80 km od Lwowa, pracuje pochodząca z diecezji radomskiej s. Anna Lis ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. W większości dzieci uczęszczające do przedszkola mają polskie korzenie, gdyż Złoczów do II wojny światowej należał do Polski. W wielu domach kultywuje się tam tradycje polskie. Siostry zwracają się do dzieci w dwóch językach – polskim i ukraińskim. Parafianom ciężko się tam żyje. Wielu z nich nie ma pracy albo zarabia niewiele. Siostry, by utrzymać placówkę, korzystają z pomocy z Polski. Bez takiej pomocy nie mogłyby utrzymać przedszkola.

Serdecznie dziękujemy za włączenie się w  akcję!