#SzkołaPamięta

W październiku nasze przedszkole włączyło się do akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Jej celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Dzieci z grup I i VI przygotowały prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Grupy II-IV oraz grupy VII i VIII odwiedziły miejsca pamięci w Radomiu i poznały związane z nimi historie. Dzieci odwiedziły m.in. pomnik Armii Krajowej, który mieści się w pobliżu budynku Urzędu Miejskiego, grób Nieznanego Żołnierza przy kościele garnizonowym,  dawny cmentarz przy klasztorze oo. Bernardynów. Dzieci zwiedziły kościół i miejsce spoczynku przywódców Powstania Styczniowego - Dionizego Czachowskiego. Grupa VII przygotowała również prezentację ukazującą szlak swojej wycieczki. Dzieci z grupy V przygotowały plakat ukazujący krótką historię p. Danuty Sędzikówny ps. Inka. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się, kim była Inka i czemu zasłużyła na miano osoby ważnej dla Polski. Zapraszamy do obejrzenie relacji z naszych działań.