Dzień Listonoszy i Doręczycieli Przesyłek Pocztowych

Ludzie, zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie?? (Skaldowie)

W dniu 18.10 obchodzimy Dzień Listonoszy i Doręczycieli Przesyłek Pocztowych. Z tej okazji w naszym przedszkolu zorganizowano wiele atrakcji dla dzieci.

- Grupy: Kotki, Słoneczka i Supersmyki obejrzały filmik o pracy listonosza oraz kolorowały obrazki przedstawiające ten zawód.

- Grupa Krasnoludków zaprojektowała własne, unikalne znaczki.

- Grupa Muchomorków wybrała się na pocztę, gdzie dzieci mogły z bliska zobaczyć jak wygląda praca w tym miejscu. Muchomorki kupiły znaczki i pocztówki, a w drodze powrotnej bawiły się w listonosza. Po powrocie dzieci oglądały stare pocztówki, listy, a nawet telegram i oczywiście bawiły się w pocztę.

- Dzieci z grupy zajączków wcieliły się w rolę listonosza i z torbą pełną przesyłek pokonywały labirynt. Nie zabrakło im czasu i ochoty na kolorowanie ubrania listonosza.