Spektakl "Pszczółka Maja"

W dniu 14 marca dzieci z grup V-IX wybrały się do Multikina na spektakl teatralny „Pszczółka Maja” wystawiony przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Podczas przedstawienia dzieci odnalazły odpowiedzi na pytania: „Czy o przyrodę warto dbać?”, „Czy świat owadów może być ciekawy?”, „Czy w świecie zwierząt też możemy spotkać dzieci?” oraz „Czy bez pszczół życie człowieka na ziemi byłoby zagrożone?”. Niewątpliwe gwiazdą przedstawienia była Pszczółka Maja, na którą zawsze można było liczyć. Pszczółka była świadoma, że w trudnych chwilach może liczyć na przyjaciół. Przypominał jej o tym nieodłączny towarzysz Gucio, który często jej powtarzał: „Pamiętaj Droga Maju. Stare przysłowie pszczół mówi: Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”.  Dzieci były zachwycone grą aktorów i gromkimi oklaskami podziękowały im za wspaniały spektakl.