Czytanie łączy - środowiskowa impreza czytelnicza - grupy I - V

Środowiskowa impreza czytelnicza pod hasłem "Czytanie łączy" dla młodszych dzieci rozpoczęła się w ich salach zajęć. Zaproszeni rodzice czytali dzieciom ich ulubione bajki. Była to wspaniała okazja do słuchania ciekwych opowieści przed występem starszych kolegów. O godzinie 10.30 nasze przedszkolaki z grup I- V udały się do jednej sali, gdzie czekali na nich mali aktorzy i pani dyrektor Anna Belowska. Zaśpiewalismy wspólnie piosenkę "Cała Polska czyta dzieciom", a następnie z wielkim zainteresowaniem dzieci obejrzały spektakl przygotowany przez p. Basię Wojszko i dzieci z grupy VI pt. "Zamieszanie w krainie bajek". Młodsi koledzy i koleżanki z uwagą przyglądali się przebranym czarownicom, krasnoludkom, wilkowi i innym postaciom. W ciszy, a czasem z głośnym śmiechem oglądaliśmy zabawne perypetie Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosi, którym pomieszano bajki. A wszystkiemu winne okazały się złe czarownice. Było zabawnie, wesoło, a czasem groźnie. Bohaterowie bajki chcieli przekonać dzieci, że warto wejść do świata książek i odkryć w nich przygody. Już po raz kolejny impreza odbyła się w ramach działań na rzecz Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.