XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom"

W dniach 27 i 28 maja przystąpiliśmy do obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem  „Lubimy czytać polskich autorów!”. Jak co roku obchody rozpoczęto od przeczytania przez zaproszonych gości, w tym roku rodziców, wiersza Julina Tuwima "Lokomotywa". Pierwszego dnia przedszkolaki wysłuchały hymnu Fundacji "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" oraz zaśpiewały piękną piosenkę "Magiczna Moc bajki". Pierwszy dzień obchodów był też doskonałą okazją dla dzieci do zaprezentowania swoich ulubionych książek. W piątek dzieci przystąpiły do działania. Dzieci z grup I - V poznały bohatera książki Wojciecha Widłaka "Pan Kuleczka”. Starsze dzieci , z grup VI-IX zamieniły się w prawdziwych detektywów i śladem "Detektywa Pozytywki" z książki Grzegorza Kasdepke przystąpiły do rozwiązywania przygotowanych zagadek.