III Międzyprzedszkolny Konkurs Tańca Nowoczesnego - występ dzieci z grupy IX

III Międzyprzedszkolny Konkurs Tańca Nowoczesnego

pod honorowym patronatem

Prezydenta Miasta Radomia

Walentynkowe klimaty w stylizacjach, choreografii, muzyce i tańcu - zdominowały III Międzyprzedszkolny Konkursu Tańca Nowoczesnego. Przed świętem zakochanych tematem przewodnim wydarzenia była miłość. Konkurs co roku odbywa się pod patronatem Prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego.

Jak zawsze były emocje i fantastyczna atmosfera. Przede wszystkim na scenie Resursy Obywatelskiej w Radomiu prezentowali się mali i zdolni tancerze z dziesięciu radomskich przedszkoli, których z ogromną starannością przygotowali instruktorzy. Poziom, mimo młodego wieku artystów, był bardzo wysoki. Konkurs odbył się w czwartek, 6 lutego.

Organizatorem imprezy jest Publiczne Przedszkole Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka. Nasze przedszkolaki już po raz trzeci uczestniczyły w konkursie. Grupa „Roztańczona paczka”, czyli 8 dzieci z grupy IX zaprezentowały dwa układy taneczne do utworów Rihanny „Stay” i zespołu My3 „Szkolna sympatia”, opracowane przez panią Barbarę Wojszko. Dzieci pokazały się od najlepszej strony. Każda z grup tanecznych zdobyła wyróżnienie w innej kategorii. „Roztańczona paczka” wygrała w kategorii „Szkolna Miłość”. Dzieci otrzymały medale i dyplomy. A zespół zdobył złotą statuetkę i dyplom.

W konkursie wzięło udział 10 placówek. Uczestnicy zachwycili strojami, pomysłowymi układami, wyborem muzyki. Zatańczyli: Zespół „Piccolo dance” z PP nr 2 - instruktor Piotr Głogowski, Zespół „Kraina fantazji” z PP nr 4 - instruktor Natalia Gnyś, choreografia Monika Gruszka, Zespół „Skrzaty” z PP nr 5 - instruktor Angelika Mazur, Zespół „Just six” z PP nr 6 – instruktor Angelika Mazur, Zespół „ Bailarines” z PP nr 13 – instruktor Milena Różycka, Zespól „Roztańczona paczka” z PP nr 17 - instruktor Barbara Wojszko, Zespół „Karate kids” z PP nr 19 – instruktor Patryk Rejmar, Zespół „Mundos bachateros” z PP 22 – instruktor Marcin Strzelecki, Zespół „Confetti” z PP nr 23 – instruktor Angelika Mazur, Zespół „Sweet hearts” z PP nr 24 – instruktor Patrycja Skałbania.

W jury w tym roku zasiedli: Iza Bień i Joanna Szyszkiewicz – tancerki, Jan Rychlicki - dyrektor PSP nr 14 i Przemysław Bosek - aktor Teatru Powszechnego w Radomiu.

Jeszcze raz gratulujemy!!!