MALI NAUKOWCY

W dniach 17-18 września w przedszkolu odbyły się w każdej grupie spotkania z cyklu Mali Odkrywcy. Podczas zajęć zostały przeprowadzone eksperymenty. Na początku spotkania prowadząca zapoznała dzieci ze swoim pomocnikiem, który opowiedział dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas wykonywania doświadczeń oraz korzystania z substancji chemicznych. Przedszkolakom został też przybliżony zawód naukowca/odkrywcy oraz jego miejsce pracy, laboratorium. Następnie dzieci oglądały pokaz wykonania wybuchającej pasty z perhydrolu, barwnika i płynu do mycia. Kolejną atrakcją było przeprowadzenie doświadczenia z wykorzystaniem pieprzu oraz płynu do mycia naczyń. Każde dziecko mogła samo się przekonać jak brud „ucieka” od płynu co na pewno zapadnie im w pamięć. Zajęcia te nie były pierwszym spotkaniem z świetnymi eksperymentami, które będziemy mieli okazję oglądać i doświadczać w naszym przedszkolu.