Wycieczka na Farmę Iluzji - grupa VIII i IX - 10 maj 2019 r.

Wycieczka na Farmę Iluzji - 10 MAJ 2019 ROK

Nasze dzieci z grupy ,,SOWY" i ,,ŻABKI" mają za sobą nie lada wyczyn. Bardzo dzielnie i w atmosferze radości spędziły czas na całodniowej wycieczce na Farmę Iluzji. Wrażeń było co nie miara:

W "Latającej Chacie" dzieci mogły przekonać się, co się dzieje, gdy podłoga jest pod kątem, a ściany mają  tapetę w pionowe pasy (dezorientacja wywołana sprzecznością sygnałów docierających do mózgu z różnych zmysłów powodowała niemożność poruszania się w normalny sposób).

W "Muzeum Iluzji" dzieci mogły bliżej poznawać zjawisko złudzenia optycznego na przykładzie krzywych zwierciadeł oraz różnego rodzaju hologramów.

W "Tunelu Zapomnienia" odważni mogli spróbować przejść po ciemku wśród wirujących świateł - prawdziwa sztuka, aby nie stracić równowagi.

Wśród eksponatów do aktywnej zabawy dzieci próbowały także zmierzyć się z powietrznymi strumieniami i umieścić na nich piłeczki oraz dać położyć swoją głowę na talerzu.

Poza tym dzieci mogły spróbować swoich sił w wiklinowym tunelu - były pełne energii i bez trudu przebiegały labirynt szukając odpowiedniego wyjścia.

Na dmuchanym placu zabaw dzieci wykazywały się wprost niespożytą energią. Miały także możliwość poustawiania gigantycznych szachów, obejrzenia "Mebli Olbrzyma" w skali 4:1 oraz fontanny w postaci kranu, z którego leci woda, chociaż nigdzie nie jest podłączony.

Podziwialiśmy także kucyki i króliki w mini zoo oraz urządziliśmy sobie prawdziwy piknik na świeżym powietrzu.

Dzieci wróciły bardzo zadowolone i pełne nowych wrażeń.