Imprezy

HARMONOGRAM IMPREZ PRZEDSZKOLNYCH

NA ROK SZKOLNY 2019/2020

• "Bal przedszkolaków” - obchody VII Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.
  • Udział dzieci w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2019” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia „Nie śmiecimy – Sprzątamy – Zmieniamy”: kampania informacyjna nt. recyklingu i segregacji, sprzątanie przez dzieci młodsze ogrodu przedszkolnego, sprzątanie parku „Leśniczówka” przez dzieci starsze.
  • „Bal przedszkolaków” - obchody VII Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

• Najpiękniejszy jesienny kapelusz” – konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców.
  • „Dzień Komisji Edukacji Narodowej” – spotkanie z dziećmi i pracownikami przedszkola.
  • „Jak ustrzec dziecko przed niebezpieczeństwem?” – spotkanie dzieci z policjantem.
  • Spotkanie dzieci ze stomatologiem i rozmowa nt. „Jak dbać o zęby”.
  • „Urodziny Książkowego Misia” – impreza czytelnicza z udziałem zaproszonych gości w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

• „Dzielny przedszkolak to ja!” – uroczyste pasowanie na przedszkolaka.
  • „Niepodległa Polska” – uroczystość z okazji Święta Niepodległości.
  • „Ratujemy Misia” – spotkanie z ratownikiem medycznym, praktyczne wskazówki  na temat udzielania pierwszej pomocy.
  • „Miś Uszatek i jego przyjaciele” - obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w przedszkolu.
  • „Odkryjmy w dziecku talent – wielointeligentna edukacja dziecka” - cz. 1 warsztatów dla rodziców.

• „Anioły i aniołki” – przedszkolny konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców.
  • „Wizyta Świętego Mikołaja” - obdarowywanie dzieci prezentami.
  • „Weseli Anieli” - koncert bożenarodzeniowy dla rodziców  w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu.

STYCZEŃ

• „Najczęstsze problemy wychowawcze wieku dziecięcego” – spotkanie rodziców  z psychologiem.
  • „Tak bardzo Was kochamy!” – spotkanie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.
  • „Ale wkoło jest wesoło!” - zabawa karnawałowa.
  • „Odkryjmy w dziecku talent” - wielointeligentna edukacja dla dziecka” - cz. 2 warsztatów dla rodziców.

LUTY

• „Zima z książką” – akcja czytelnicza w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

MARZEC

• „Wiosna, ach wiosna!” - poznajemy tradycje związane z powitaniem wiosny- impreza integracyjna dla dzieci.
  • „Wielkanocne zające” – konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców.

• „Wesołego Alleluja!” - uroczystość z okazji Świąt Wielkanocnych.
  • „Ratujemy Misia” – spotkanie z ratownikiem medycznym, praktyczne wskazówki na temat udzielania pierwszej pomocy.
  • „Jestem przyjacielem Ziemi” - Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski.

MAJ

• Jak zachować się podczas pożaru?” – udział młodszych dzieci w spotkaniu  z przedstawicielem Straży Pożarnej w Radomiu. Wyjście starszych dzieci do sali „Ognik”w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej Nr 1 w Radomiu.
  • Wycieczka autokarowa dzieci 6 - letnich do „Polany Świętokrzyskiej”.
  • Wycieczka autokarowa dzieci 5 - letnich do Gościńca Wiecha w Kawęczynie.
  • Wycieczka autokarowa dzieci 4 - letnich do zagrody edukacyjnej dla dzieci „Ale, heca”
    w Mleczkowie k/Zakrzewa.

CZERWIEC

• „Bezpieczne lato” – konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców podsumowujący realizację zadań innowacji pedagogicznej „Bezpieczne przedszkole”.
  • Obchody XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom” w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.
  • „Igrzyska przedszkolaków” – impreza integracyjna z okazji Dnia Dziecka.
  • Udział w festynie organizowanym przez CAL - prezentacja układu tanecznego w wykonaniu dzieci 5 - letnich.
  • „Bezpieczna rodzina” – festyn rodzinny.
  • „Pożegnania nadszedł czas” - uroczyste zakończenie roku szkolnego dla dzieci 6 – letnich w Zespole Szkół Muzycznych