Dbamy o nasze bezpieczeństwo - zajęcia w grupie IX - Żabki

W naszej grupie uczymy się zasad bezpieczeństwa przez cały rok szkolny. Ponzaliśmy zasady ruchu drogowego, sposoby udzielania pierszej pomocy i zdobyliśmy wiele nowych umiejetności, które pomagają nam w codziennym życiu. Zimą zjeżdżalismy na sankach, pamietając o zasadach bezpiecznej zabawy na śniegu. Wielokrotnie jeździliśmy komunikacją miejską, zachowując ciszę i spokój w autobusie. Wiemy, co zagraża nam w najbliższym otoczeniu i staramy się wykorzystywać wiedzę zdobytą w przedszkolu do radzenia sobie z niebezpieczeństwem m.in. podczas zabaw na podwórku, pobytu w sklepie, czy spotkaniu z nieznajomym. W dniach od 10 do 14 czerwca  dzieci uczestniczyły w cyklu zajęć, utrwalających ich wiedzę na temat bezpieczeństwa. Dzieci omawiały przykłady niebezpiecznych sytuacji i przekonywały swoich kolegów, jakie zachowanie jest właściwe, czego nie wolno robić. Rysowaliśmy ilustracje przedstawiające pojazdy pogotowia, straży pożarnej i policji oraz umieszcaliśmy na nich numery alarmowe. Odwiedziliśmy najbliższe skrzyżowanie, na którym wykazaliśmy się umiejetnością prawidłowego przechodzenia przez ulicę. W kolejnym dniu oglądaliśmy film edukacyjny Co to jest bezpieczeństwo? (Bezpieczne wakacje z PZU), a potem dzieci same próbowały odpowiedzieć na to pytanie. Poznaliśmy także Niestraszki (https://niestraszki.pzu.pl/baw-sie-z-niestraszkiem), korzystając z Internetu mogliśmy sami stworzyć taką postać. Słuchaliśmy piosenki Stach Trach "Wkładaj kask", co było wstępem do rozmowy na temat bezpiecznej jazdy na hulajnodze. Dzięki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i powiedziały, że warto było sobie przypomnieć wiele cennych rad dotyczących bezpiecznego zachowania w domu, na podwórku, czy na wakacjach. Życzymy wszystkim bezpiecznych wakacji!!!