Relacja z wizyty w Orkiestrze Wojskowej w Radomiu - gr. IX / Wesołe Nutki

W dniu 11.04.2018. grupa IX odwiedziła Orkiestrę Wojskową w Radomiu.

Orkiestrę tworzą muzycy w większości absolwenci Wojskowego Liceum Muzycznegow Gdańsku, Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu oraz Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Zegrzu. Zespół uczestniczy w wielu przeglądach, festiwalach uświetnia uroczystości państwowe, parady oraz pokazy musztry. Bierze udziałw powitaniach wysokich rangą przedstawicieli władz wojskowych i państwowych.

Dzięki życzliwości muzyków dzieci mogły zapoznać się ze wszystkimi instrumentami dętymi (flet, klarnet, puzon, trąbka, saksofon).Muzycy wytłumaczyli z jakiego materiału są one wykonane i od czego zależy uzyskanie różnego rodzaju dźwięków. Mogliśmy z bliska obejrzeć wszystkie instrumenty oraz spróbować swoich sił starając się wydobyć określone dźwięki. Na koniec usłyszeliśmy kilka utworów z repertuaru orkiestry oraz kilka zagadek muzycznych, z którymi dzieci sobie świetnie poradziły. Wizyta bardzo nam się podobała i chętnie zostalibyśmy jeszcze dłużej.