Specjalny gość u Muchomorków.

2 miesiące temu

Muchomorki  odwiedził wspaniały gość, tata Filipka. Odkrył przed nami tajemnicę nietypowego zawodu, jakim jest audytor energetyczny. Jakie narzędzia wykorzystuje w swojej pracy ? Czym jest termowizja i w jakiej dziedzinie ma zastosowanie? Na te pytania udało nam się poznać odpowiedź podczas zajęć z panem Mirkiem. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wszystkich informacji na temat mierzenia temperatury domu, pomieszczeń, mierzenia szerokości i wysokości dużych budynków. Miały okazję same sprawdzić, jak działają przyniesione przez pana Mirka narzędzia. Największą furorę zrobiła kamera termowizyjna. Dzieci z wielką ciekawością i zdziwieniem przyglądały się obrazowi własnych ciał i śladów pozostawionych na powierzchni. Poszukiwaliśmy ciepłych miejsc w naszym ciele. Zastanawialiśmy się wspólnie w jakich dziedzinach jest ona wykorzystywana. To była wspaniała zabawa dla wszystkich. Tata Filipka zasłużył na podziękowanie i uścisk od wszystkich. Dziękujemy za wspaniałe warsztaty. Bardzo nam się podobało spotkanie.