"Święto Niepodległości" w przedszkolu

Dnia 08 listopada 2019 r. w naszym przedszkolu, na specjalnej uroczystości, wszystkie przedszkolaki uczciły 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akademia przede wszystkim miała wzbudzić w nas refleksje. Dzieci z grupy VII („Pszczółki”) recytowały wiersze i śpiewały pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Wzorem lat ubiegłych przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji ogłoszonej przez MEN „Szkoła do hymnu” i o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. To święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.