CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej realizowany przez dzieci 5-6 letnie.

W tym roku nasze przedszkole we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-epidemiologiczną w Radomiu przystąpiło do programu edukacyjnego „Czyste powietrze wokół nas”. Celem programu jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy a także wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony ich dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.

W listopadzie dzieci z grup 5 i 6 letnich zrealizowały dwa z cyklu pięciu zajęć. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne na temat źródeł dymu, przyczyn wydobywania i ich szkodliwości. Następnie przelały swoje spostrzeżenia na papier wykonując pracę plastyczną na temat źródeł dymu. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć dokumentujących realizację zadań.