Gala wręczenie nagród w Opolu - na I Krajowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Mini Debiuty 2019

WIELKI SUKCES DLA NASZEGO PRZEDSZKOLA

na I Krajowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Mini Debiuty 2019 w Opolu

W piątek (7.06.2019 r.) wręczono nagrody w pierwszej edycji konkursu na nową stworzoną piosenkę dla dzieci. I Krajowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Mini-Debiuty" spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Nadesłano aż 54 prace konkursowe. Obrady jury w składzie: Magdalena Turowska, Rafał Bryndal i Michał Juszczakiewicz były bardzo burzliwe. Wszystkie nadesłane prace bardzo się im podobały.
Organizatorem I Krajowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej "Mini-Debiuty" jest Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu we współpracy z Przedszkolem Publicznym nr 25 w Opolu.
Konkurs polegał na napisaniu autorskiej, premierowej piosenki, w dowolnym gatunku muzycznym, jej wykonanie oraz ewentualną realizację teledysku. Organizatorzy liczyli na zaangażowanie uzdolnionych dzieci przy współudziale rodziców, dziadków i nauczycieli i...nie przeliczyli się. Pojawiło się mnóstwo zgłoszeń uzdolnionych autorów w wykonaniu utalentowanych dzieci w wieku przedszkolnym. Do konkursu zostały zaproszone przedszkola publiczne i niepubliczne z całej Polski.
Nagrody wręczali: Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu - Michał Juszczakiewicz, znany prezenter telewizyjny z programu "Od przedszkola do Opola". Grand Prix za najlepszą piosenkę otrzymało przedszkole "POMARAŃCZOWA CIUCHCIA" w Warszawie. Piosenkę"BIEDRONECZKI - KROPECZKI". Słowa i muzykę skomponowała Izabela Wałaszewska, piosenkę wykonały Antonina Kulmaczewska i Hanna Tarnowska. Za najlepszą nowo stworzoną piosenkę wyróżniono m.in. Przedszkole "RADOSNE MALUSZKI" w Jaktorowie"SEN MAMY" (muz. i sł. Krzysztof Gwiazda), "LA LA LATAWCE" - nagroda Przedszkole Niepubliczne RUBIK MUSIC SCHOOL w Warszawie, muz. i sł. Dorota Senetra.

Nasze dziewczynki (Aleksandra Michalczyk i Maja Kutkiewicz z grupy IX o raz Zuzanna Kowalczyk z grupy V) odebrały dyplomy i upominki za wyróżnienie w kategorii - najlepsze wokalne wykonanie nowo stworzonej piosenki. Wspólnie z pania Emilią Rutkowską - Bekas dumnie prezentowały się na scenie.A nasze przedszkole, przypominamy zdobyło wyróżnienia w trzech kategoriach. Dzieciom w Opolu towarzyli rodzice i nauczycielki Basia Wojszko oraz Małgorzata Trzpioła. Jesteśmy ogromnie dumni z tego sukcesu!