Galeria sztuki u Muchomorków.

rok temu

Czy w przedszkolu może powstać Galeria Sztuki? Tak, w naszym przedszkolu wszystko jest możliwe. Takie wydarzenie stanowi nie tylko inspirację do nietuzinkowych zadań plastycznych, lecz jest także idealnym pretekstem do rozmów z dziećmi na różne tematy. Wierzymy, że za pomocą sztuki współczesnej można ułatwić dzieciom zrozumienie skomplikowanej rzeczywistości, która je otacza. Grupa IV Muchomorki wspólnie z panią Basią urządziły w swojej sali Galerię Sztuki. Dzieci z innych grup mogły podziwiać z bliska obrazy, których autorką jest pani Eliza. Poznały techniki ich wykonania i zagadnienia takie jak: portret, pejzaż, martwa natura. Każdy mógł dotknąć dzieł i wybrać swój ulubiony obraz. To była cudowna przygoda do świata prawdziwej sztuki. Spotkanie w przedszkolnej galerii sztuki jest zadaniem z I modułu -  W KRAINIE MUZ Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Z kulturą mi do twarzy 2022/2023 (edycja III).  Zapraszamy do oglądania.