IPPL

III INTEGRACYJNY PRZEGLĄD PIOSENKI LUDOWEJ

Po raz trzeci odbył się Integracyjny Przegląd Piosenki Ludowej, którego organizatorem jest Przedszkole Publiczne z Oddziałami Integracyjnymi Nr 24

w Radomiu. Ze względu na panującą sytuację (pandemia), tym razem przegląd odbył się online.

Dzieci z grupy IX "Myszki" przygotowały utwór z repertuaru zespołu Rokiczanka pt. „Od wschodu słoneczka”, który pięknie zaśpiewali. Wszystkim uczestnikom przeglądu organizatorzy wskazali także do wykonania utwór "Lipka " (również zespołu Rokiczanka), z którego zostanie zrobiony wspólny teledysk. Całości dopełniała sielska scenografia. Zespół "Folkowe Myszki" otrzymał specjalne wyróżnienie, statuetkę, dyplom i nagrody dla naszych uczestników.

Głównym celem imprezy była integracja środowisk przedszkolnych z Radomia

i powiatu, integracja dzieci zdrowych z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, przybliżenie dzieciom kultury ludowej, popularyzacja różnych form wokalnych, rozwijanie kreatywności artystycznej i umiejętności scenicznej dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia występu "Folkowych Myszek:

"Od wschodu słoneczka" -   https://youtu.be/Qp5itH57Iys

"Lipka" - https://youtu.be/wxapLJXLjXk

oraz do obejrzenia zdjęć z przygotowań w Galerii...

„Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje”

Podziękowanie

Dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 17 oraz Zespół ds. charytatywnych dziękuje wszystkim rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom Przedszkola Publicznego Nr 17 w Radomiu  za włączenie się w akcję „Dzień Dziecka w przedszkolu na Ukrainie” - zbiórka zabawek dla przedszkola  w Jasieniowcach na Ukrainie.

Akcja przeprowadzona była w przedszkolu  w dniach 21-28.04.2021r. Zebraliśmy bardzo dużo układanek,  gier dydaktycznych, kolorowanek, artykułów plastycznych, zabawek do kącików tematycznych. Zabawki  za pośrednictwem Caritas Diecezji Radomskiej przekazane zostały dla przedszkola na Ukrainie.

Serdecznie dziękujemy za włączenie się w  akcję!

Podziękowania

Modelowe Przedszkole Montessori w Stanisławowie Pierwszym przysłało przepiękne karty wielkanocne wykonane przez swoich przedszkolaków w ramach spontanicznej facebookowej akcji Happy Easter-złóżmy sobie wielkanocne życzenia. Otrzymaliśmy 9 wspaniałych kart świątecznych - jedna karta dla każdej grupy naszego przedszkola. Dziękujemy serdecznie za udział i zaangażowanie. Bardzo cieszymy się z przepięknych wielkanocnych kart. Mamy nadzieję, że również karty wielkanocne wykonane przez naszych przedszkolaków sprawiły wielką radość dzieciom z Modelowego Przedszkola Montessori w Stanisławowie Pierwszym z grup Tropicieli i Odkrywców. Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy.

Życzenia Wielkanocne

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych

życzymy dużo zdrowia,

spokoju, miłości, bliskości,

wiary w lepsze jutro

oraz tego, by nowe życie,

które jest symbolem tych świąt,

napełniło nasze serca siłą,

mocą i pewnością, że będzie dobrze!

Wszystkiego najlepszego

Anna Belowska

dzieci, nauczyciele i pracownicy

Przedszkola Publicznego Nr 17 w Radomiu

WESOŁEGO ALLELUJA!

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru
przyniesie spokój i radość.
Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia
żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok przyniesie
pomyślność i szczęście.
Myśli lekkie jak puch niech anioł przywieje z nieba,
niech rozłoży skrzydła nadziei i kolędę zaśpiewa.

Serdeczniejsze życzenia
i radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów
w nadchodzącym roku

przesyła

Dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 17 w Radomiu

wraz z dziećmi i pracownikami

Niech prezentem dla wszystkich Rodziców będzie nagranie naszego świątecznego występu.

Z powodu pandemii nie mogliśmy wystąpić dla rodziców i naszych przyjaciół (jak to czyniliśmy co roku) na scenie w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu, ale wierzymy, że to nagranie odda nastrój zbliżających się świąt.

Wszystkim Rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób wspomogli wychowawców w przygotowaniu dzieci do występu bardzo serdecznie dziękujemy.